Skoda Felicia - zdochynanie motora pri starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slovacik
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28.09.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - zdochynanie motora pri starte

Príspevok od používateľa slovacik »

Ahojte mam probelm s Feliacia 1,3 MPi r.v. 99 najazdenych cca 128 tisic. Pred 2 rokmi som menil sviecky, palivove cerpadlo a asi pred tyzdnom termostat s telesom a cidlo teploty to bolo spolu menene (lebo mi tiekla chlad. kvapalina cez nejaky spj na termostate), tiez nejake tesnenie u motorovej casti lebo mi tiekol olej a aj stredny a zadny vyfuk.
Po 3 dnoch po vymene vyfuku a termostatu chlad kvapal. s cidlom a tesneni rano ked nastartujem nechyti hned na prvy krat ale auto akoby len bublalo a zdochne . Ked opakovane nastartujem a pridam plyn motor naskoci ale ked sa chcem rozbehnut autom cukne a netaha, motor nezdochne len bubla vymacknem spojku pridam plyn a opatrne sa nejak rozbehnem a motor zdochne a musim zas startovat. Toto mi nerobilo do chvile vymeny tych dielcov, bud je to nahoda alebo moze mat suvis nejaka vymena s tou poruchou? Tiez cca den predtym problemom som tankoval benzin na Ukrajine ale tam tankujem uz asi 8 rokov a nemal som doteraz problem
Asi pred 2 -3 rokmi som mal tiez cistenu skrtiacu klapku (pocas jazdy mi zdochynal motor pri preradovani rychlosti) po vycisteni ten problem skoncil.
Neviete mi niekto zo skusenosti poradit na co sa zameriat aby v servise zo mna netahali eura? Lebo oni budu hladat vsade mozne len aby som platil :)
V servise mi vraveli nech vypustim benzin ze to moze byt benzinom ale auto taha dobre ked sa uz rozbehne a ten problem so startovanim nemam ked auto postoji hodinku dve ale ked stoji uz asi 8 hodin problem je zas. V servise kde mi menili termostat vymenili aj cidlo teploty ale nic sa nezmenilo.
Dakujem
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Skus najprv vymeniť palivo. Do fabia baba dala trochu nafty 5L a rano bolo umenie sa pohnuť a cez deň pohoda.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Teplotné čidlo vymení aj cvičená opica...treba zistiť či dáva signál do RJ a či je v norme+- teda či hodnota sedí s teplotou ...
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Veľmi podobný scenár riešim s autom známeho..ale odo mňa 200 km takže to bude riešiť servis... veľmi zaujímavý je ale ten fakt tankovania ukrajinského benzínu - tiež ho tankuje už x rokov...
slovacik
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28.09.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik »

Tento tyzden chcem dat auto na pc - presne tu hodnotu ako pise VLADY chcem zistit navrhol to kolega a ma pc len bude volny koncom tyzdna.
Neviem, niesom skuseny v opravach ale nemoze byt chyba vo sviečkach resp. zapalovani? Predsa len ak by bol benzin zly tak by auto zle tahalo alebo sa cukalo aj pocas jazdy - alebo nie?
Ak vytiahnem benzin bude potrebne aj vymenit palivovy filter? A co ak nebude na vine benzin????
Je nacase kupit nove :)
cheesus
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.10.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cheesus »

Kebyze felicia nema tak blbo a nedostupne umiestneny palivovy filter, tak by jeho vymena bola jednoznacna.. Takto ak na to nemam cas/prostriedky sa v prvom rade zameraj na ten benzin.
slovacik
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28.09.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik »

To hej vytiahnem, len cez tankovaci otvor nejde vopchat hadicku :) a inac zatial neviem :) jedine cez servis.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

pouzi povodne cidlo teploty ci to bude robit, benzin tipujem ze nie skor to vyzera na chudu zmes
slovacik
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28.09.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik »

Cidlo som uz dal druhe a stale to robi. Ale okrem cidla mi menili cely termostat aj snejakym telesom cele to stalo cca 40 eur.
A co moze byt chybne ked je chudu zmes???
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pises ze ak sa motor zahreje ide ako hodinky tak to palivom nebude ani filtrom.povodne cidlo teploty je kde?koli comu sa menilo za nove?polske.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kľudne sa pri výmene čidla mohol urvať nahnitý naklepaný kábel niekde ako vychádza z konektora von a je problém....Ak to je obtočené izolačkou tak vidno nieje...a ostatné tri držia tak to ani nepoznať naoko je to OK
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Skúsim poradiť, odmerajte tlak paliva pri rannom štarte, pretože pri studenom štarte je aj teplota palivoveho čerpadla nízka a nevládze sa točiť tak má malý tlak, ked už ide dlhšie tak sa zahreje, roztočí a ide. Stáva sa to z dôvodu pridretia puzdier čerpadla. Nevadí že bolo menené pred 2 rokmi mali sme to na taxikoch aj po roku.
slovacik
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28.09.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik »

Cidlo sa menilo resp. menilo sa cele termostat s cidlom a aj nejake teleso (stalo to cele 42 eur) lebo mi tiekla voda a zistil som ze mam prazdnu nadobku chladiacej kvapaliny a v servise povedali ze nestaci vymenit len termostat ale cele termostat s nejakym telesom a sucastou bolo aj cidlo. O 2 dni ked som tam bol vymenili cidlo a stale to robi. Vymenil som cidlo este jedno a robi to aj s tretim cidlom.
Skusim prezriet kable ako pise VLADY.
" maci.nko" ja to nedokazem pomerat ale dik poviem to kolegovi co robi servisaka v Skode a v priebehu tyzdna sa mi ma ozvat a doma sa pozrie na to on.
V servise kde mi menili tie veci si nevedia rady stale trvaju an vymene benzinu (bolo by zaujimave kedy som nepovedal ze som tankoval na Ukrajine co by robili).
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

mozno sa mi nechce citat ale tomu nerozumiem, pises ze si vymenil termostat spolu s cidlom a zacal problem, ked das naspat to iste cidlo problem pretrvava, potom motanie o nieco nepodstatnom, vsak zmeraj odpor na cidle porovnaj s tabulkovymi hodnotami ak sedi hladaj inde, zacni diagnostikou
slovacik
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28.09.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik »

V piatok sa vymenilo cidlo s termostatoma telesom a koncovy diel vyfuku.
V pondelok vymenili stredny diel vyfuku.
V stredu som bol na Ukrajine na benzin a v strtok som uz mal problem nastartovat.
Problem nastal az po natankovani.
Hned po vymene cidla a termostatu ten problem nebol.
Ciste teoreticky to vychadza na zly benzin ale ked uz sa zahreje motor auto ide bez problemov :)

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných