Skoda Felicia - straca vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kerpu
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.12.2014 07:14
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - straca vykon

Príspevok od používateľa kerpu »

Zdravim, mam taky problem s feliciou a ziadny servisak mi neviem poradit.

Felicia mi ide v podstate normalne. Ked ale idem dlhsie (v poslednej dobe aj kratko) vo vyssich otackach napr. idem predbiehat mam tam nejakych 4tis, tak zdrazu akoby stratila vykon. Volnobezne otacky drzi ale je leniva. Po nejakom case napr. po 30km zrazu cukne a ide normalne. Je aj na LPG a robi to na obidvoch rovnako. Zatial som cistil srtiacu klapku, nove sviecky, cistenie snimaca tlaku a teploty, nova lambda, novy vzduchovy filter.
Prisiel som na jednu vec, ak spravim reset jednotky cez ten program motordiag , tak ide normalne, pokial ju zase nevytocim nad urcite otacky ( ale zase nespravi to vzdy ).

javascript:emoticon(':angr:')
:angr: :angr: :angr: :angr: :angr: :angr:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús ešte urobiť základné nastavenie škrtiacej klapky.
kerpu
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.12.2014 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kerpu »

to neviem spravit. Mam USB kabel a vypisuje mi nieco ze treba HEX-com pripojenie alebo take nieco ked idem spravit zakladne nastavenie.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

preco si niektori myslia, ze si musia vsetko urobit doma ?!

a nabuduce mozes napisat ci mas 1.3 alebo 1.6 - aj take boli a ci tu staru ci novsiu ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
kerpu
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.12.2014 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kerpu »

1,3 MPI , r. 1999
Ja si to nerobim doma. Davam to robit servisakovi. Len uz neviem co mam dat vymenit. Diagnostiku si snad dokazem spravit sam a reset klapky. Len do nastavenia ma nechce pustit, pyta myslim kabel s RS232 a ja mam USB.
kerpu
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.12.2014 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kerpu »

No tak dnes vymenena klapka a ziadna zmena. Spravim reset ide dobre, vytocim motor na chvilu nad 4tis a padne vykon.
kerpu
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.12.2014 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kerpu »

chyba bola nakoniec v odtrhnutom kabliku zo snimaca klepania (teda zatial to tak vyzera)
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných