Skoda Octavia II - nefunkčná klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - nefunkčná klimatizácia

Príspevok od používateľa kraslanm »

Ahojte, poradťe mi niekto znalý akom rozmedzí má byť zakrúžkovaná hodnota tlaku, nakoľko mi prestala fakčiť klíma a chladivo by malo byť ok. (asi kompresor KO)
Tu vkladám screen z diagnostiky.
http://i51.tinypic.com/2v19l5c.jpg
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mam dojem ze to nie je hodnota tlaku, ale zataz na kompresor.

Tlak musis hladat na tom obrazku v inom oddeleni, skus hladat COOLANT PRESSURE...

na tvojom obrazku je compressor shut-off code nulovy, to znamena ze kompresor pracuje tak ako ma a neexistuje ziadny dovod preco by ho chcela riadiaca elektronika odstavit. Specifikovany prud na kompresore mas 0.82 ampera, taky isty je aj aktualny prud cize toto je tiez v poriadku.
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Ja ti to vysvetlim ako murarovy skontroluj si mnozstvo chladiva staci ak tam mas 2OOgramou ak mas nameraj si na petici privod do kompresora ci ti ide a ak ano mas odfajceny kompresor co je bezna zavada na octavii 2 ak ti diagnostika nic nepise
kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kraslanm »

pep 123 no to som spravil ako prve napajanie na el. magnet spojku ide , vinutie elekt. spojky kompresora ok a tlak 6 barov v okruhu je postačujuci-teda asi mechanická vada.Neviem ,či to má vplyv minulý rok som menil kompresor, ale dehydrator som nemenil a ten predošlý kompresor sa tiež mechanicky rosypal, či náhodou nejaký bordel v okruhu mi nepoškodil tento kompresor :-(
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Tlak 6 bar je bezny pri odstavenom kompresore a teplote obvyklej tomuto rocnemu obdobiu :zg282:
kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kraslanm »

Tie hodnoty su pri nastartovanom motore a zapnutej klime.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

"Očúvaj" a nie si Ty náhodou "opravár" do..pokazenej klímy auta z "vedľajšej" témy ?! :40bd:
majklk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 09.06.2011 07:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majklk »

kapoja :) "očúvaj", nie, nie je to "odborník" ani "rádobyopravár" z vedľajšej témy. je to len náhoda, že sa tu vedľa nasáčkovali dve podobné témy. my sme dvaja ľudia s dvoma rozdielnymi autami, jasné :) ?
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

kraslanm napísal:Tie hodnoty su pri nastartovanom motore a zapnutej klime.
To este neznamena, ze sa ti toci kompresor. Tlak 6,0 bar napoveda, ze chladivo tam je a kompresor stoji. Prevadzkove tlaky su okolo 15bar na tlacnej strane a 2bar na sacej, hodnoty su orientacne, zalezi od typu chladiva, momentalneho rezimu expanzneho ventilu, kondenzacnej teploty
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Ok, sorry chlapi, tak nech sa Vám to podarí.
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Ked ti ide napajanie do kompresora tak je v prdeli kompresor jedine co by ti ho vyplo je snimac tlaku dufam ze sa teda jedna o octaviu a ked ti ide do neho po zapnuti napajanie znamena ze ti vsetko funguje
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby to zvrhol snimac tlaku, mal by vo vypise na diagnostike chybu toho snimaca, tusim F129 ci ako to oznacuju...
tibkac
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibkac »

Mne tiež prestala fungovať, slabo chaldila až prestala uplne chladiť, tak mi ju vyčistili a naplnili a nefunguje, povedali mi že to može byť odfajčený kompresor alebo nejaké tlakové čidlo, som objednaný na diagnostiku tak som zvedavý, povedali mi že kompresor stojí 1000€, tak pri mojom šťastí a bude určite pokazený kompresor, ale také penáze za to nedám, to radšej budem bez klimy.
tibkac
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibkac »

480€ je veľa, a ako zistím či to je tá ihla, v servise mi povedia nefunkčný kompresor a hotovka.
tibkac
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibkac »

Bol som na diag a je to odfajčený kompresor, nový aj s robotou by stál 1200€, takže to možem akurát tak z vysoka. Neviem, či by to nevedeli niekde zrepasovať, možno by to nebolo ani také nákladné, robia to v autoservisoch?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných