Skoda Octavia I - Zatekanie -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I - Zatekanie -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa johan4ever »

Zdravim vsetkych.

Mam problem,zateka mi do octavie cez predne spolujazdcove a zadne dvere,len prava strana.Pozeral som tesnenie,jo ok,vymenil som folie vo dverach,vycistil odtokove kanaliky vo dverach a stale zateka.Voda sa drzi na prahu a pomaly preteka na koberec.Len ked auto stoji.Prikladam aj foto aby to bolo zrozumitelnejsie.V servise mi povedali ze mam dole na tesneni kusok vyrezat,aby mala voda kade odtekat :D Nekomentoval som to a otocil som sa na päte.Vie mi niekto z Vas poradit,neviem co mam este skusit,uz sa stym dlho trapim.Pozeral som vselijake fora,no tam sa to vacsinou vyriesilo vycistenim kanalikov a alebo vymenou folie.
Vopred dakujem za odpovede.

http://imageshack.us/photo/my-images/26 ... 59hax.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/804/dsc0060yz.jpg/
lacinokia
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.09.2008 03:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinokia »

Mal som také isté problem s Golf IV...
aj teraz mám s Octavia2 ale teraz v pravej zadnej hore zateka iba málo voda vidim na sedacky miesto vody...:D
uz nezaujima ma.....:D
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

laci
jonapot
a co teraz ?
beton
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.03.2007 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beton »

Neviem ako je to v octavii, ale v golfe IV je za tapacirom taky plech(na nom je vedenie okna z vnutra).
Voda ma zrejme stiest dolu oknom a dverami do odtokovych kanalikov dveri, ale zatekala cez tesnenie plechu pod tapacir a rovno do vnutra, aj okolo reproduktora presne ako tebe.
Ten plech som tam pekne zasilikonoval a bolo po zatekani :3035:

Pre lepsie znazornenie pozri temu http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 4&start=30
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Zle nalepena tesniaca folia na dverach. :41c2:

Octavia1 nema plech-modul na dverach ma tam len foliu .
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

Foliu som lepil sam,kusok po kusku,dal som si na tom fakt zalezat,tam problem nebude :/

Este mi poradili ze sa mam pozret,ci mi dvere licuju...Ale tam myslim tych par mm nehra rolu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

johan4ever napísal:Foliu som lepil sam,kusok po kusku,dal som si na tom fakt zalezat,tam problem nebude :/

Este mi poradili ze sa mam pozret,ci mi dvere licuju...Ale tam myslim tych par mm nehra rolu.
Dal si original foliu???

Predne dvere moze ti to pretekat okolo reproduktoru ten basovy 16,5cm. :41c2: :41c2:

Zatekat to moze aj ked mas zle nastavene dvere. MMhraju velku rolu pri zatekani+fucani vetra do auta. :41c2: :41c2:
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

Foliu som nedaval original.

Okolo repro som to oblepil najviac,ver mi...

Skusim dostelovat dvere ale pochybujem,to by som ich musel mat padnute neviem kde...
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93:

Ked si nedaval original foliu tak comu sa cudujes??? :28b7: :28b7:

Dvere nemas padnute ale su vonku voci karoserii mas medzeru medzi dverami a tesnenim!!!! :41c2: :41c2: :41c2:
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

Dal som nanovo foliu,PORIADNE prilepil.Skusal som wapku,vsetko vyzera ok.Este uvidim co nato povie dazd.
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

Trosku ozivim temu keby niekto nahodou hladal.Druhe prelepenie folie nepomohlo,zatekalo nadalej.Nakoniec po velmi dlhom skumani a trapeni sme prisli ze tieklo cez siber.Predny lavy odtokovy kanalik ide cez cez predny stlpik okolo spatneho zrkadla a pri pante na dverach vyustuje a steka po karoserii dole.Ibaze ja som mal tu hadicku a stym sosacikom roztrhnutu a vsetka voda sa liala popri pristrojovke dole na koberec.Po vymene zatekanie pretalo,ale vymena to bolo doslova peklo...
schnappi99
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.01.2009 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schnappi99 »

Chcem sa vás opýtať zatekajú mi dvere v octavi 1 a kúpil som originál fóliu v škodovke a pozeral som na tú fóliu a je tam nejaké lacné lepidlo na okraji,ako na lepiacej páske a chcem sa vás opýtať ak ste to niekto robili či ste tam dávali nejaké lepidlo alebo ste to tam nalepili tak ako to je originál ale bojím sa toho keď bude na to tiecť voda že to nevydrží.Poraďte mi prosím vás niekto a ako ste ju lepili dali stesi tam pred tým vodu z rozprašovača? Máte niekto postup ? . Ďakujem.
romanbee
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.04.2009 16:35
Zdieľať na Facebook

zateka aj pod celne sklo

Príspevok od používateľa romanbee »

Hadicou som polhodinu striekal vodu iba na celne sklo na stranu kde mi dovnutra zatekalo. Kedze zatekanie cez dvere som vylucil .tak uz mi ostalo len sklo. Za tu polhodku som to mal stecene az pod nohy ku zadnym sedadlam.bola tam mlaka. Neveril som.a to som cistil odtokove kanaly pri stieracoch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných