Skoda Octavia ll - klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia ll - klimatizácia

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, už dlhšiu dobu mám poblém s klimatizáciou na oct.2 2,0TDI r.2008, klíma mi začne chladiť až po prejdení 10-11km, potom chladí dobre pár km, potom zase nechladí.Robí si to čo chce. Chladiva je dosť. Mal som to aj na diagnostike a žiadnu chybu to neukázalo.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Daj to k niekomu na diagnostiku. A nie k pakovi, čo ti vie vyčítať akurát závady z pamäte. To nie je diagnostika.
Skontrolujte tlak v systéme.
Ak nie je elektrická závada-studený spoj, tak ti to vypína kvôli tomu, že ti stúpne tlak v systéme a RJ ti ho vypne, aby sa ti nepoškodil systém klimatizácie.
Pravdepodobne máš chybu pri vyhodnocovaní tlaku v systéme.
Diagnostika u diagnostika, nie čítača závad, napovie viac...
vohrajz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2016 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vohrajz »

V BA se ti na to můžu podívat. Chceš?
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Ako vies ze je chladiva dost? lebo chladivo sa da zmerat iba tak, ze sa klima vysaje a nanovo naplni... bolo to spravene? ak nie moze tobyt kludne aj chladivom...

ak to bolo robene tak by som isiel do KVALITNEHO servisu venujuceho sa klimam..
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

vohrajz napísal:V BA se ti na to můžu podívat. Chceš?
robis klimy v BA, lebo tu zhanam niekoho co aj vie co s klimou urobit, nielen napychnut na stroj a hotovo
vohrajz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2016 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vohrajz »

Ano, dělám i klimy v BA. Určitě se na tvoji můžeme podívat. Jak si vyměníme kontakt?
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

poslal som ti sukromnu spravu s mojim kontaktom
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Mám ďalšie poznatky k mojej klíme.Včera som si našiel chvíľu a stavil sa u pána ktorý servisuje klimatizácie. Po zapnutí klimatizácie (navolením teploty) sa vobec nezapnú vrtule na chladiči a tým pádom ani nezapne kompresor. Keď sa teplota motora dostane na 90stupňov zapnú sa vrtule a v tedy sa zapne aj kompresor a klíma chladí. Ale zase len chvílu, keď vypne ventilátor, prestane hneď aj klíma chladiť.
Čiže to je to, že mi klíma chladí až po nejakých 10km(teda vtedy keď sa motor zohreje na 90st)
vohrajz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2016 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vohrajz »

Tak potom může být ještě nějaká chyba v motorové jednotce a ta nedovolí spustit klimu. Anebo je závada v elektronice ventilátorů - no a návazně na tuto je zase blokované spuštění klima...
Prostě: chce to Diagnostika s diagnostikou a selským rozumem ;-)
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Dnes som bol na diagnostika v inom servise a zase nič nove, chyby žiadne, ventilatory cez diagnostiku šli spustiť bez problemov, popozeral čo sa dalo a vraj sa s takouto vadou ešte nestretol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba pozrieť RJ ventilátorov,je pod ľavým svetlom ak si to pamätám,signál z RJ klímy to nespracuje tak ako má..Mám tu Tourana tak to na ňom skúsim vyfotiť Je to vizualne to isté) ,aby si vedel ako to vyzerá,je to vidieť tuším iba zospodu.Označenie má J 293
Variant dochladzovania je niekoľko podla toho či je ventilátor jednostupňový,dvojstupňový,príp s plynulou reguláciou,do mája 2008,od mája 2008 to už treba ísť presne podľa auta
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, tak auto som mal v servise celý deň, mechanik mi povedal, že problém nebude s ventilátormi, tie vraj zapnú až po tom čo sa spustí kompresor zvýši tlak v systéme a potom sa zapnú vrtule(niekto mi tvrdil, že vrtule sa spustia ešte skor než kompresor). On vidí chybu v tom snímači čo je v kompresore, hovoril mi že sa to znažil rozbehať. Auto mi prieviezol s tým, že klíma teraz ide, lenže išlo to dva dni(aj to nie na 100%) a teraz to ide zase ako predtým(teda iba keď ventilátor dochladzuje motor, vtedy mi ide chvílu i klíma).
Pozeral som na nete a ten snímač v kompresore je tak drahý,že na nete zoženiem nový kompletný kompresor do 200e, čiže asi bych to vymenil celé.
Akú funkciu ten snímač v kompresore má?
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ano, hovoril regulačný ventil. Teraz som našiel tento článok:
http://www.tdipower.sk/2013/08/20/klima ... i-neskoro/
a podobá sa to na moju situáciu
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

To je regulacny ventil.Kompresor sa zapne az po vrtulam?To nie je pravda.Vrtula sa zopne ak je to len potrebne!!!!Bud zvysena teplota v systeme,alebo vatsi tlak.Vrtula nemusi ist stale.Kde je problem cele auto si nahodit na diagnostiku a zaroven aj na plniocku a vsimnut si tlaky a rozne zive udaje jednom?To je take typicke,kto nema plnicku ma diaghnostiku/ani tej nerozumie/,kto ma plnicku nema diagnostiku.Musis najst takeho kto ma aj aj.Boli skontrolovane tlaky v systeme?Pracuje kompresor hned po zapnuti klimy?Zvysi sa tlak?Dosiahne pracovny tlkak?Ked chladi slabsie,v malom okruhu bol merany tlak,je spravny?Boli zive udaje skontrolovane pri zapnuti klimy?Mozes mi napisat SS,poradim ti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko k tomu aby bolo jedno aj druhé stačí úplne mať toto,a to je pár éčiek a môžeš si kontrolovať tlaky do chuti
[img]https://s31.postimg.org/vnrpqmvo7/klima_napl.png[/img]

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných