Skoda Octavia 2004

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kazimir napísal:Tak tak. Je to nejakym sposobom generovane, to si ti ludia nedavaju meno s takym nickom.

Možno sa mýlim, ale niekedy asi treba tolerovat neznalost laikov. Je tazke formulovat spravnu otazku ked nemam znalosti. Nie nadarmo sa hovori, ze polozit dobru otazku = vediet polovicu odpovede.

Sam som laik nielen v automotive. Treba sa trosku vcitit obcas. :300f:
Pridelovanie nicku uwa je neštastné a pre mňa doslova pohroma kedže odpovedám na množstvo otázok večer čo večer a je čo pátrať kto je kto,a ktorá téma sa ho týka.Je ozaj výnimočný človek ktorý v sebe nájde štipku logiky a začne tým že rieši to a to aby som polhodinu nepátral,že tri dni späť mi už raz písal.Ľudia sú akoby permanentne vypnutý z rozmýšlania a ani sekundu neuvažujú nakolko umožnili alebo skôr znemožnili odpoveď kedže otázka neobsahuje ani len to najzákladnejšie
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Tieto autá sú už dosť staré, pravdepodobne už niečo prežili, a tak pravdepodobne ich jazdné vlastnosti sa nebudú zhodovať s novými. To isté platí o agregátoch - motoroch v nich. Tie KW už ani nemusia dosahovať. Takže objektívnu radu ti tu nikto nedá, pokiaľ sa na tých autách neprevezie a neskontroluje. Ktokoľvek ti tu čokoľvek poradí, tak vychádza iba z vlastných skúsenosti, zvykov a pod.. Stačí, že obľubuje benziňáky a bude ti tu ospevovať scénika a zase naopak, niekto nedá dopustiť na nafťáky a najme škodovky, a dočítaš sa strašné veci o renaultoch. Takže prepáč, neporadím ti ani ja.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Myslel som si,ze clovek tu musi byt registrovany,aby mohol pidavat prispevky.
Nevedel som ,ze sa tu da prihlasit cez fb.
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

offtopic: nie je uwa skratka pre nejaky user web access alebo nieco podobne? ja smo sa tiez prihlasil cez googel lebo sa mi nechcelo vypisovat formular, a tiez si uz neviem zmenit nick :) no, co uz..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Odpoveď na preformulovanú otázku : nie je žiadny rozdiel pre normálneho človeka jazdiť s oboma autami - obe majú 5 rýchlostí , manualnu prevodovku, a MPR platí rovnako pre obe. Ak je človek roztržitý je dobre napísať si na víčko nádrže čo tam má tankovať. Iný rozdiel nejako nevidím. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Porovnavať treba porovnateľné...

Benzinový motor ma svoju špičku uplne inde ako má naftový motor.

Je treba sa zorientovať pri koĺko km/h chcem byť s autom King of Road's a ziskávať "pole position"

Ak od 40 km/h do 90 km/h tak jednoznačne diesel , je jedno aký, čím viacej kW, tým lepšie

Ak mám "gule" a nebojím sa jazdiť ponad 100 km/h tak jednoznačne Benzin/LPG

90% dieselakov nad 110 km/h "pĺuje krv" a končí....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci ako chceš byť "king" v dedine ak pred tebou je 5 aut idúcich 54km/h - len tak že porušíš predpisy. Kedže sa mi to nepáči idem cestou odosielania kamerových záznamov na obcan@mindop.sk. A ver tomu že špz sú čitatelné. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Cez Tekov idem tak 1x za 2 roky.... :40bd:

Tak stoj pri ceste a natáčaj a posielaj zaznamy KAM len chceš..
Však je DEMOKRACIA .. možeš robiť, ČO uznáš za NAJlepšie..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci nejedná sa o Tekov, ide o autokamery všeobecne. AK ten záznam stiahneš aj z FB a pošleš adresne policajtom MUSIA sa tým zaoberať. Autokameru som dostal ako darček tak prečo ju nevyužiť na VÝCHOVU hlúpych ludí. Je to ovela lepšie ako keď ho mám predbiehať a vybrzďovať. lol Keď už tolko sedím pred počítačom , nech mám aspoň pocit niečoho dobre vykonaného. :40bd: :40bd:
Ak panička chce robiť 100km/h za 11sec ja jej to doprajem a možno bude aj vo filme. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

nech si kupi vahu....rucicka na 100 za sekundu :40bd:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Veď sa hneď nepajeď. Sto ľudí sto chutí, sto ľudí sto druhov vyjadrovania sa, teda odpovedi.

Ja ti skusim odpovedat este raz na preformulovanu otazku: Podla mňa asi nie je VELKY citelný rozdiel. Ja by som to prežil prejsť zo 74 na 66KW.

Laco aby ta este viac doplietol, tak ti to pise v nejakom hiphoperskom slangu, ale snazil sa ti povedat, ze ta dieselova oktavka bude "svizna" v nizsich rychlostiach a bude mat fajn zrychlenie v rychlostiach cca do 90-100kmh potom uz az tak tahat nemusi.

Teda este raz:
Pre mna by to rozdiel nebol. Ak zoberies Dieselovu oktavku, tak nejazdi pod 1800 otacok. Teda nepodtacaj, nedus to auto.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to sa neda porovnat..benzin-dizel...zalezi aj aku trasu jazdis-mnozstvo predbiehani, kopce, mesto a pod. ...scenic je maksi, v zakrutach trosku naklon, oktavka tvrda pre mna ako kamen /trojkova sa mi zda uz lepsie,ale je to uplne prepracovane/...ale zas oktavka v zakrute na dialnici drzi ovela lepsie...ale skus si prejst v meste kolaje elektricky v oktavke a sceniku....potom vyhlad zo scenicu a oktavky-myslim, ze pre zenu scenic ovela lepsi...
uwa0911976287
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.05.2017 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0911976287 »

Dík Kazimír,nie nepajedím sa aj som čakala rôzne odpovede od Vás,veď to by neboli muži,keby si nerýpli a zvlášť do žien:-)a ešte vodičiek:-).Dík za vysvetlenie :-)


kazimir napísal:Veď sa hneď nepajeď. Sto ľudí sto chutí, sto ľudí sto druhov vyjadrovania sa, teda odpovedi.

Ja ti skusim odpovedat este raz na preformulovanu otazku: Podla mňa asi nie je VELKY citelný rozdiel. Ja by som to prežil prejsť zo 74 na 66KW.

Laco aby ta este viac doplietol, tak ti to pise v nejakom hiphoperskom slangu, ale snazil sa ti povedat, ze ta dieselova oktavka bude "svizna" v nizsich rychlostiach a bude mat fajn zrychlenie v rychlostiach cca do 90-100kmh potom uz az tak tahat nemusi.

Teda este raz:
Pre mna by to rozdiel nebol. Ak zoberies Dieselovu oktavku, tak nejazdi pod 1800 otacok. Teda nepodtacaj, nedus to auto.
uwa0911976287
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.05.2017 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0911976287 »

Veď práve ,že na scénicu mi vyhovovalo sedenie bolo vyššie aj sedačky veľmi pohodlné,ale bol poslednú dobu viac v servise ako doma.Scenic nebol svižný aspoň ja som mala ten pocit,preto sa informujem ohľadom octávky,lebo mám možnosť ju kúpiť v top stave málo km v škode stále servisovaná...Vyskúšať ju budem môcť koncom mesiaca.Doteraz sommala stále benziňák,preto neviem porovnať rozdiel.A hlavne som chcela vedieť či 1,9 66 kW bude svižnejšia ako 1,6 79KW benzín.Chcela som vedieť názor od chalanov máte v autách oveľa vatší rozhľad.

lorak777 napísal:to sa neda porovnat..benzin-dizel...zalezi aj aku trasu jazdis-mnozstvo predbiehani, kopce, mesto a pod. ...scenic je maksi, v zakrutach trosku naklon, oktavka tvrda pre mna ako kamen /trojkova sa mi zda uz lepsie,ale je to uplne prepracovane/...ale zas oktavka v zakrute na dialnici drzi ovela lepsie...ale skus si prejst v meste kolaje elektricky v oktavke a sceniku....potom vyhlad zo scenicu a oktavky-myslim, ze pre zenu scenic ovela lepsi...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak sa jedná o starú naftu, tak spojenie slov ako top stav, servisované, málo km a za dobrú cenu vo mne evokuje búdu.
Ak to predáva niekto z rodiny, alebo niekto, s kým som vyrastal je to niekto, kto to auto kúpil ako nové, je prvý a jediný majiteľ, tak áno. Ak je to auto kupované od cudzieho, z bazáru, od autíčkára, je to na 99,89% podvod.
Ľudia tie autá majú radi, tak sa predávajú tak, ako sa predávajú. Pre mňa však kombinácia tých slov automaticky znamená klasický slovenský podvod.
Som renault positive a poznám ten motor, ako užívateľ. Je to dobrý motor, ktorý pri veľkom nájazde netrpí drahými opravami, ako spomínaná nafta. Tá 1.9tka dokáže dať neskutočné km, ale treba sa stále pozrieť u motora na celkovú cenu za km (palivo+servis).
A tam ma nikto nepresvedčí, že u skoro 15 ročného diesla nebudú drahé opravy, počnúc vstrekmi, spojkou, turbom, núdzaky...
Nevraviac o pohodlí. Octavia je kostitras. Spomínaný test cez koľajnice, výtlky ťa o tom presvedčí.
Volil by som spoľahlivú atmosféru a pohodlie.

P.s.: kvôli čomu je ten scenic často v servise?

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných