Skoda Octavia 170 ps - trhanie motora

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miko130
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 02.03.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 170 ps - trhanie motora

Príspevok od používateľa miko130 »

Zdravim.mam octaviu 66kw prerobenu na cca 170 koni.vraj to nieje cip ale nejaky nemecky program napaleny do riadiacej jednotky.su vymenene trysky za sportove plus vackovy hriadel intercooler a turbo.zacina to robit nejake hovadiny.zatrhava motor pri prudsom rozbehu a pri vacsej prevadzkovej teplote ho pri volnobehu dusi a otacky lietaju hore dole.sem tam sa mi aj stalo pri nastartovani motor dusilo otacky vyleteli takmer do maxima a za mnou zostal len husty cierny dym.predchadzajuci majitel mi tvrdi,ze program je urcite v poriadku.prosim vas vie mi niekto poradit co s tym alebo vedel by niekto napalit povodny program do riadiacej jednotky?ja si skor myslim,ze problem bude v tom programe no niesom si isty.zatial dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vraj to nieje cip ale nejaky nemecky program napaleny do riadiacej jednotky.


Miko, najprv nam prezrad z ktoreho si mesta (neviem ti pomoct ked si z Trebisova) a potom skus nacrtnut tvoje chapanie co je to cip a aky je rozdiel medzi cipom a programom napalenym do riadiacej jednotky.
tmt905
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 23.07.2011 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tmt905 »

Ked tam chces dat povodny software tak musis mat aj povodne komponenty.

Ked si kupoval auto, nedal ti predchadzajuci majitel CD s povodnym softwarom? Lebo ked sa cipuju auta, tak zvyknu napalit na CD povodny softwer, keby sa stalo nieco take, ako teraz Tebe, ze to nefunguje tak ako by malo, tak z toho napaleneho CD ti natiahnu naspat povodny soft a auto funguje dalej.

Ale ked tam mas kopu vymenenych komponentov, tak to je zbytocne, ja by som s tym isiel k tomu, co "cipoval" to auto, nech ti to da do poriadku.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

nechcem provokovať ale pre tieto prípady neodporúčam 66kw verziu Koktávie na motívy super športu - dúfam len že to majiteľ vyrieši a že starosti mu to robilo naposledy už keď sa to začne raz drbať tak s tým nieje pokoj dovtedy kým to človek nedá opraviť do detailov a už aj keby som mal takéto zážitky neblahé tak by som to auto opravené radšej posunul niekam ďalej a ak by mi tých 170 koní tak veľmi učarovalo tak by som ich hľadal v aute sériovom alebo upravenom profesionálmi od výroby :)
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

staci najst cloveka, ktory upravam tychto motorov naozaj rozumie. zdoraznujem slovo naozaj. ked nepises odkial si, tazko niekoho poradit
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

síce troška off ale toto je auto na ktoré by som nechcel v mojom živote pri kúpe natrafiť ani raz.
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

mas vysoku davku,preto motor ´´koktá´´.elektrická regulačná hlava sa musí posunut smerom k rozvodom....samozrejme nepomoze to uplne pretoze dávka je softwerove velká...pri takýchto upravách sa pouziva cerpadlo z motoru AHH pretoze ma vyssí vstrekovaci tlak!
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

taký sračkový motor...
ktore su podla teba tie prave motory, ked 1,9TDI je sr... ?
urcite chciet od neho 170k - tam je sr... niekde inde,nie v motore, ale aky je jeho problem pri 66kW ??? kde su sr... ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z objemu 1.9 v pohode a dlhodobo vytrieskas 170 koni, to predsa nie je ziadny problem. Pred 20 rokmi bolo Fiat Uno 1.3i turbo, ktore z 1.3 litra malo 130 koni vykonu. Dnes tu mas 1.4tfsi a 2.0tfsi ktore tiez robia viac ako sto koni na liter objemu, takze toto fakt problem nebude.

Co ale je problem su nestandartne komponenty, divne zladenie, cudny program bohvie od koho atd. A majitel temy ktory sa uz neozyva.
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

ze srackový motor :40bd: skor jeden z najvydarenejsích (66 a 81kw) aké problemy tam bývali ktoré vyzadovali vysoké investicie? nevidim ziadne....no vlastne hej,problem bol v ludoch ktorý sa radi usmievali na udaj na tachometri 165000km (realne cez 400000) radsej kupili také...ako ked niekto predával auto s touto motorizaciou a mal 300.000 na tachometri tak mu nadavali ze nech ho zošrotuje.potom sa cudovali ze tie ´´malokilometrové´´ sa isli rozsypat ako domček z karat. toto kktské kilometrové zmýšlanie asi nikdy u nikoho neskoncí

ukaž mi diesel s priamym vstrekom ktorý vydržal viac ako tieto rotačky,a HLAVNE ktorý mal najmensie investicie a najlepsie zaobstaranie aj pouzitých ND.
dolarik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:32
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 170 ps - trhanie motora

Príspevok od používateľa dolarik »

miko130 napísal:Zdravim.mam octaviu 66kw prerobenu na cca 170 koni.vraj to nieje cip ale nejaky nemecky program napaleny do riadiacej jednotky.su vymenene trysky za sportove plus vackovy hriadel intercooler a turbo.zacina to robit nejake ho***.zatrhava motor pri prudsom rozbehu a pri vacsej prevadzkovej teplote ho pri volnobehu dusi a otacky lietaju hore dole.sem tam sa mi aj stalo pri nastartovani motor dusilo otacky vyleteli takmer do maxima a za mnou zostal len husty cierny dym.predchadzajuci majitel mi tvrdi,ze program je urcite v poriadku.prosim vas vie mi niekto poradit co s tym alebo vedel by niekto napalit povodny program do riadiacej jednotky?ja si skor myslim,ze problem bude v tom programe no niesom si isty.zatial dakujem
Kedy si auto kupoval?
Isiel by som za clovekom ktory ti ho predal a vymahal od neho naklady spojene s opravou, alebo nech da auto do povodneho stavu.
dolarik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dolarik »

mp3turbo napísal:z objemu 1.9 v pohode a dlhodobo vytrieskas 170 koni, to predsa nie je ziadny problem. Pred 20 rokmi bolo Fiat Uno 1.3i turbo, ktore z 1.3 litra malo 130 koni vykonu. Dnes tu mas 1.4tfsi a 2.0tfsi ktore tiez robia viac ako sto koni na liter objemu, takze toto fakt problem nebude.

Co ale je problem su nestandartne komponenty, divne zladenie, cudny program bohvie od koho atd. A majitel temy ktory sa uz neozyva.
Keby to bolo take jednoduche, asi by davali do motora tie cipy a podobne hluposti uz od vyroby, nemyslis? :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 170 ps - trhanie motora

Príspevok od používateľa cicmanec »

dolarik napísal:Kedy si auto kupoval?
Isiel by som za clovekom ktory ti ho predal a vymahal od neho naklady spojene s opravou, alebo nech da auto do povodneho stavu.
A to už prečo?! Veď vedel čo kupuje!
dolarik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2012 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dolarik »

Keby vedel ze motor mu bude trhat asi by to auto nekupil nemyslis?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> z objemu 1.9 v pohode a dlhodobo vytrieskas 170 koni, to predsa nie je ziadny problem. Pred 20 rokmi bolo Fiat Uno 1.3i turbo, ktore z 1.3 litra malo 130 koni vykonu. Dnes tu mas 1.4tfsi a 2.0tfsi ktore tiez robia viac ako sto koni na liter objemu, takze toto fakt problem nebude.



>> Keby to bolo take jednoduche, asi by davali do motora tie cipy a podobne hluposti uz od vyroby, nemyslis?




neviem co sa valas od smiechu, ja som nepovedal ze z 1.9tdi 66kw sa da cipom spravit 170 koni. Ja som povedal a to je proste objektivny fakt a uplne spravne, ze z litroveho objemu sme uz davno trieskali 100koni vykonu v beznych osobnych autach. Dal som aj konkretne priklady, seriove auta, nicim neupravovane tak ako opustili fabriku.

Co sa ti na tom nezda ?

Okrem ineho, Kia/Hyuidai dnes robia uplne seriovy motor 1.6d s 97kW co je nejakych skoro 140 koni. A to uz tiez nie je prilis daleko od 100 koni na liter, BEZNEHO SERIOVEHO DIESLA bez uprav.

Takze este raz : nikde som nepovedal ze software spravi z 66kW oktavky nejaku 125kW verziu (170 koni je circa 125kW). To je hotova kravina. Okrem ineho autor tejto temy jasne pise ze ma vymienane creva a dost hodne.

Ja som povedal ze pred 20 rokmi boli fiaty uno ktore z 1.3i motora vytrieskali 130 koni. A to je proste tak. Seriove auta. Bez upravy. Takze 1.9tdi by podla rovnakeho vzorca mohla robit az okolo 190 koni - samozrejme NIE so standartnymi komponentami i ked tie od 170 koni nebudu daleko. A pozri si napriklad dieselpower.cz v Cechach, co spravili na 1.9tdi objeme. To budes kukat. Jasne, HW upravy, nielen SW, ale spravili. Ale o takom aute sa nebavime.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných