Skoda Octavia II - zotrvak / prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - zotrvak / prevodovka

Príspevok od používateľa guardian21 »

Skoda Octavia II 2.0 TDI 103 Kw BMM 230000km(org) DPF r.v. 2006

Zdravim.
Mam 2 problémy s autom.
1. Auto pri brzdeni s cca 20 - 0km/h stale jemne zatrasie. Niekedy viac niekedy menej.. ako keby zavibroval cely motor. Pri vyssich rýchlostiach to je v pohode.. Ale ked pri brzdeni stlacim spojku tak je to (subjektivne) o 80 % lepsie..
- brzdy su komplet nove(robilo to aj predtým), nápravy v poriadku, kolesa tiez.
2. Dnes som si vsimol ze cca pri 1300 az 2500 pocujem jemný skripot (ako keby platnicka na kotuci). je to pocut na 2, 3 a 4ke.
Mozno aj 5 a 6 no kvoli prudiacemu vzduchu uz nieje pocut. Ako aj s otáčkami mozno aj vo vyssich otackach len to motor "prehlucí"..
Pri stlaceni spojky to prestane asi za 2-3 sekundy..
Ako som pisal toto som si vsimol dnes nahodou pri vypnutom kureni a bez radia. mozno to zacalo robit skor. Neviem, ale max 200 km do zadu.

S autom sa v podstate nic nerobilo, mene boli len rozvody (160tkm) a klima kompresor (185tkm) a potom zakladny servis oleje, napravy, brzdy...
Auto je inak v poriadku ziadna zmena vo výkone, ziadny nnudzovy rezim.. Nedavno STK ( nie 20eurova) tiez vsetko ok..

V com su chyby? Mali ste nieco podobne? Budem vdacný za kazdu radu prip nazor..
Aegis1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 16.06.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aegis1 »

Len jednu otazku, aky prevodovy stupen mas zaradeny pri brzdeni z 20km/h na 0?
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

http://forum.autobazar.eu/ako-sa-prejav ... 11436.html

Len niektoré výcucy:

"pri dobrzdovani na krizovatku sa motor rozvibruje - akoby siel na 3 valce , neskorsie na volnobehu , az pokial sa nestalci spojka , a najhorsie stadium nezaradis"

"Mne zotrvacnik odchadza prave teraz a prejavuje sa uz spominanym divnym zvukom,skripanim ako kov o kov a strkoce"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za chvíľu ide na zdvihák BKD 103 kW dvojhmota na výmenu (Toledo III)
Kilometrov má nepomerne viac a cca 1 1/2 rok a viac jazdilo že zotrvačník značne búchal za studena na volnobehu.Tu mi vychádza aký je rozdiel režim prevádzky,tento behal v režime dlhých trás. V režime jazdy akoby ho už ani nebolo.Prečo to píšem ?
Ak je podozrenie na dvojhmotu,tak sa netreba ukvapiť a dať mu odklad v riešení.ČO si ale všímam staré vybraté kusy,tak niečo úplne iné mi vychádza keď vyberiem LUK komplet a iné ak je spojka Sachs.Luk nový zotrvačník je volný,takmer by človek povedal že starý Sachs ktorý ide von je niekedy akoby lepší,nemá také vôle.Je to dané detailne odlišnou konštrukciou,po montáži je aj LUK vcelku OK,ale nemôžem si pomôcť,nebudí vo mne dôveru.Určite ma to neoprávňuje z toho vyvodzovať závery,ale rád by som vlastný názor porovnal z inými.
K samotnej otázke spojky...treba počkať a sledovať,pokiaľ to spojkou je,je to úplne v počiatočnom štádiu.
Som tiež zvedavý nakoľko výmena zmení korekcie dávok paliva,tiež už dlho zbieram tie to data aby sa z toho dal vytvoriť obraz.Navyše sa jedná o synove auto kde mám zaarchivované všetky parametre motora za všetky roky ale mám viac takých aut zákazníkov ktoré mám roky archivované o motore úplne všetko čo sa vôbec odchytiť dá.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Z tvojho pohľadu, ak je na výber, voliť teda Sachs?
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Aegis - ziadny samozrejme.
Snazim sa nejazdit pod 1600-1700

Keyzone
Za posledny mesiac som presiel vela tem a nielen tu.
Mne podobné boli mozno 3 odpovede co sa týka brzdenia.. Vsade sa spomina trhanie pri rozbiehani, trasenie pri jazde/stati, skakanie otacok, zle radenie, atd..
Zato som radsej zalozil tuto temu. Po druhe neviem ci maju moje problemy suvis.. uvidime, ale aj tak dakujem.

M.Hlavaty
Ano to mi povedal aj mechanik, ze chvilu pockat kým sa to prejaví viac. Mam len obavu, ze sa to prejaví v zahranici kde ma to vide viacej pripadne ze osatanem niekde stat.. Keby viem ze je to naozaj on tak uz by bol dnes vonku. Ale neviem to na 100pro..
No ak bude cas a bude sa menit tak skusim pozriet aj ja pred a po vymene.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Pri týchto kilometroch sa dá už počítať, že zotrvák je v <>
Varianta ako ho skontrolovať je skúsiť jeho uhlové výchylky, samozrejme istota by bola po výmene. Ale že je to zotrvák na 100 %, to už nechám nech sa tu vyjadria ľudia s väčšímu skúsenosťami.
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Zdravím.Pridám aj ja čosi.Pred dvomi týždňami mi mechanik menil prevodovku resp.prevodovku som dával repasovať do čiech a potom následne túto repasovanú dával späť.Dôvod prečo som to robil?Pekne po poriadku.Minulý rok som kúpil octávia 2L r.v.2008 6q s motorom BKD.Asi po dvoch týždňoch mi začalo niečo rapotať pri 4,6 st.To som tu už riešil v inom vlákne.Kúpil som prevodovku na nete a vymenil za zlú.Mechanik mi volal,že spojka je ko či ju má vymeniť...auto malo 236000 tak som vymenil aj spojku-dvojhmotu.Po namontovaní auto triaslo,chvelo pri rozjazde,na spiatočku citeľne viac.Volám mechanikovi prečo to trasie a pri jazde na ohriatom motore vychádza z motora kovový škrkot ako ložiskové guličky.Skús pojazdiť možno si sadne-podľa mňa blbosť.Po asi štyroch mesiacoch dal mechanik prevodovku dolu,spojka von a prevodovku som dal do čiech na opravu,neviem či to tu môžem spomenúť/prevodovky sixta/ a ten ju mal rozobratú,vymenil ložiská a hovoril,že prevodovka by ešte čosi vydržala,ale bol som už tam tak nech to už všetko vymení.Inak podľa mňa dobrý majster.Po namontovaní zrepasovanej prevodovky trasenie aj škrkot prestal,ale začalo auto chvieť pri dobiehaní pred križovatkou na neutrál...nie veľa,ale je to poznať.To isté robí aj manželke na renault-e clio po výmene spojky.Po konzultovaní s iným mechanikom som sa dozvedel,že na montáž novej spojky/zotrvák,lamela,mekano/ je potreba prípravok,ktorý usadí spojku presne na miesto.Tak už neviem teda či mám vymeniť mechanika,alebo si mám kúpiť konský povoz. :342a:
Naposledy upravil/-a m-ajo36 v 05.03.2015 13:00, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mechanika by som vymenil tak či tak keďže ten predchádzajúci by sa zotavoval z viacnásoných zlomenín rúk...
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Tak chlape, úprimnú sústrasť. pretože ak nepoužil prípravok na nastavenie presnej osi všetkých komponentov, tak zotrvák, spojka pôjde veľmi rychlo do preč, okrem toho výrazne namáhaš ostatné komponenty motora. Okamžite to daj niekomu, kto vie čo robí a nie len sa tak tvári, kým sa ti tie komponenty nezničia, pretože si vyhodil takmer tisíc eur do <>.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už v tom je rozdiel že Sachs je dodávaný ako zložený celkok a ako vycentrovaný celok sa nasadzuje aj hore.Tj úloha mechanika zatiahnúť šesť skrutiek sa naozaj nedá spackať vonkoncom
Čo LUK nasadený bez prípravku to ponosa,ale tak na slovensku sa prípravky nenosia,aj rozvody úplne postačuje fixka,proste sme akási velmoc šuflikantstva
m-ajo36
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.07.2014 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m-ajo36 »

Spojka je valeo,aspoň tak spomínal.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Tak žiaľ na Accorda som komplet sachs nenašiel (DMF + spojka). Naštastie mám mechanika s vynikajúcimi referenciami v Prahe, ktorý si svoju prácu necháva i zaplatiť, ale keď tam človek dovezie auto, vie, že dostane to najlepšie. Že by to robil bez patričného prípravku teda strach nemám :3906:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na krabici LuK je ten prípravok aspoň nakreslený...
peter.janek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.04.2012 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.janek »

Ahoj.Menil som zotrvačník na 2.0 Tdi,BKD, 80.000 km ,mal som na neho podozrenie,ale ukázalo ako nesprávne.Nový LUK takmer tá istá vôľa ako pôvodný. Sachs som v ruke nemal.Môj postreh.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných