Skoda Felicia 1.9D - elektrika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.9D - elektrika

Príspevok od používateľa biker610i »

caute zase mam problem s tym mojim vrakom auto vcera normalne jazdilo motor bol zohriaty a zrazu pocas jazdy zoslably vsetky kontrolky podsvietenie, svetla a nakoniec behom par sekund uplne vsetko zhaslo a teraz nejde vobec nic ani parkovacky zapnut ani svetla ani nastartovat ako keby v aute nebola autobateria. dal som aj druhu plne nabitu autobateriu potom sa kontrolky svetla a vsetko dalo zapnut ale ako nahle som chcel nastartovat tak zase zoslabli kontrolky a vsetko uplne do mrtva a nic ako keby bol niekde skrat. a tak by som vas chcel poprost o radu ze kde by mohl byt problem diky :41c2:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

o tretej v noci na ceste som sa snazil spojazdit auto ale bezvysledne este ked som isel po druhu baterku domov tak som si ju dal do rupsaka a na biku som siel ku autu autobateria sa mi prevratila nejako opacne a vylial som trochu tej kyseliny syrovej akumulatorovej aj na ruky nohy aj ma potom palili ruky ale uz je to v poho a nakoniec ma taxikar odtiahol domov

PS: to auto ma raz zabije lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Biker, stastne a vesele :-)

uz si mohol mat ten Citroen zo Svajcu doma ;-)
Cllifee
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.01.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cllifee »

Alternator!!
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

biker610i napísal:...tak som si ju dal do rupsaka a na biku som siel ku autu autobateria sa mi prevratila nejako opacne a vylial som trochu tej kyseliny syrovej akumulatorovej aj na ruky nohy aj ma potom palili ruky ...
Prosiiiiim povedzte mi ze sa mi sniva :40bd:
To muselo byt uplne fasa v tej poladovici na biku s 10 kilovou baterkou, ktoru si na seba otocil.
Normalne dotlac tu Feldu do nejakej osady, nech ju rozoberu a daju do zberu.
...a inak... alternator
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
roman-kolik
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02.05.2011 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman-kolik »

Ta felicia je diesel?diesel dokaze ist aj bez baterky aj keby alternator hned nedobijal a baterka by bola prazdna auto by malo ist problem by bol keby vypne motor a potom chce opetovne nastartovat je divne ze zhasol pocas jazdy
k-funak
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.06.2007 18:27
Bydlisko: Ke-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-funak »

skontroluj si ukostrenie motora respektive karoserie,pripadne ci mas dobru aj tu druhu bateriu,je dost mozne ze ti nedobija a ta prva baterka sa ti vybila uplne a ta druha nebola celkom ok.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tak tak..V tomto konrétnom prípade to môže byť aj alternátor, ale len ako súčasť veľkého celkového problému toho auta. Ale....Doniesť druhú nabitú baterku neznemená, že aj schopnú štartovať auto. Okrem toho ešte aj polku z nej autor témy vyleje pri inštalácii.
Asi pred 2 dňami som bol zobrať jedno ML-ko s totálne odpaseným alternátorom a na nabitú batériu to auto prešlo 25 km v pohode bez spotrebičov a svetiel.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

kable som pred dvoma tyzdnami obidva dal uplne nove a hrubsie
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vpeto »

na Punte mi toto iste urobil zlý kontakt na štartéri. skús pozrieť kábel čo ide k štartéru či má dobrý kontakt prípadne ho strekni sprejom na kontakty
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

este ma napadlo vcera prsalo a ako je ten cierny plastovy kryt medzi kapotou a celnym oknom tak to tam je len tak polozene a asi mi cez to zateka a tak som rozmysla ze ci sa mi kdesi na kable nedostala voda a teraz to skratuje
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ked som isel po druhu baterku domov tak som si ju dal do rupsaka


ruKsaka, Martin to je ruksak. Nie ruPsak. RuPnut ti moze akurat nejaka kost ked ti na nu nabuduce ta 25kilova baterka capne.

Pocuvaj, ja mam normalne nazor ze celu tuto vec si si len vymyslel aby si nas pobavil. Nejako sa mi nechce vpratat do gebule ze po tych 20tich stranach co boli v poslednej teme o startovani zalozis takuto a este sa aj priznas ze si si trosicku kyselinky vyčapkal na paprce a chodidla. Predovsetkym by ma zaujimalo ako sa z uzatvorenej baterky ta kyselina dostane von, lebo ja som to uz zoparkrat v zivote skusal (ked sme ju UMYSELNE chceli vymenit) a potom ako sa dostane z ruPsaka na tvoje paprce lebo medzi ruPsakom a tlamami ja mam obycajne asi tak meter priestoru.

A stastne a vesele !

Svajciarsko neni az tak daleko - a hlavne je to DIZEL !! chrchli chrchli nic lepsie ludstvo nevymyslelo.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

mam natocit video aby si mi veril ze si nevymyslam? proste mam smolu no co zabijem sa ?
a ktej baterke ta sa mi vyliala uz v ruksaku a aj ten je trochu deravy a ta kyselina mi stiekla po nohovaciach az do topanok a ked som vyberal baterku z ruksaka a ked ze bola od kyseliny tak som si s tou kyslinou zasral aj paprce. a ako sa dostala kyselina von ? na jednej strane baterky je taka gumova zatka na druhej nie je a tadial mi ta kyselina ked som viac naklonil baterku trochu vytiekla




lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tam akoje ta elipsa hore na baterke tak tam chyba gumova zatka a tadial mi kyselina vytiekla
Obrázok
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

vypada to tak ze je problem asi vyrieseny cize:

+ kabel co ide od baterky do statera opieral o vyfukove potrubie a kedze ak je motor zohtiaty aj vyfuk je horuci a tym padom spalil izolaciu na kabli a skratovalo to ked som ten kabel povytiahol vsetka elektrika uz ide ale este som nensatartoval lebo baterka vybita musim este nabit baterku :4012:
Obrázok

Stasne a vesele vsetkym !!! :2f93:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa421910382470 a 30 neregistrovaných