Škoda Octavia TDI DSG - zotrvačník

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zajacik89
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.06.2007 19:56
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia TDI DSG - zotrvačník

Príspevok od používateľa zajacik89 »

Skoda octavia 1.9tdi 77kw dsg r.v. 2005

Dobry den. Prepacte viem ze tema tu uz urcite bola ale neviem ju vobec najist.chcem sa opytat treba mi menit zotrvacnik ale niekde som cital nazory ze sa hned pri vymene menia aj lameli aj semering a pritlacak. Inde som sa docital ze lamely tam pri dsg ani niesu ze su v prevodovke dve spojky a ze sa meni len zotvak. Viete mi nieto poradi? Alebo mate skusenost stym? Dakujem za odpovede.
peter.janek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.04.2012 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.janek »

Nazdar. Pri DSG je dvojhmotný zotrvačník, ktorý sa mení ako celok. Nie je tam lamela a komponenty klasickej spojky. Cena materialu okolo 400 až 600 €.
zajacik89
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.06.2007 19:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajacik89 »

Aj som si to myslel ale nvedeli mi povedat ani v autorizovanom servise ze az ked to rozoberu... tak super vypocitali mi to na 600e aj s robotou takze dalsi tyzden to cestuje do servisu... dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dúfam, že nechceš ísť do toho autorizovaného servisu kde nevedia bez rozobratia ako vyzerá DSG! :::
zajacik89
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.06.2007 19:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajacik89 »

U nas v okoli to poriadne nikto nerobi a povedali ze nato daju zaruku tak hadam to nepomrvia. Ale este sa niekde popytam a pozistujem kde a kto to robieva. A aj mne to bolo dost cudne ze nevedeli ako to je...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne to tam daj urobiť,cena dvojhmoty aj s prácou za 600 e.- je korektná cena,až mi je podozrivá.Tiež by som pod tú cenu nešiel,poznám to čo tá práca obnáša,ide von náprava,prevodovka tiež samá sranda,je to korektná cena.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Milan, nebavíme sa o cene, ale o tom, že nevedia ako to vyzerá po rozobratí lebo to v živote nerobili!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale tak zase ak by toto mal byť pre autorizák problém,tak je to "podnik" na odobratie živnosti.Ak takáto rutinná práca je problém,tak čo problémy kde aj dobrý prepotí tričko ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

zajacik89 napísal:nvedeli mi povedat ani v autorizovanom servise ze az ked to rozoberu
No neviem, ja by som tam teda nešiel...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemusí to nič znamenať,je to bežná zvyklosť sa tak vyjadrovať a má to pár dôvodov.Keď je už niečo rozobraté....tak už sa to tam proste dokoná,aj keby sa čo to "trocha" zmenilo.Nemusí to z odbornostou súvisieť
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných