Skoda Felicia - dusenie motora

Obsah f├│ra Auto-moto f├│rum Rady pri k├║pe vozidla + diskusia o v├Żrobcoch ├íut ┼ákoda f├│rum
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
Autor Správa
armin777
Nová tvár - Trabanto (2)
Zalo┼żen├Ż: 16 september 2012
Pr├şspevky: 27
Nabehan├ę: 4 hod 23 min
Predmet: Skoda Felicia - dusenie motora Pr├şspevokZaslal: 09.01.2014 18:17   
Zdrav├şm, m├ím feliciu 1.3 MPi. Na aute som spravil komplet ├║dr┼żbu, v┼íetky filtre vymenen├ę plus nov├í (druh├í-pojazdn├í) ┼íkrtiaca klapka(z tesnen├şm, samozrejme vy─Źisten├í) + prehrat├Ż soft cez motordiag. Auto sa spr├íva n├ísledovne, po─Źas jazdy je v┼íetko OK, ┼ítart OK, vo─żnobeh kr├ísny. Ak v┼íak silnej┼íie prid├ím, napr├şklad do siln├ęho kopca, auto sa za─Źne akoby dusi┼ą, strat├ş v├Żkon ot├í─Źky klesaj├║. Ke─Ć stihnem ubra┼ą plyn, auto zostane na vo─żnobehu a ak ho op├Ą┼ą, ale jemne prid├ím tak bez probl├ęmov pokra─Źujem ─Ćalej v jazde.
Tento probl├ęm m├ím u┼ż nejak├Ż ─Źas, preto som povymienal veci, ktor├ę bolo nutn├ę vymeni┼ą no aj tak sa to nezlep┼íilo.
Niekedy, po─Źas toho dusenia strel├ş do s├ínia. Na z├íklade t├Żchto ind├şcii typujem na upchat├Ż v├Żfuk, rozleten├Ż kataliz├ítor a podobne.
Na aute som toho vymenil celkom dos┼ą, a ke─Ć┼że k v├Żfuku nem├ím jednoduch├Ż pr├şstup, ┼żiad├ím V├ís o radu. Je to be┼żn├í z├ívada, aby takto felicia ┼ítrajkovala vplyvom v├Żfuku ? ─Äakujem
Citova┼ą
mhlavaty
Legenda - Ford T (1136)
opravy & diag
Zalo┼żen├Ż: 22 apr├şl 2005
Pr├şspevky: 12278
Nabehan├ę: 1 mes 17 dn├ş 22 hod
Pr├şspevokZaslal: 09.01.2014 20:10   
Daj ruku pre ├║stie v├Żfuku a ver tomu ┼że zbad├í┼í ┼że nie─Źo nie je v poriadku.Ak toti┼ż je,tak pri volnobehu a ruke bl├şzo ├║stia vie┼í doslova n├íjs┼ą vzdialenos┼ą ruky od koncovky ke─Ć vlny jednotliv├Żch odpalov valcov d├ívaj├║ jasn├Ż zvuk,pravideln├Ż jasn├Ż pulz,to sa ┼ąa┼żko vysvetluje,ale treba sk├║si┼ą.Ak je situ├ícia velmi zl├í,napr pre vzprie─Źenie kusa vo┼í┼ąiny z kataliz├ítora,alebo ladovej z├ítky v potrub├ş,tak zo sacieho za─Ź├şna akoby sp├Ątne prska┼ą vzduch,akoby sacie nesalo
Logicky toto je z n├║dze cnos┼ą,ak niet inej mo┼żnosti alebo dielne.
Neuviedol si pre─Źo v├┤bec sa siahalo k v├Żmene klapky a u┼ż ani nehovor├şm o softe. Za 40 rokov som ┼żiaden neprehral.A v┼żdy v┼íetko be┼ż├ş,to s├║ asi tie akty x,u┼ż mi to je divn├ę pre─Źo to pr├íve m┼ła obch├ídza tieto nahratia a prehratia softov a v├Żmeny RJ atd
Citova┼ą
dufi242
Zalo┼żen├Ż: 28 august 2010
Pr├şspevky: 21
Nabehan├ę: 23 min
Pr├şspevokZaslal: 09.01.2014 20:17   
skus zmerat tlak paliva.....podla toho co pises by mohlo palivove cerpadlo malo tlacit....tlak musi byt 3 bar....
Citova┼ą
armin777
Nová tvár - Trabanto (2)
Pr├şspevokZaslal: 09.01.2014 21:44   
Tlak paliva ma tie┼ż napadol, nem├ím ho v┼íak ─Ź├şm zmera┼ą, ka┼żdop├ídne ─Źerpadlo som menil ned├ívno a vozidlo je na LPG, pri nom to tie┼ż rob├ş. Najhor┼íie je ┼że to sprav├ş raz za ─Źas. M├┤┼żem prejs┼ą 10x ten ist├Ż kopec ├║plne rovnak├Żm ┼ít├Żlom a aj napriek tomu to m├┤┼że a nemus├ş spravi┼ą. Sk├║sim e┼íte popozera┼ą ten v├Żfuk ako mi rad├ş┼í ...
┼ákrtiacu klapku som menil preto, lebo na LPG je pretrhnut├í membr├ína, ─Źo malo za n├ísledok nepravideln├Ż chod, stre─żbu do v├Żfuku/sania a pravdepodobne de┼ítrukciu potenciometra klapky. Ked┼że som zohnal za dobr├║ cenu pojazn├║, nebolo ─Źo rie┼íi┼ą. Klapku som vy─Źistil, no bol probl├ęm z ot├í─Źkami. Ked┼że m├ím pr├şstup k technike, spravil som to, inak by sa to mo┼żno dalo kilometrami dokopy samo ...
Citova┼ą
pedro727
Povedomá tvár - Favorito (25)
Zalo┼żen├Ż: 22 marec 2009
Pr├şspevky: 569
Nabehan├ę: 5 dn├ş 17 hod 55 min
Pr├şspevokZaslal: 10.01.2014 09:08   
a vôla ventilov je správna?
Citova┼ą
armin777
Nová tvár - Trabanto (2)
Pr├şspevokZaslal: 10.01.2014 17:42   
Auto m├í 90tkm, motor bzu─Ź├ş ako v─Źeli─Źka ...
Citova┼ą
ludkototh
Zalo┼żen├Ż: 18 august 2012
Pr├şspevky: 15
Nabehan├ę: 4 hod 35 min
Pr├şspevokZaslal: 11.01.2014 17:21   
skus vymenit lambdu, ale daj tam originalnu, a ziaden fake z polska ci ciny
Citova┼ą
lakinooo
VIP ─Źlen - Veyron (393)
moderátor fóra
Zalo┼żen├Ż: 17 apr├şl 2008
Pr├şspevky: 16416
Nabehan├ę: 27 dn├ş 8 hod 7 min
Pr├şspevokZaslal: 11.01.2014 17:23   
Ni─Ź nesk├║┼íaj. Sk├║┼ía sa na sk├║┼íke.
Pr├şspevokZaslal: 11.01.2014 18:06   
vie┼í mi poveda┼ą ako sa prejavuje chyba lambda sondy ? To by mohla by┼ą pr├ş─Źina, no z toho ─Źo ja viem, tak lambda sonda sa podie─ża na pr├şprave zmesi nie a┼ż tak radik├ílne, ako by sa o─Źak├ívalo, a teda, aby dok├ízala pri┼íkrti┼ą zmes a┼ż tak, aby auto v momente stratilo v├Żkon to sa mi u┼ż v├┤bec nezd├í ...

pre p├ína pod tebou ... ? ... niekto m├í zl├Ż de┼ł ?

asi si ten v├Żfuk odtia─ż predsa len vytl─Źiem, v┼íak ─Źo ke─Ć som tak├Ż m├║dry :D ...
Citova┼ą
lakinooo
VIP ─Źlen - Veyron (393)
moderátor fóra
Zalo┼żen├Ż: 17 apr├şl 2008
Pr├şspevky: 16416
Nabehan├ę: 27 dn├ş 8 hod 7 min
Pr├şspevokZaslal: 11.01.2014 18:08   
To ako┼że pre m┼ła?

Kludne pome┼ł bezd├┤vodne v┼íetko, raz natraf├ş┼í na to ─Źo je zl├ę.
Pr├şspevky: 15
Nabehan├ę: 4 hod 35 min
Pr├şspevokZaslal: 11.01.2014 18:12   
ja som mal tie┼ż Feliciu 1.6 a mal som dlhodob├ę probl├ęmy s ot├í─Źkami, ked som vyhodil rychlost pri mal├Żch ot├í─Źkach, zdochol mi motor, alebo mi padli otacky nizko. Najprv mi vy─Źistili ┼íkrtiacu klapku, aj vymenili, a to ist├ę. potom som kupil jednu lambdu, tu lacnejsiu. Bolo to dobre, ale po 3 mesiacoch som mal zase ten probl├ęm. Vymenil som zase, dal som tam original a odvtedy som nemal ziadny tak├Ż problem. Aj ot├ícky mi kolisali, takto to vsetko zacalo...
Nehovorim, ze to bude probl├ęm na 100%, len z vlastn├Żch sk├║senost├ş hovor├şm, ┼że ak sa da skus tam dat druhu lambdu, funk─Źnu, pozicaj...
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma

Zobrazi┼ą pr├şspevky z predch├ídzaj├║cich:   
Prejdi na:  
Obsah f├│ra Auto-moto f├│rum Rady pri k├║pe vozidla + diskusia o v├Żrobcoch ├íut ┼ákoda f├│rum

Skoda Felicia - dusenie motora Autobazar.EU