Skoda Felicia - problémy pri teplom štarte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefjozef123456
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.04.2016 14:21
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - problémy pri teplom štarte

Príspevok od používateľa jozefjozef123456 »

Dobrý deň,
škoda felicia 1.3 MPI, LPG, 200 000km.
Pri studenom motore chytá na brnk. Keď sa zohreje, dlho štartuje, väčšinou nenaštartuje vôbec. Na voľnobehu niekedy lietajú otáčky okolo 2000. Chyba sa začala postupne, zo začiatku len dlhšie točilo, teraz už pri teplom motore naštartovať nejde.
Čidlo teploty som skúšal z druhej.
Klapka bola nedávno čistená.
Ventile sú nastavené.
Sviečky majú asi 10 000km.
Snímač teploty v sacom potrubí mal zaoxidovaný konektor, prečistil som ho.
Otáčky lietajú aj na benzíne, aj na LPG.
Iskru hádže. Benzín vstrekuje. Diagnostiku nemám k dispozícií, iba multimeter.
Čo by sa dalo šete asi pozrieť, vyskúšať?
Ďakujem za nápady, prípadne doplňujúce otázky.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neťahá dakade falošný vzduch?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Podľa mňa tam ostáva LPG...Skús 200-300 metrov pred tým ako odstavíš auto prepnúť ručne na benzín...Ak to pomôže,tak kontrola LPG v servise-možno Ti len nahrajú nový soft do RJ LPG,možno vymenia filter atd...
Ak by to nepomohlo,tak hľadať problém ako píše VLADY,alebo v zapalovaní...
jozefjozef123456
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.04.2016 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefjozef123456 »

S vycistenim klapky to casovo nema suvis, nebola az tak zababrana, zeby bolo treba nastavovat, po vycisteni sa v priebehu par sekund aklimatizovala. Cistim ju pravidelne.
Preco sa netesnost, podla mna teda chudobna zmes, prejavuje pri teplom a nie pri studenom motore?
Pokazil sa mi jeden vstrekovac, ten som menil a odvtedy to zacalo trosicka blbnut a stale sa to zhorsuje. Odtvedy su asi 3 mesiace, uz si to presne nepamatam, ale moze to mat suvis. Skusim vymenit gumicky pri vsetkych vstrekovacosch.
Ostavanie Lpg som vyluvil uz davnejsie, robi to aj vtedy, ak siel motor iba na benzin.
vohrajz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2016 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vohrajz »

Rozhodně přizpůsobit klapku! Jednoduchý diagnostický úkon.
Klapku nemusíš tak často čistit, jako spíš jednou řádně přizpůsobit...
jozefjozef123456
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.04.2016 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefjozef123456 »

Po odpojeni čidla teploty má auto normálne otáčky, ale neštartuje za tepla. Po pripojení čidla okamžite vyskočia otáčky na 3500. Alebo chvílku bolo všetko ok a po prepnutí na LPG sa zvýšili.
Skúsil som odpojiť aj posilňovač bŕzd, žeby odtial ťahalo falošný vzduch a zaslepil som to, ale nepomohlo.
Skúsil som dať aj inú lištu, aj inú klapku, ale tiež nepomohlo. Lišta aj klapka sú z iného, funkčného auta, súu dobré.
Klapku čistím preto, lebo ak sa zanedbá a vyčistíš ju naraz, môže nastať problém.
Prispôsobiť klapku je jednoduchý diagnostický úkon. Ale nemám diagnostiku a budem ju mať asi až v pondelok. Aj tak mi ale nejde do hlavy, prečo treba klapku z ničoho nič zrazu prispôsobiť, keď som to za posledných 100 000 nikdy nerobil, nebolo treba.
jozefjozef123456
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.04.2016 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefjozef123456 »

Dal som tam v poradí tretie čidlo teploty, čo som mal po šuplíkoch. Otáčky nelietajú, auto štartuje, ale dllllho točí.
jozefjozef123456
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.04.2016 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefjozef123456 »

Čidlo, ktoré bolo druhé v poradí, bolo fungel nové, presne také, aké tam patrí. Asi bolo vadné, neviem. Neviem, aký má mať odpor, koľko má dávať V.
Odpojil som podtlak do palivovej rampy a zaslepil. Auto štartuje na brnk za každého režimu. Myslím si, že som ale odstránil len dôsledok a nie príčinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných