Skoda Felicia - strasny hluk z vyfuku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trabant25
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 17.10.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - strasny hluk z vyfuku

Príspevok od používateľa trabant25 »

Zdravim, chcel by som sa poradit ohladom poruchy vyfuku, asi mi odisiel. (na felicii 1.3. 50kw)

Nastartoval som, presiel tak 300 metrov,cakal na cervenej a ked som sa pohol, ozval sa hluk ako velmi hlasna motorka. Ani som nevedel, ze to robim ja.

Tento nechceny tuning uz bohuzial nezmizol, auto som radsej odstavil a nic s nim nerobil.

Vyfuk bol meneny a je stary asi rok a pol, vela km nezazil.

Moze to byt aj nieco ine ako vyfuk? Kym som auto presuval, tak som nemal pocit, ze by nejak drhlo, najvacsi problem bol ten hluk.

Da sa s tym ist po vlastnych do servisu alebo mam zvazit radsej odtah ci vlecenie.

Dakujem.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Zvlastna otazka, kedze to nikto odtialto nepocul ale dajme tomu... Kludne sa mohol niekde pretrhnut, mohol sa rozsypat tlmic z vnutra. Skusil si lahnut pod auto a pozriet ci niekde nie je diera? Chalan raz dosiel do dielne na Fiat Tipo 1.4, odtrhnuty vyfuk hned za zvodmi a skoro sme vsetci ohluchli. Btw. rok a pol je dost na suntovy vyfuk.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Strasny hluk z vyfuku

Príspevok od používateľa Fofro »

trabant25 napísal: Da sa s tym ist po vlastnych do servisu alebo mam zvazit radsej odtah ci vlecenie.
Odťah by bol zbytočný prepych. Zájdeš po svojich.
Tak ako radí Matis - zaľahni, popozeraj. Výfuk môže byť OK, resp. jeho jednotlivé diely, lebo na Felde 1,3MPi je poskladaný z viacerých častí. Takže keď si dal meniť zadnú časť, mohla odísť stredná, alebo spoje ... a tak.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Alebo len zle utiahnutý spoj, a jednotlivé časti sa vysunuli
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tiež si myslím že sa to dakde na spoji rozpojilo.....prepážka by sa neviemako mmusela posunúť aby to začalo robiť bordel z ničoho nič bez prípravy a postupného zvyšovania hlasitosti....
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

kamo, ked si presiel na tu cervenu a nemas 1.9d tak si ani nemusis pod auto lahat
trabant25
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 17.10.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trabant25 »

Zdravim. Tak som tu zase s tymto problemom. Raz bol vykur rozbity, vymenili, potom sa roztrholv strede pri katalyzatore. Odhnil. Zazavarali to a tvrdili, ze to uz vydrzi. Po dvoch mesiacoch je tam znova nejaka diera. Oprava s novym dielom prevysuje hodnotu. Katalyzator stoji strasnych 900 eur.

Avsak radsej by som nasiel riesenie ako si auto zatial nechat, ma iba 93tisic kilometrov, karoseria zatial hnije slabo.

Oplati sa to este pozvarat, alebo budem potom stale v servise? Katalyzator je ok, problem je len spoj na nom, ktory sa odtrhol.


Dakujem
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Katalyzator stoji strasnych 900 eur.

Však nekupuj katalyzátor aj s autom.Kúp len katalyzátor.[/i]
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

trabant25 napísal:... Zazavarali to a tvrdili, ze to uz vydrzi. Po dvoch mesiacoch je tam znova nejaka diera. Katalyzator stoji strasnych 900 eur...
..

karoseria zatial hnije slabo.


Dakujem
1. Nechápem, prečo dávaš vyvárať výfuk na Feldu. Daj vždy vymeniť ten diel, ktorý odhnije za nový.
2. Z akého zdroja máš cenu 900 € za kat.? Na Feldu zoženieš nový za 1/10 tejto ceny aj menej.
http://www.heureka.sk/?h[fraze]=katalyz ... oCUcHw_wcB
3. Ak si chceš Feldu zachovať, nesleduj ako "kasňa hnije slabo", ale nabehni na to už teraz so šmirglom, karboškou s lamelovým kotúčom, základovkou... atď. Feldy nemali antikoróznu úpravu, tak tomu musíš venovať pozornosť.
4. Zmeň dielňu, kde Ti robia autiak, lebo sa mi zdá, že Ťa obťahujú.
:342a:
P.S.: V BA Ti viem poradiť 2 servisy so serióznym prístupom. Odkiaľ si?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných