Skoda Octavia III RS DSG 80 tis. km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

safire
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.07.2015 13:31
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia III RS DSG 80 tis. km

Príspevok od používateľa safire »

Práve kupujem Octaviu Combi III RS DSG 135kW (2014) a mal by som otázku na skúsenejších čo sa týka strojovne auta.

Ide o to, že auto je chipnute (neviem na aky vykon a točivý moment) no základný výkon je 135kW (184koní)
Dopočul som sa že v týchto oktáviach sú prevodovky montované na presný výkon auta, takže pri tomto chipnutom aute na vyšší výkon by mohla byt ta prevodovka už značne opotrebovaná.

A tak isto som sa dopočul že do týchto oktávií sa dáva rovnaká prevodovka, aké sa dávajú do benzínovej 169kW III RS oktávky, čiže by mala zniesť vačší výkon.

Viete mi o tomto podať bližšie info ? Hľadal som na nete servisné papiere, typ prevodovky atd a neviem to nájsť.

Auto má najazdené 80tis kilometorv najvačší strach mám s toho že po pár desaťtisíckach kilometroch mi odíde celá spojka práve koli tomu chipu na vyšší výkon, na aký je spojka stavaná.

Velmi pekne dakujem :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Auto v sériovom stave je pred preťažením prevodovky chránené už samotným softom RJ.Tá obsahuje tzv limitery pre viac oblastí režimu motora,medziiným aj túto ochranu ktorá limituje že istú dávku paliva proste nepresiahne.v prípade čipu sa tieto limitery posúvajú zároveň so ostatnými zmenami a tak logicky bude dochádzať k preťažovaniu.To už k tomuto proste patrí a treba s tým počítať.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som mal pri Octavii III RS aj kopec iných starostí, od problémov po nachipovaní, cez vykradnutie (NAVI, ABG...) či orabovanie auta, až po jeho úplné odcudzenie...

To nepoznáš inú alternatívu kde eliminuješ aspon časť možných problémov ? Kde povedzme vyberieš takú verziu, kde bude mať motor v serii dostatočný výkon tvojím potrebám. Trebárs nejaký Medved C 250CDI 150kW 4-Matic, alebo aj výkonnejšiu variantu ???
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tie vykony nie su nejake zavratne aj keby si mal aky cip
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia III RS DSG 80 tis. km

Príspevok od používateľa Sparing1 »

safire napísal:Práve kupujem Octaviu Combi III RS DSG 135kW (2014) a mal by som otázku

Ide o to, že auto je chipnute (neviem na aky vykon a točivý moment) no základný výkon je 135kW (184koní)


A tak isto som sa dopočul že do týchto oktávií sa dáva rovnaká prevodovka, aké sa dávajú do benzínovej 169kW III RS oktávky, čiže by mala zniesť vačší výkon.
len pre upresnenie.. Prevodovku a spojku zaťažuje krútiaci moment, resp. hlavne jeho samotný nábeh. Tzn. ak je to TDI nafúknuté niekde k 450Nm, tak bude podstatne viac zaťažovať spojku a prevodovku, než TSI s výkonom približne rovnakým alebo aj vyšším, ale krútiacim momentom nižším.

Inak je ťažko povedať v akom stave to auto je po tých 80tis. km, nakoľko nieje známe aká úprava na ňom bola vykonaná-spáchaná, aké su skutočné výkonnostné parametre - hodnoty a priebeh, a čo je najhlavnejšie u chipnutého vozu, aký to malo servis a ako sa k tomu autu užívateľ správal..
No ja osobne, práve z týchto dôvodov a kvôli týmto chýbajúcim informáciam by som auto, ktoré už je chipované nikdy nekúpil, nech by sa na prvý pohľad tvárilo neviem ako pekne a dobre.
Naposledy upravil/-a Sparing1 v 30.07.2015 17:35, upravené celkom 3 krát.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak je cipnute treba ho dat zmerat a hned budes vediet ci vobec ma cip.a vobec take info ti povie predajca on vie kde to bolo ne.papier nejaky od toho atd.a ak mas z toho nahnane tak to neber.kazdy vacsi vykon si pyta svoju dan.uzivanie auta inym sposobom na ake bolo stavane si tiez pyta svoju dan.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby zistil či má čip mu stačí diagnostika a pozreť na hodnoty.
Čipovaných je väčšina strojov TDi,všetky jednuché rotačky aj PD-čka hlavne z manuálom kde takpovediac o nič nekráča ani keby sa zrovna niečo porúčalo.Ja osobne neevidujem u jednoduchých prevodoviek výskyt problémov z prevodovkou,ale stane sa.Hlavne keď je posadený prílišný nárast momentu do nízkych otáčok,tam sa stane že sa otočí šálka ložiska treba opravovať uloženie ložiska.Pri rozumných čipoch dokonca neevidujem častejšiu výmenu dvojhmoty,dokonca šetrílkovia jazdiaci neustále v podotáčkách ju zlikvidujú ďaleko skôr.Rozumný čip a rozumný majiteľ vôbec nie je skratka do problémov.Len tie dve podmienky sa musia stretnúť.Bolo by to na dlhé to vysvetľovať,ale je ich kopec ktorý jazdia s čipom dlhé roky vyškerený ako vlašský orech.Somár z čipom odpíše motor skôr než povieš švec.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Niektorí ľudia chipujú aj kvôli "nižšej" spotrebe. Nemusia len kvôli tomu aby rýchlejšie lietali :-)

Ja som mal tiež svoje TDi-čka chipnuté a úplne v pohode fungovali.

Aj terajšie som chcel chipnuť, len hold denso je denso. Nenechá si do toho kafrať :-( Co už japonec :-(
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Bude tam asi veľmi lákavá cena, keď aj napriek výkričníkom ktoré sú ideš za tým... Nepopál sa teda, ja by som do toho nešiel... radšej by som si vzal 530xd aj o niečo staršiu bez chipov a dovoz priamo od dílera BMW
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Každý kto si prečítal zadanie vie že tu asi rada nepomôže, pretože také nadšenie pri kúpe auta som dlho nezažil.
PS: jak keby šiel kupovať "Perpetuum mobile" a pritom to je len obyčajná Octavia
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Asi by stačila 530 d väčšinou mi xd nebolo odporúčané, že je to trošku drahšie na servis potom :-)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ked nepojdes do nemecka jazdit na tom severnu slucku Nurburgringu, tak pri normalnom pouzivani sa nic nestane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných