Skoda Octavia - falošná lambda sonda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petersit
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.07.2009 07:41
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - falošná lambda sonda

Príspevok od používateľa petersit »

Na Octávii 1,6/75 kW, r.v 2004 mám zrejme vadné lambda sondy a stále mi svieti kontrólka chek motora. Už sa mi nevyplatí kupovať nové lambdy, preto chcem len nejako oklamať riadiacu jednotku. Na internete som niekedy videl jednoduché riešenia (tzv. falošné lambdy sondy), no teraz to neviem nikde nájsť. Neviete niekto poradiť nejaké lacné riešenie:
1. ako vyradiť L-sondy, aby už kontrolka cheku viac nesvietila?
2. ktorá z L-sond priamo vplýva na (ne)svietenie kontrólky cheku? Prvá sonda, či druhá?

Ďakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Peter si na velkom omyle.Oklamat RJ sa da,ale vykon,spotreba,kulturny chod motora sa strati.Nechapem,preco sa ti neoplati kupit lambdu?Sice fakt mas pokazene 2?Nemas nachodou chybu inde?Lambda len snima mnozstvo/obsah/ kysliku vo vyfukovych plynoch,a zato je to dolezity diel,aby si mal vzdy spravnu zmes paliva a vzduchu.Obidve lambdy maju vplyv na rozsvietenie kontrolky Check,a este aj minimalne 100 veci.Nevieme historiu vozidla,nevieme nic o nom,keby si napisal aspon nieco,preco ju chces vyradit.Zdoraznujem,to je obrovska chyba.
petersit
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.07.2009 07:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petersit »

Octávka je už v takom stave, že ju chcem už len na dojazdenie - do najbližšej STK a potom koniec! :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lambdy za pár šupov a riešiš ako ich oklamať.
petersit
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.07.2009 07:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petersit »

Heeej?... za pár šupov?... a kde?... tak poraď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na check majú dopad obe,rozsvietiť check vie aj jedna aj druhá.Rj rozonáva všetky stavy ktoré môžu nastať tj od skratu až po chýbajúci signál všetko,a navyše lambda má presnú charakteristiku signálu ktorá sa neustále mení,to je vlastne aj jej úkol,je to vlastne špicel ktorý donáša RJ.Veď aj celá diagnostika tak ako je pomaly je iba o sondách,kedže je aspoň na dvadsiatich kanáloch len ona sama diagnostikovaná.Ako možno je možné upraviť mapy RJ,ale aj tak bude výsledkom nezmysel drahší ako samotné sondy a raz naveky zbastardené všetko.Ak je tam už 5 kábliková sonda,tak je to vážny problém lebo je to už sonda ktorá pracuje z dvomi signálmi z čoho jeden generuje RJ a vyhodnocuje druhý ako akúsi odpoveď,alebo reakciu.Hlboko nedoporučujem žiadnu alchýmiu

Ivko...nie sú za pár šupov,v tom je práve problém
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Širokopásmové lambdy stoja okolo 130€ je to problém ?
Ak sa ti zdá za opravu vela akákolvek suma tak auto predaj teraz tak ako je, zošrotovanie bude vždy nevýhodné
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to 2x plus diagnostika,práca atd výsledok 300e.- za pár sekund

Predaj auta s chybou je finančne vždy značne horší ako predaj opraveného,aj keď sa výdaj za opravu nerentuje a peniaze sa už nenavrátia.Často takáto chyba robí auto úplne nepredajným lebo je predpoklad že je tam vecí viac,všetko je neisté a do takej kúpy sa nikomu nechce
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved ho chce dať zošrotovať, tak že predaj momentálne za podpriemernú cenu bude daleko výhodnejší a nebude to stáť nič na servise
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mal som merivu 2014 1.4turbo original LPG z fabriky. Pri buracke bola lambda poskodena a vyhadozvalo ju aj na diagnostike. Vsetci mi tiez vraveli taku lambdu pod 170e nekupis nikde neni sanca. Z polska nahrada 38eur aj s postovnym doma do troch dni. Vymena 2minuty a vsetko zhaslo a auto jazdi jak vinko. Pochybujem ze na embecku by sa tiez nenasla. A tiez sa mi nechce verit ze octavka 2004 neni hodna vymeny dvoch sond. Octavia patri stale medzi velmi ziadane auta a aj keby to bola 1998ka mala 500000km v kufri vyliate 3 litre mlieka a kazde dvere inej farby aj tak sa o nu kupci pobiju takze nechapem preco zosrotovat. Kludne sa mozme dohodnut ze ti tie dve sondy kupim aj vymenim a ty mi ju pred tym zosrotovanim za tie peniaze co by ti dali v srote predas. Nechcem ta urazit ale prijde mi to skor tak ze ty chces tu octaviu predat teraz a tie sondy oklamat koli kupcom. Sorry ak sa mylim
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vyber si žiarovku z kontrolky alebo si ju prelep páskou! :::
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne, po cicmancovej rade ma napadla otazka. Mas octaviu v katastrofickom stave ktoru chces pred koncom platnosti STK dat do srotu a vadi ti svietiaca kontolka? Pekne rozpravky.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

to ako ked chodia - sprav mi posledny krat TK,uz to dojazdim a zahodim - niektore uz boli od vtedy aj 2 - 3x,,ludia radi zasieraju.. ak ti kolisu otacky,len ju odpoj auto pojde normalne dalej a plynulo-bude svietit kontrolka,alebo kup nahradu-novu,nestoji vela auto pojde normalne a nebude nic svietit - v stredu som taku na octavii menil,,ak mas istotu ze je zla..ta sonda je 4 pin a pasuje iba asi na 600 aut,,spotreba ta zjavne nezaujima - iba kontrolka - to by si musel mat diesel,aby si tu pisal des a hrozu ako narastla ..len podla mna,ty ani nevies kde mas zradu preco svieti - to len typujes - len neviem, ako si na to prisiel ze sonda je k.o.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

patko1 napísal:presne, po cicmancovej rade ma napadla otazka. Mas octaviu v katastrofickom stave ktoru chces pred koncom platnosti STK dat do srotu a vadi ti svietiaca kontolka? Pekne rozpravky.
Kontrolka "CHECK MOTORA" sa rozsvieti ked RJ zisti,že nejaky parameter prace motora konkretne spaľovania

je MIMO jej naprogramovaného rozsahu

ako píše PAN hlavaty može to byť vážny problém

ale aj nemusí

Všetko záleži od používateľa vozidla,či mu ta kontrolka vadí alebo nie

ja som videl "vodičov" ktorí na Š-120 jazdili na 3 valce a vobec im to nevadilo :3c90:
petersit
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.07.2009 07:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petersit »

Tak chlapi:

1. Keby som chcel auto predať a oje*ať kupujúceho, tak asi vytočím kontrólku čeku, ale to ja nechcem.
3. S autom mám iný zámer než predaj, ale tu to nechcem rozoberať
2. Že je zlá sonda mi povedali v servise. A že aj druhá je už pred svojim koncom.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných