Skoda Octavia - klepot z prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - klepot z prevodovky

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Zdravím.Som tu nový a chcel by som sa spýtať na jednu vec.Asi pred mesiacom som si kúpil octáviu 2.0 TDI r.v.2008 a včera som si všimol klepot na štvrtý a šiesty prevodový stupeň.Klepot ide pravdepodobne z prevodovky a pri záťaži je intenzívnejší.Pri neutráli a ostatných rýchlostiach nič nepočuť,olej som pozeral je po mierku,alebo kvapká z mierky.Je pravda,že som ešte nestihol vymeniť nový,ale pre pracovnú zaneprázdnenosť som nemal kedy.Mohli by odísť synchróny?Lebo klepe len na štvorku a šesťku-čiže vždy keď je páka smerom vzadu,na dvojku nie a ostatné rýchlosti to tiež nerobia.Pozeral som aj pod auto a skúšal som všetko či nie je povolené a všetko drží tak neviem čo tam klepe.Hneď mi napadlo,že to môžu byť synchróny.Poraďte až niekto vie.Dík Majo.
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Ešte by som chcel pripomenúť,že je to taký plechovoplastový klepot.Tak som zvedavý kto by mi vedel poradiť ešte pred tým než to odveziem do servisu.Majo.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nemôže to robiť dvojhmotná spojka?Pohľadaj aj tu je už o tom téma.
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Zdravím.Ale to by asi s najväčšou pravdepodobnosťou klepalo pri každom rýchlostnom stupni si myslím.
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Tak už je počuť mierne klepanie aj na neutrál.Pri zošliapnutí spojky klepot prestal.Zajtra to odveziem k jednému starému mechanikovi a uvidíme čo ďalej.Keby niekto predsa mal podobnú skúsenosť tak poraďte,budem povďačný za každú radu.Majo.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Starý mechanik rozoberie prevodovku a bude hneď jasnejšie, že kde bola príčina klepotu.
Keď sa také niečo začne diať v prevodovke, obvykle nemá význam čakať a už vôbec nie sa zariaďovať podľa toho, čo ti niekto poradí od počítača.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

pepo64 napísal:Nemôže to robiť dvojhmotná spojka?
To je aká? :41c2:
rrrobo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.02.2012 19:39
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rrrobo »

Keď vypneš motor nepočuť buchot? Nadmerné trasenie necítiť ? KM asi nevieš ani náhodou ?
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

rrobo

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Zdravím.Keď vypnem motor nezabuchoce nič,km sú 235000.V piatok mi má prísť prevodovka,s mechanikom som dohodnutý potvrdil,že je to prevodovka tak ju vymením a uvidím.Zvažoval som aj repas,uvidíme ako to dopadne.Dám vedieť.Majo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo ste si dohodli pre prípad že sa problém tou výmenou neodstráni ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

predsa skusia vymenit nieco ine lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Zdravím.Tak problém vyriešený.Vadná prevodovka a odchádzajúca spojka.Spojka komplet nová a prevodovka repasovaná so zárukou.Problém odstránený.Bola tu poznámka,že si chcem niečo dohadovať s mechanikom...nič okrem času mechanika k oprave môjho auta.Toť vše.Všetkým ďakujem,ktorý sa mi snažili nejakým spôsobom,radou pomôcť.Majo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných