Skoda Octavia ll 4x4 vs. VW Golf V 4motion

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

naah
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2013 11:11
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia ll 4x4 vs. VW Golf V 4motion

Príspevok od používateľa naah »

Zdravím.

V blízkej dobe plánujem kúpiť jedno z týcho áut, no neviem sa vôbec rozhodnúť. Cenový strop mám na 6000€ (bude to dovoz z nemecka) a neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvoma štvorkolkami.

Nepotrebujem až tak veľký kufor, ako má octavia, preto by som sa skorej osobne priklonil ku Golfu, no najviac ma zaujíma veľkosť interiéru. Či nieje golf náhodou z dnuka oveľa menší, než octavia (niesom zrovna malý chlapík).

A ešte by ma zaujímalo, či sú pri tých autách nejaké vady, ktoré by ma mohli od kúpy odradiť, resp. na čo si dávať pozor pri motorizácii 1.9tdi 77kw.

Ďakujem.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

77kw motorizacia golfu je castejie vybavena DPFkom v porovnani s OII.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Z dovozu bude s dpf filtrom vybavených 95 percent áut.
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Pri dobrej údržbe a riadnom užívani auta, DPF NO problem
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ak ťa najviac zaujíma veľkosť interiéru tak to máš jedno,hlavne na zadných sedadlách.Golf je Malé-malé auto a Octávia je Veľké-malé auto,proste Octávka je +- Golf s prirobeným batožinovým priestorom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlavne si zober zo sebou chlapa na diagnostiku s káblom.Lebo ..pravdepodobnosť že kúpiš s filtron je velká.To problém nie je vonkoncom,ale čo je problém,je že vstupný stav rozhodne o tom či ti úsmev zostane.Niektoré zo servisných úkonov ta všelijako čakajú a neminú,ako rozvody a celková kontrola.Ale vstupná diagnostika u pumpáča je absolutná nevyhnutnosť aby si nenakúpil.Ak vyberieš dobrý kus,máš nárok na dlhé a spokojné roky,riziko je privelké.Čo väčší problém na tejto PD motorizácii,všetko je dovoz,a často už hneď po papierovačkách.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla toho čo píše si to chce doviesť sám z vonku.

Inak ak chceš priestor tak vol Passat
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Priestorovo su tie auta identicke, teda, co sa tyka rozmerov v interieri. Aj razvorom, aj hmotnostou su rovnake.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

už ked na silu tuto znacku tak ja radsej embečku.už len kvoli vacsiemu kufru.a na embečku skorej zoženes nd veci jak na golf.porovnaj cenu napr. naraznika.zrazis zajaca na ceste co neni problem a už potrebujes veci.no davaj pri kupe pozor aj na km.radsej si zober niekoho so sebou a prezret to auto dobre.pre nieco je odstavene.keby bolo super a tip top kupia ho aj nemci.ale to je len moj nazor. :-\
naah
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2013 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa naah »

Mám na to človeka, čo mi to dovezie.. samozrejme aj s diagnostikou aj so všetkým. Doviezol z tade už desiatky áut, niekoľko z nich behá po mojom okolí a ľudia ho len a len chvália. Viacmenej som tú otázku smeroval na vás len kvôli tomu interiéru, ale ak je to rovnaké, tak asi siahnem po tom golfe radšej. Alebo radšej octáviu? čo by ste si vybrali vy a prečo? Ak nerátam väčší batožínový priestor.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

embečka kvoli dostupnejsim dielom.inak rozdiel tam neni inakši.kradne sa aj to aj to.len moj nazor ...ked by si nahodou chcel ist na dovolenku autom mas vacsi kufor.prdne ti práčka?sadnes do auta kupiš druhu hned doneses domov a žena je spokojna. :d :D je to asi blby priklad ale nenapada ma iné. :d :D
naah
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2013 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa naah »

tiež rozmýšľam viac nad tou octáviou asi.. pretože predsa len aj teraz mám octaviu, tak sa nepatrí zradiť značku :D Ale jeden známy ma dneska v práci od nej odrádzal, že tam vraj zvykne odísť nejaký hriadeľ alebo čo a že je to dosť drahá oprava.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mne v názve témy svieti Octavia LL čo určite bude Long Life takže Octavia....
naah
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2013 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa naah »

No malo tam byť II, akože 2, neviem čo tam zblblo
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

to neva.aj kratka sa otvara zo sklom.natrepes tam aj skuter.je to vyskusane ver mi.osobne mam radsej combi auta ale to je vec pohladu.do combi naložiš cely predok aj s chlaicmi a saharou na taku istu octavku. :d :D zalezi na co auto použivas.ja na vsetko.auto ma služit mne, nie ja autu.no ked chces 4x4 urcite to bude combi oznacena scout.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 39 neregistrovaných