Škoda Felicia 1.6 mpi - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Škoda Felicia 1.6 mpi - neštartuje

Príspevok od používateľa djdg »

Dobrý deň
Jedna sa o Škodu Feliciu 1.6 99ročnik , dneska večer prišiel brat že auto nejde naštartovat , motor točil a nič nasledne sme ho roztlačili , motor naskočil , prišiel naspäť vypol a ked som skusil zase naštartovať motor chyti iba na 1-2 sekundy a skape nepomaha ani okamžite pridanie plynu, opakuje sa to stale ... na aute bolo pred 2000 km vymene sviečky ( NGK) ,kable , rozdelovač , palec rozdelovača ,
Typujem to na Hallov snimač za každu radu budem moc vdačny
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

tipujem dupe na plyn ako o dusu ... nema to prechlastane?
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Nie nie , startujem bez plynu , motor pekne naskoči ale do 2 sekund zhasne ...
mercedesss
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20.12.2013 13:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mercedesss »

Mne to robilo to isté a bolo to imobilizerom.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Ked som mal Feliciu 1,3 GLX tak mi robilo to iste. Niekedy nastartovala, niekedy nie. Niekedy na prvy krat a niekedy ani na piaty krat nic. Vymenil sa Hallov snimac a bolo po probleme. Skusil by som vymenit aj ten, ked su uz ostatne veci pomenene. Nie je to nejaka financne narocna polozka.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

najhoršie je že servisak je na dovolenke takže nemôžem to napichnúť ani na diagnostiku , imo to nebude keď ma roztlačia tak pekne chytí , skusím vymeniť hallov snimač a uvidím že či sa mi to podari naštartovať , momentálne teraz auto iba toči a toči a nechce chytiť
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

zrejme zapalovacím modul, casty to problem tychto motorov, pozri ci dava iskru, ale podla mna to bude ono
https://www.google.sk/search?q=zapalova ... cgodbR8KQA
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

mensahservice
Ďakujem za typ vôbec ma nenapadol tento modul , skúsim prečistiť hallov snímač a keď auto nechytí sa pustím do výmenenia toho modulu
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nic zatial nemenit. Neviem aky vyznam ma daco menit stylom pokus-omyl. Ved ta felicia je jednoducha zalezitost, tak najskor si veci overit a potom menit. Popis, ze nestartuje na vymenu niecoho nestaci. A ano, da sa robit aj diagnostika ak by bolo potrebne. Tuna nik nevie v akom stave je to auto, aku malo udrzbu, ci bol dakedy meneny rozvodovy remen a podobne. Motor potrebuje benzin, vzduch a iskru v spravny moment. Nieco z toho nema a to je dovod na vymenu zapalovacieho modulu? Overit, ci dava iskru neni problem, zrovna tak overit dodavku paliva do valcov. U benzinu by hodne napomohlo pozriet na sviecky, v akom stave su po tom nepodarenom starte, ale...
Jasne, niekto prdne, ze jemu pomohlo to, ci ono a tak je to potrebne pre vsetkych? Netvrdim, ze tam chyba nemoze byt, moze, ale najskor si to overit. Inak by bolo dobre vymenit aj palivove cerpadlo, skrtiacu klapku atd. atd. atd. Aj to daktorim pomohlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných