Skoda Octavia II - LED na osvetlenie špz -*Vyriešené*

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - LED na osvetlenie špz -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa kraslanm »

Ahojte, má niekto nejakú radu ako jednoducho oklamať pomocou nejakých polovodičov kontrolu vlákien žiaroviek na Octavii II ?Chcel by som vymeniť klasické sufitky na osvetlenie za LED, ale viem že potom mi to bude hlásiť chybu žiaroviek.
(17€ za jednu žiarovku ,ktorá má tzv error free funkciu sa mi to zdá trošku veľa)Určite je nejaké zapojenie ,ktoré túto chybu eliminuje.Vypnúť cez vag a podobné zásahy nechcem robiť a ani paralelné zapojenie k žiarovkám...

Dík za seriózne rady od elektrikárov :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Máš nad čím špekulovať počas dlhých zimných večerov.

2. Môžeš dráždiť policajtov.

3. Vytvoríš si osobné kontakty s predajcami keďže budeš u nich častejšie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aby si nepovedal - zájdi do predajne elektrosúčiastok a kúp si zodpovedajúci odpor. Aký to je ti poradia tam...
kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kraslanm »

Na čo je to dobré?
1. Páči sa mi to
2. Nevidím dôvod prečo to má policajtom vadiť
pokiaľ použijem led bielej farby, to by asi aj nové BMW museli mať problémy s policajtami
3.Výhody Led tu nebudem opisovať atď..................................
Naposledy upravil/-a kraslanm v 27.12.2010 21:47, upravené celkom 2 krát.
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Ja tiez spekulujem s LED v interieri a tak a nasiel som aj toto. http://forum.octaviaclub.cz/index.php?a ... t&id=30104 hadam pomozem.
Crossway
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.04.2010 22:14
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Crossway »

Opýtam sa tu : možu mi dať policajti pokutu za LEDky ,ktoré osvetlujú SPZ?
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Podla mna ano kazde vonkajsie osvetlenie musi mat homologizaciu.
kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kraslanm »

jinlun415 napísal:Ja tiez spekulujem s LED v interieri a tak a nasiel som aj toto. http://forum.octaviaclub.cz/index.php?a ... t&id=30104 hadam pomozem.
Ďakujem za užitočný odkaz.No vidím , že to nie je až také jednoduché podľa toho čo tam hoši píšu.
bobpetnz
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 06.01.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

tech. nespôsobilosť...

Príspevok od používateľa bobpetnz »

VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
z 3. novembra 2009,
ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel
v premávke na pozemných komunikáciách
Zmena:589/2009 Z.z. s účinnosťou od 1.januára 2010

Technická nespôsobilosť vozidla
§ 17

.bla-bla...
.bla-bla...
.bla-bla...
r) je poškodený alebo deformovaný podvozok, rám alebo karoséria alebo na vozidle boli vykonané nepovolené úpravy, alebo bol zabudovaný neschválený komponent alebo samostatná technická jednotka,
.bla-bla...
......
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

chlapci sa zobuďte ! LED je technológia budúcnosti / konečne oprášená z 90. tych rokov /
Problém je práve u osvetlenia na tzv. biele svetlo, aby to nesvietilo na žlto, modro, fialovo.....
Mám LED na ŠPZ, v obrysovkách zadných, brzdovkách, budíkoch a zčasti interiér.

Nie, nie žiadny tuzing - pôvodné žiarovky nahradené LED. Výhoda - nízky odber a hlavne - pri trvalom svietení sa nespália objímky žiaroviek, pretože sa nehrejú.
Nevýhoda - ešte pomerne slabá svietivosť = veľa diód na akože náhradu veľkej žiarovky.
Mám pocit, že všetci výrobcovia osvetlenia zabudli na denné/ trvalé / svietenie a neuspôsobili materiál na trvalé prehrievanie.
Idú mi na odbyt - objímky, pätice, konektory /all types/ - tak preto to asi tak vidím.
Kontrola obvodov je pomerne blbý ček, určite sa nájde nejaký "klamač". Horšie je, že ho/ten ček/ následne de facto touto úpravou vyradíš z činnosti.
Naposledy upravil/-a drautostar v 28.12.2010 08:21, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Crossway napísal:Opýtam sa tu : možu mi dať policajti pokutu za LEDky ,ktoré osvetlujú SPZ?
mozu ale to je taka sanca akoby ti mal dat policajt pokutu za chybajuci zvoncek na bicykli. A tiez je zo zakona poviny a dost dlho a ten zvoncek na bicykli ja uz nemam uz 10 rokov a pokutu som este nedostal :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

no ja neviem,nezastávam tých dvoch ale majú sčasti pravdu,keď sa niekto nemá k téme vecne ,stručne a jasne vyjadriť nech radšej neodpovedá,toľko pravda č.1
pravda č.2 je že u cicmanca by som si tipol že má + -500 príspevkov typu použi hľadať,načo ti to a podobne.
pravda č.3 je že veľmi veľa krát na tomto fóre cicmanec ale aj ďalší mnohým pomohli a nielen radou cez fórum ale aj naozaj v skutočnom živote fyzicky (napr.mp3,alpiners,atď) čo s nich robí troška viac ako len prispievateľov na tomto fóre a veľa ľudí si ich preto váži (samo že aj ja aj keď často neprispievam ale keď viem pomôžem) a to si asi kolega a peter neuvedomujú.
ja len toľko.
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Pripoj paralelne vykonovy odpor napr:
http://www.eshopbn.sk/component/page,sh ... /Itemid,1/

alebo zmeraj odpor vlakna ziarovky a podla toho vyber tu: http://www.sos.sk/?str=12&code=A102041
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

A este bacha, odpor sa bude hrriat ako ziarovka, tak nech sa neopiera o kable aby si nevyhorel.
karci81
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 03.11.2009 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci81 »

moj minuly prispevok na vasu adresu co tu bol zaveseny vydrzal cca 5 min vtedy to aj lakinnoo riesil...osobne citam forum od cca 2007 skoro denne , dozvedel som sa tu kopec veci o ktorych som nemal anilen paru , kopec ludi mi tu poradilo co si cenim ale su ludia ktori maju problem , ktori nevedia ako to tu chodi ako sa zalozia temy , sformuluju otazku smiesne a vy ich sfuknete ako sviecku. ... Cicmanec aj ty si reagoval niekedy normalne ale v poslednej dobe si si oblubil len toto : :angry: co kazdy co cita forum vie velmi dobre

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných