Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: ŠKODA OCTAVIA 1.9 TDI 77KW 2007

Príspevok od používateľa aristoteles »

ivko1 napísal: 14.10.2023 23:42
oco13 napísal: 14.10.2023 22:49 Ivko Milan to tu napísal -
Cena týchto úkonov je smiešna...4x 2.5 e.
Fakt nemalú sumu??
Ked sa začne hovoriť o výmene vačky, zdvihátok, vybratie a repas vstrekovačov, k tomu kludne nové rozvody, nový olej, filtre bla bla bla a dva dni roboty, tak sa bojím že 1000€ je málo...
To je dosť vzdialené od tých 4x 2,5€

A to je presne to čo majú ludia vedieť ked idú kupovať "ludovú jazdenku"
Ja neviem prečo sa tu bráni potencionálnym kupcom poznať realitu.
Skrátka treba jasne povedať - chceš kúpiť dvojkovú Octaviu s 1.9TDI čo má dnes každá natočených 300tkm, tak počítaj že na servis v tom utopíš cez 1000€ do motora a potom máš pokoj. Lebo väčšina má predstavu že dá po kúpe urobiť rozvody s olejom a vybavené
Ake zarazajuce, ze clovek kupi 20 rocne auto a treba don nieco vrazit. To by jeden neveril. To treba vytrubit do sveta, lebo to normalny clovek o tom ani netusi...
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa metamor »

Keby ľudia kupovali mozgom tak si nekupujú dvojkovu oktafku lebo vedia že im Prahy a lemy hniju pred očami. 9z10 majiteľov nevycisti nič za podblatnikmi... Kilometre máš väčšinou na želanie a olej servis len nevyhnutný. To čo píše p. Hlavatý tak môžeš robiť buď na svojom novom aute alebo na aute ktoré poznáš a vieš že majiteľ není deges. Väčšina auto zhumpluje a posunie ďalej a v inzerátoch čítaš že po servise...všetko vymenené stačí už len niečo ale na to nemám čas :):) potom zistíš že 4x2.5eura a 60eur už malo byť urobené aspoň 2x a olej to malo mať meneny 30x a je len 10 :) a vualaaa príde STK emisná a techník ti zamáva. Však to muselo hulit keď tomu pridal majiteľ aj bez návštevy emisnej...a diesel hulit nemá veru...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa ivko1 »

aristoteles : Ano treba, lebo koncern sa kupuje ako niečo jednoduché, spolahlivé a lacno opravitelné...
A reálne sa ten problém týka 7 kusov z 10 a pritom to auto ako som už predtým písal normálne funguje...
Ono je to také pekné písať omáčky ako je všetko úžasné, ked sa urobí to alebo hento, ale treba vedieť čo to stojí...
Lebo tu sa koncern stále prezentuje ako niečo neprekonatelné a mega spolahlivé. Treba otvorene napísať že to bude stáť tolko a tolko a nemám s tým najmenší problém.
Prevencia? Ale prosím vás...
Kupuješ jazdenku čo má +-300tkm čo bude pýtať servis, len treba zdôrazniť že to nebude len tých 4x2,5€

A k tomu čo napísal metamor : ak človek má pred sebou nejaký diesel čo má dnes cca 15 rokov a je úplne jedno či to je nejaké Mondeo, alebo Octavia tak je úplne bežné že čmúdi a smradí, akurát majitel o tom ani nevie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco pochopil,ostatným vysvetlím.
Rozvody...asi nikoho neminú.Takže povedzme raz za 100 tis km materiál za sto istý.
Schválne píšem tých 100 tis pretože je mimoriadne výhodné tento interval zaviesť a pripájať k nemu tie ďalšie nutné výdavky. Pri každých tam pribudne tých spomenutých 4 x 2.50.-
Pri druhých rozvodoch pribudne zase tých 10 e.- ale plus aj 60 .- za hydroštely.
Nič viac,ale treba urobiť včas kým nevyrábajú ďalšie výdaje.Vačka bude krásna,šachty nevybúchané,ide sa ďale na 300 tis km. Zase prídu tretie rozvody a 4x 2.50.-
Pri štvrtých sa už ukáže vplyv kadečoho...jazdný spôsob,olej servis,kvalita paliva.
Tu už je bežné a normálne ak sa pridružujú iné veci kedže všetko má životnosť.Kdesi tu už je rozumné urobiť velký servis,a taký už vie atakovať tisícku.Ale to už sme v km a rokoch celkom slušných.Samozrejme je to takpovediac ťažko predstaviteľný scenár.Za x rokov auto prejde tisíckami situácií,niečo sa neskôr v budúcnosti vráti a pripomenie chybu minulosti,niečo sa prepečie,ale km a rokov je to mnoho.Pre bežného majiteľa čo nemá vrtulu v riti to vydá na 20 rokov po 15 tis km v plnej spokojnosti.Po 300 tis km nech príde čokoľvek a u akéhokoľvek auta,je to v poriadku.Kto si myslí že po toľkých rokoch a km sa drobné alebo väčšie problémy nebudú množiť je idealista.Tu už sa to značne líši,jeden si povie že posoplí a ešte čosi to pôjde,druhý poctivo napraví všetko čo príde.Jeden to dotiahne do úplného vraku lebo iné než soplenie nerobí,ďalší má aj v polmilione auto také že dole klobúk.Už na vizuále auto to vidieť,čo sa mu od gazdu ušlo.Chybný je vždy ľudský faktor.Kúpiť si 20 ročné tdi z mrte km (a to ešte doslova naslepo) a nepočítať s tým čo je v podstate prirodzené že auto už dralo x super gazdov alebo (možno) aj mrcha blbečkov je cesta do sklamania.Lebo tdi kupuje človek čo jazdí porcie km.Velké porcie.
Štatistika je zaujímavá a smutná,len traja klinti servisujú tdi ako sa má od prvého km.Skupina ktorá si osvojila potreby +- pri ataku 200 tis km je už značná a tu je veľa unikátne dobrých a staraných aut.Je to o majiteľovi,či je tak dobrý ako auto samotné.Slovák je zvlášny tvor.Do inzerátu napíše...zodpovedá veku,chyby sa nájdu ako na všetkých ....no len toto je prvé klamstvo,zato závažné.Ten človek vie hovno aké sú tie ostatné,ale pokojne to svoje primeriava.Už len dopísať...hrdza je grátis ! Šlak by trafil ako ľudia vedia klamať,zavádzať odžubať kde sa dá a koho sa dá.
Veľa rokov nič neznamená u jedného,u iného katastrofu.Stretávam aj unikáty,a to doslova,fotky mám,dokonca veľmi veľa fotiek aut akoby z fabriky vyšli.Jedno dokonca práve tu,už má čísla.Ak majiteľ chce,zverejní,čítava tieto témy.V čom je problém ? v maličkosti...nedajú sa kúpiť za soplík,sú drahé (to je relatívne) Ale dá sa to. Nie je to taký ani prvý ani piaty

aristoteles...je to tak,súhlas.Ale snáď je vecou obsahu toho glóbusa na krku si uvedomiť,že za drobáky kúpené auto zo stovkou skrytých či neskrytých problémov bude trochu viac peňazí než by sa páčilo.Samozrejme je to neúmerné nákupnej cene auta.Na aute je málo vecí ktoré (pokiaľ sa neriešia) si nevyžiadajú opravu aj ďalších vecí,to sa len a len množí.A platí...už kombinácia dvoch závad je nekonečné množstvo,začína nikdy nekončiaca čiara pokusov a omylov. A ešte jedna vec za ktorú by som pokojne prišiel o krk ak sa mýlim.Min 70% všetkého materiálu na opravy je neopodstatnené,ak ovšem nie som príliš zhovievavý..Dôvody tu radšej nerozoberajme,to si každý dosadí aj sám prečo. Presne preto,prečo za všetko dnes platíme násobok ako pre pár rokmi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko...Prevencia? Ale prosím vás...Považuješ človeka čo preventívne na DCi vymení šálky na kluke za blázna ? Človeka čo vyhádže blato a lístie spoza prednej vložky blatníka aby mu nevykvitli spodky blatníkov.
Považuješ za blázna človeka čo si ošetrí prahy po idiotovi v pneuservise ?
Alebo rozoberie a namaže osky stieračov lebo už vidí trhavé pohyby ?
Stačí sa pozrieť koľko stojí jeden riadený motorček (sú dva a rj ich synchronizuje) stieračov.A sme doma že tá tisícka z domu nemusela,blatníky mohli byť ako prvý deň atd atd
Tdi je iba obyčajné auto.Mimoriadne je iba to,že nie je z čínskeho blata,že kluka alebo valce ešte aj pri 300 tis km nemajú ovalitu,tj je tu niečo čo je dané a treba iba ...nepokaziť to dané.
Nič viac za tdi nie je,len možnosť a schopnosť to niekam potiahnúť.A ja tomu aby to tam potiahlo pomáham.nedá sa to robiť pluvaním,nadávaním.Že to nerobí druhý z inou značkou ? nerobí. Môže ale nerobí.Ale to mi kvantum ľudí vyhadzuje že ja chválim,je to nepochopenie všetkého čo sa dá nepochopiť. ja prvý zatlieskam pokiaľ niekto zoberie pod krídla akúkoľvek značku,typ a bude otkrývať veci ktoré nie sú známe všetkým.Nech si čítajú majiteľia,aj taký čo len nimi chcú byť.To už je fórum iba na osieranie,pluvanie,robenie idiotov z každého ?

Cenám prác som sa nevyhol náhodou.Museli by sme sa baviť totiž o SLOVENSKÝCH cenách a to je Klondike ako vyšitý.Moju cenu môže platiť iba môj klient,oni vedia.Ceny iných si musí zistiť každý tam a len tam kam pôjde auto.Či bude platiť iba oprávnené diely alebo 70 % dielov pre neschopnosť zistiť závadu...to si treba riešiť v aktuálnom servise.Tieto veci treba konzultovať tam kde treba.
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

Všetko chápem ako tu píšete ze by trebalo toto vybrať a toto ale to celkom dosť veľká investícia pre majiteľa.. Auto ani hodnotu veľmi nemá.. A majiteľ mi poslal ešte papier s Emisnej kontroly.. A je nahratý nevie co s tým už...
https://ibb.co/mt0PMgG
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

skodaoctavia3rs napísal: 13.10.2023 19:50 Zdravím Mechanici riešim teraz jeden problém na jednej octavii... Neprešla cez emisiu namerali čísla 3.7 co je dosť príšerne 🤣
Mali ste niekto taky problém alebo taketo čísla.. Potrebujem nejaké rady ak ste to dali dokopy
NATAKOVAT KVALITNU NAFTU A PREBEHNUT. A potom emisna. :41c2: :41c2: :41c2: :o :o :o
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

VZDY JE TO O UDRZBE ALEBO CO TREBA VYMENIT NA AUTE. Rozvody zanedbas motor ide do srotu. :28b7: :2f93:

link:https://www.skodaoctavia.cz/skoda-octav ... -637731-km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spomenul som že tiež riešim emisie Pd čka.predpis 2,0 namerali 4,5 Ako som stokrát napísal,je to znova a znova potrvdené, čo sa zanedbá skončí takto.Riešim motor so značnými km,najprv rozvod potom dymivosť.Pretože ísť na EK z neistým rozvodom zariskuje iba ignorant.Motor evidentne nebol otváraný nikdy,Alhambra (BRT 103 kW)má jednu skrutečku víka neprístupnú,vyžaduje množstvo vecí demontovať aby sa uvolnil prístup.Zrejme preto na to nebola vôla.Čo je ale doslova šokujúce,auto štartovalo prekrásne,išlo ako drak,v meraných hodnotách všetko až príliš dobré.Až neprimerane,napr najhoršia korekcia 0,09 mg,dve sú 0,00 ! Samozrejme napriek tomu motor otvorený a všetko je jasné.Od tohoto momentu platí už predtým napísané...nechce sa mi to písať tisíci krát. Keby bol motor dostal tých pár posr...vecí za pár šušnov,toto celé by nebolo.Teraz to bude o úplne iných číslach,aj keď platí že oproti CR motorom sú to smiešne sumy,aj toto vie zabolieť.Hlavne ak si rodina zvykne na velkosť,integrované detské sedačky a nizučkú spotrebu.A ešte nie nepodstatná vec,máločo na trhu tomu konkuruje hlavne nákladmi.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan kolko ma to auto najazdenych km "bez zasahu" ? Tie emisie sa zhorsovali postupne rokmi alebo skokovo?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odo údaj by som tu do úvahy nebral,ja sa v odhade viac ako 10 -20 tis nepomýlim podľa stavu vecí a vidím to na 400. Údajov ako čo sa začalo nemám.Zvlášnosť prípadu je že výkonovo ani inak problém nebol,ja som sa s ním prebehol,nalogoval,urobil kontrolnú emisku,auto išlo dobre.Akurát som aj v zrkadle videl dym,ale ten začal už štartom ako biely.Za jazdy skôr čierny.
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja mám pracanta 1.9 tdi 74kw ATD. 370 000 km na budikoch a dymivost mi nameral naposledy 0.1 :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to pekný výsledok.Tieto motory robia emisky pod 0,5 a neraz aj bez filtra.Motor v poriadku nemá prečo dymiť.Ale to platí všeobecne.Tie vykuchané sa dnes zajtra do problému dostanú ak nastúpi nové technológia merania častíc.Counter už niektoré diagnostické pracoviská majú a sú aj prekvapenia ak motor má na vstupe špinavší vzduch než na koncovke výfuku.Z toho pohľadu je snaha technicky negramotných enviromentalistov tlačiacich na normy doslova idiotská a zbadajú sa (možno) až vtedy keď sa na nich bude smiať celý boží motoristický svet ako položili celé odvetvie na lopatky.Strelba do vlastného kolena sa mení na strelbu do srdca.Pre analfabeta je príznačné že odmieta akúkoľvek diskusiu podloženú reálnymi poznatkami.

wiki...je to o to cennejšie,že ATD je rezonančne viac namáhaná mašinka než napr AWX 96-ka
Nedá sa prehliadnuť že tie výkonnejšie majú menej devastačné pôsobenie na hydrá či vačky.Rozdiel pri veľa km je vždy v prospech vyžšieho výkonu,vysvetľovať sa to dá kadečím,ale proste to tak platí.Ak príde auto ukrutne v zlom stave pri velkom nájazde km,býva to tá výkonnejšia verzia.Rozum zastavuje,iný motor by nebol štartovateľný a priniesla by ho odťahovka,tento príde aj z črevami na asfalte po svojich ako úplný metalobrukt
jurino1995
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.07.2023 13:51
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa jurino1995 »

Mhlavaty vedeli by sme sa nejak skontaktovať ohľadom rady na O2 1.9 77kW ? Pripadne servisu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 77 kw , 2007 - emisná kontrola

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napíšte SS správu...skúsim poradiť.Z pomocou je to zložitejšie časovo,z emisnými vecami je teraz nejaké roztrhnuté vrece

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných