Škoda Octavia - tvrdý brzdový pedál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

edo751
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.12.2011 12:57
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia - tvrdý brzdový pedál

Príspevok od používateľa edo751 »

Zdravim.Chcel by som sa spytat preco mi pri brzdeni stvrdne brzdovy pedal a neda sa stlacit.Pred tym mi to urobilo zopar krat ale teraz stale.Cim to je odisiel mi posilovac alebo to ma na svedomi ABS-ka.Je to octavia combi 4x4.Za odpovede dakujem.Momentalne som mimo slovenska a manzelka sa na tom boji jazdit.Chcel by som vediet ci to je neaka vaznejsia porucha.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ci je to vaznejsia porucha sa bez konttoly povedat neda...co brani tomu, aby to dala manzelka pozriet?

moj nazor je ten, ze bude problem s brzdovym valcom..

ale moze to byt aj uplna banalita, nieco mechanicke, co brani stlaceniu pedala..
nepises, ci to napriek tomu, ze pedal ide tazko, nadalej brzdi..

ABS ked nefunguje, alebo je zla RJ, tak proste nefunguje..
edo751
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.12.2011 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edo751 »

Brzdi ale musi sa do toho poriadne opriet.Viem ze je potrebna odborna kontrola,len som chcel vediet nazor aj inych nezainterasovanych ludi,co sa v tom vyznaju.Velmi tym servisom neverim,lebo casto krat nafakturuju veci co ani nesuvisia s problemom.Ale dik za odpoved.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

proste s najvacsou pravdepodobnostou odisiel posilovac..

napis odkial si, poradime servis, ktory Ti pomoze..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každá porucha týkajúca sa brzd je velmi vážna,lebo môže byť posledná.Ako už písal skorpi, najpravdepodobnejší vinník je posilovať. Ešte jeden to môže môže byť a to že posilovač nemá,alebo má nedostatočný podtlak.Nepíšeš motorizáciu,preto predpokladám že to je benzín.Urob jednoduchý test posilovača.Stlač brzdu a potom naštartuj.Okamžite po štarte musíš zaregistrovať pokles pedála prídavnou silou posilovača.Pokial tento pokles chýba,už treba iba zistiť či je v podtlakovej hadici vedúcej do posilovača skutočne podtlak.Pokiaľ ano,z čistým svedomím výmena posilovača.
posi81
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.11.2011 17:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa posi81 »

jednoznacne posilovac brzd
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Ako to moze byt brzdovy valec ty co si murar bud posilovac vakuova pumpa alebo hadica co je prepojena a urcite by som sa na tom nevozil a hlavne zena
kalvaster4
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 08.07.2008 18:50
Zdieľať na Facebook

posilovac

Príspevok od používateľa kalvaster4 »

Najcastejsie je prasknuta plastova hadica od posilovaca k vyveve v spojoch. Ja tipujem diesel.Pri ocavii je je to casta zavada a je jedno ci je to benzin alebo diesel akurat je iny system tvorby podtlaku ale material hadic je ten isty a hadice su tiez inac tvarovane.Vyveva odchadza malo kedy a posilovac odchadza vacsinou pri nehode. Netvrdim ale ze to nemoze byt nieco z toho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kalvaster mám pocit že u diesla sa výstup podtlaku delí na vetvu do posilovača a podtlakový menežment ovládanie na zhasínaciu klapku,variabilitu atd. Od tá hadica odíde,stratí sa podtlak aj v ostatných veciach a to už hádže do núdzaku lebo vypadne ovládanie všetkých podtlakom ovládaných vecí.
kalvaster4
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 08.07.2008 18:50
Zdieľať na Facebook

ano

Príspevok od používateľa kalvaster4 »

mas pravdu je tam aj podtlakový menežment ale to je na dlhu debatu kedy sa
ti to hodi do nudzaku. Da sa to presne definovat pri akych otackach ale nema to zmysel nic tym nevyriesime. Ide o to aby sa ten co ma problem mal od coho odpichnut a vedel kde co hladat. Ale aj tak si myslim ked sa mi pokazi televizor tak ide k opravarovi a neopravujem ho. Len slovaci opravuju vsetko ale asi najviac opravuje kazdy auta. Moj nazor.
Premier
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.07.2016 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Premier »

Ja problém. Keď stlacim brzdový pedál pri prvom zosliapnuti ide dole....slapnem druhý krát ...zostane v strede a potom hore a zostane tvrdý......viete poradiť v čom bude chyba? Octavia 1.9 sdi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Endva3 a 22 neregistrovaných