Skoda Octavia II - servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - servo

Príspevok od používateľa adrian69 »

Ahojte! Už dlhšiu dobu mi svieti servo na žlto, diagnostika píše chybu v snimaci natacania volantu, viete mi poradit ci sa to dá vymenit aj samostatne, alebo treba celé servo riadenie menit?
Maho
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30.06.2006 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maho »

a bolo s tym autom nieco robene?? ci to len tak z nicoho nic zacalo svietit?? Snimac sa sam o sebe sa vymenit ale je to komplikovana praca a bez toho ze by si to niekedy robil by som sa do toho nepustal a pochybujem ze sa aj da kupit ako samostatna suciastka, mozno len v Skodovke
Ja som v praci teraz riesil jednu chutovku, svietilo EBS a tlak v pneumatikach a diagnostika hadzala len chybu snimaca polohy volantu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Že píše chybu,ešte neznamená že je problém v snímači natočenia.Píše dôsledok,ten môže byť iný ako príčina.
blade6591
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06.11.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blade6591 »

Ak si odpajal bateriu skus toto :

Start the vehicle.
Turn the steering wheel one turn to the right and one turn to the left.
Drive in a short distance straight line on a level surface at a speed not higher than 20 km/h.
If the steering wheel is straight during the test drive then stop the vehicle with the wheels pointed straight
Ensure that the steering wheel is not moved again.
Keep the engine running and do not switch off the ignition.
http://www.dieselclub.sk - Diskusia o dieslových autách, diagnostika,chiptunnig a iné úpravy
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Ahojte, dakujem za reakcie:
Auto som kupoval s tou chybou,a myslel som ze vymena snímaca pod volantom pomoze, ale dalej to svieti, tak mi poradili vymenit celé servo riadenie lebo má zabudovane cidlo ci co to je ktoré snimá polohu volantu a to je asi pokazene,
mam uz servo za 150eur, ak toto nie, tak uz len benzin a zápalky :d :D , dam vám vediet ako som dopadol.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Super auto, kde sprostý snímač za pár korún urobili ako súčasť prevodovky riadenia... :::
weinwurm12
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.09.2013 17:52
Zdieľať na Facebook

zdravím vás

Príspevok od používateľa weinwurm12 »

No ja mam zase trošku iný problém pri prvom štarte sa niekedy stane že mi zapipa a svieti červená kontrolka a to je volant čiže servo vypadlo úplne a volant ide ako na traktore. Po určitom KM servo zapne a kontrolka zhasne všetko ide ako má. Diagnostika ukázala malo prúdu a batéria po odbornej kontrole je ok. Napadá má čidlo,alebo snímač, prípadne chybný kábel od cidla do RJ nejaké skúsenosti alebo radi od vás???? Ďakujem veľmi pekne.
weinwurm12
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.09.2013 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weinwurm12 »

Nikto nič???? na moju otázku???? teda problem???
weinwurm12
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.09.2013 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weinwurm12 »

Môj problém so servom je konečne po dlhých mesiacov vyriešení v Qalte zistili že servo je naštastie o.k ale problém bol v kábli teda prežratí kábel od hlodavcov. Po výmene kábla ide ako masielko konečne :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných