Skoda Octavia - mizne voda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matieska.r
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.05.2009 12:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - mizne voda

Príspevok od používateľa matieska.r »

Zdravím. Mám problém s Octaviou 1 ročník 1998. Denne s ňou jazdím do práce a späť a mizne mi niekde voda. Po cca 1000 km musím dolievať vodu do nádržky(pípa kontrolka na prístrojovke). Keď jazdím po dialnici tak musím dolievať po cca 200 až 300 km. Ak niekto viete poradiť budem rád.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja v prvom rade radím otvoriť kapotu a pozrieť či ti niekde netečie. Alebo si to snáď už urobil? Tak by bolo dobré to napísať! Potom by som pokračoval staršími témami kde by si sa dočítal o prasknutých hlavách a tesneniach pod nimi a o jednoduchom teste ako to s určitosťou zistiť...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Slzí chladič , okolo termostatu , tesnenie pod hlavou . . . vela vela možnosti :41c2:
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked chyba, treba doliat :zg282:
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

vodná pumpa tiež môže tiecť od rozkoše
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

zaklad je hlavne zistit, ci ti to tecie "do" alebo "mimo" motora... a podla toho dalej postupovat!
matieska.r
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.05.2009 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matieska.r »

mimo motora netečie pod kapotu som pozeral už x krát ani z vodnej pumpy to nejde von, hadice sú tiež celé, vyzerá to tak že to tečie do motora. akým testom sa dá zistiť tá hlava resp. tesnenie? nemám veľa času hľadať to po starších témach bohužiaľ.
ak by tiekol radiátor bolo by to vidno v aute že?
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ak nemas cas to hladat, tak asi ani nebudes mat cas to pozerat, tak o com to je?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vieš ...nechcem byť za múdreho ale dnes buď si spravím sám a mám čas na takúto vec, alebo nemám čas a venujem sa len svojej robote a dám si to dakomu spraviť za peniaze, ktoré zarobím tým že sa venujem zas tomu čo viem sám lepšie a za čo si pýtam peniaze od iných...Ak ani jedna možnosť nieje dobrá, tak už len dolievať vodu alebo presedlať na bicykel- :-\
brano76
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 17.09.2006 00:52
Bydlisko: Pri Slovliku (teda Old Herolde)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brano76 »

Keď Ti nikde neslzí ani netečie tak ti tečie asi do motora a vodná para cez výfuk von.
Naplň nádržku, pevne utiahni uzáver a naštartuj motor. Po minúte skontroluj, či sa nádobka natlakovala. Kontrola buď zatlačením na nádobku prstom alebo povolením uzáveru. Budeš počuť zasyčanie pri otváraní. Ak áno - tak vymeň tenenie pod hlavou.
Resp. druhý test - máš biele výfukové plyny?
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Ešte by som skúsil pozreť chladič olejového filtra.Tam je to vetšinou zasraté od oleja a unikajúcu vodu si nikto nevšimne.Mne sa strácala práve tam.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :28b7:

ZAKLAD JE AJ NAPISAT AKY MAS MOTOR!!!!

BENZIN??? DIESEL???

DIESEL: Prasknuta hlava ,tesnenie pod hlavou. :41c2: :41c2:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

k spomenutým testom:

prvý test je naprd, nakoľko každý systém tlakuje a po uvoľnení viečka vyrovnávacej nádržky bude počuť zasyčanie na každom aute.

takisto aj druhý test je naprd, nakoľko už je chladno a a paru vidno z každého auta.

ja testujem prítomonosž oxidov uhlíka. je to na 100 % spoľahlivý test
stano97
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.11.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano97 »

Dobry den takže ty mizne voda ??
skontroluj chladič či nie je praskutny a ked je tak do nadržky horčicu a plnotučnu daj 2 litre vody do vedierka a daj celuhorčicu v sklenenom obale tu daj a ked toto lebo mne to zabralo a som chodil 5000 km na horčici a ked tak si kup taky pripravok čo ti zalepi dieru ale musiš ddat poror aby ti neodošlo kúrenie len sku lebo mne to pomohlo a ked nezaberie alebo nemaš prasknuty chladič a ta tak skus či ty niekde nemaš prasknutu hadičku
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

to nemyslíš vážne? :42f8:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných