Skoda Octavia combi tour - odlupavanie laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

filipoliver
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.01.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia combi tour - odlupavanie laku

Príspevok od používateľa filipoliver »

Potrebujem poradiť či je to normálne, mám asi mesiac rok výroby 2006 octavia tour a po mesiaci sa mi zacal odlupovať lak. Som skoro z nôh spadol, ked som to videl. Dal som po zime auto vystirekať a naleštiť a prídem domov a lak na dverách, kapote, blatníkoch mi začal odpadávať. Je to normálne? čo s tým teraz.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Fotecka by nebola?
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ked to auto bolo burane a nanovo striekane tak sa moze odlupovat lak. :2f93: Inac sa neodlupuje. :41c2:
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

normalne to nieje, to mas pravdu. fusersky prelakovane to ale je! :-D
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tak to byva, ked si to nalakujes na kolene v garazi so sprejom z "farby/laky".. :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Silný predpoklad že lak nie je pôvodný,prvý lakýrnik Ti to povie stačí ísť okolo
Rozhodne treba zobrať zobrať do úvahy že práve nastali slušné patálie.Opätovné prelakovanie by chcelo aby sa vrstvička laku ktorá postupne denne odlupuje odstránila.To ale sa iba lahko povie a ťažko uskutoční.A také to akože,aj áno aj nie,nezabráni aby sa to nešúpalo zvova,tento krát zbytok starého aj z novým.Ešte ani obrúsiť sa to často nedá do vytranenia aby netrebalo celý panel.Proste to odlupovanie pokračuje.Brúsenie rozhrania lúpania je nočná mora lebo tak kde už lak niet,je báza,to už je farba metalízy a do tej sa zabrúsi,bude to vidieť.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no skusil by som sa pozriet aj na tu umyvarku na chemiu,mali sme asi 5rokov dozadu opel tigra krasna cervena farba umyta kym nesla do umyvarky po umyti strach a hroza aka bola flakata mlady namiesal viac chemie ako mal auto malo ist cele na striekanie mlady mal stastie ze tigra za 2dni bola havarovana lebo by ho striekani glazuritom neminulo a palba riadna asi tak :4012: no mozno dalo by sa to dokazat su rozne pripady
filipoliver
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.01.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa filipoliver »

mne skôr išlo o to, či je možné, aby pri rocniku 2006 september lak odpadával, ak auto nebolo prestriekané, lebo nemám vedomie o tom, ked som auto kupoval, že by bolo striekané, to bôž búrané, ak zisím, že bolo búrané a preto sa prestriekalo auto vraciam predajcovi, lebo porušil zmluvu a to mi nepovedal, takže len to som chcel, že či lak môže odpadávať aj od výroby, či dôvod môže byť len ten že bolo prestriekané z dajakého dôvodu.
Naposledy upravil/-a filipoliver v 23.04.2013 11:31, upravené celkom 1 krát.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

tipujem tento ma kratko pred maturitami
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj si odmerať hrúbky laku jednotlivých panelov a bude jednoznačne jasné či bolo prelakované
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jednoznačne striekané! A jednoznačne šťastný mladý kupec, ktorý s vidinou Octavie na dvore zanedbal kontrolu pri kúpe...
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

chalani ja by som nadviazal na tuto temu .. mne niekto sikovny nabral zadny blatnik na parkovisku a preliacil. Bol som v servise kde sa to snazili vytiahnut ale ze to je na ohybe a tam je moc pevny plech a nevytiahnu to. Takze kje moznost vytlacenia znutra. Samozrejme je pravdepodobnost ze lak praskne. je mozne nejak sikovne lokalne ten prasknuty/odlupeny lak nahradit alebo treba prestriekat cely diel?
No a ako postupovat pri oskretom laku ostali biele ciary. Predpokladam ze to suviselo vtedy s tym ako vrazili aj do toho blatnika.
vsetkym tym zacelovacim sadam a hovadinam moc neverim .. jedine co som pouzival na Swifta bol lak vo flasticke kupeny priamo v Suzuki servise.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ide to lokálne dostať von preliačinu aj oprava laku,len je to babranica a zárobok nič moc
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

nevedia vytiahnut plech lebo je moc pevny ?to museli byt majstri od fachu, ktym skrabancom a prasknutemu laku treba dobreho lakernika a urobit kvalitny pristrek nebude to rozoznat od originalu
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

radusko351 ano je to majster od fachu .. konkretne klampiar. Nechcel tam navarit na karoseriu ocka a vytiahnut to aby pocas zimy ked sa soli neposkodil lak. Lak prasknuty na tom mieste nebol. Vytahoval to teda len tou gumennou prisavkou.
Chcel by som vidiet ako ty to vytiahnes na hrane kde je blatnik a nad tou preliacinou otvor do nadrze.
Akekolvek zasahy do laku preto vo februari nechcel robit a povedal ze to poriesime na jar. Dovody: v zime este niekoho moze do mna smyknut, nechcel to nechavat obrusene.
Takze teraz zistujem ci bude treba vytiahnut/ vytlacit a prelaokvat cely blatnik az po A stlpik alebo ci je mozne to urobit lokalne tak aby sa streklo len to co je skrabnute a kde sa pri vytlaceny odlupne/praskne lak.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných