Skoda Favorit 135 "93 - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easton87
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.11.2013 11:30
Zdieľať na Facebook

Skoda Favorit 135 "93 - neštartuje

Príspevok od používateľa easton87 »

Dobry deň,

mám problem s mojim favom. Nechce štartovať. Stavalo sa mi občas,že som nemohol naštartovať svoj favo, stačilo niekedy len popohybovať kablikmi pri radiu, a auto znova štartovalo. NIkedy sa stavalo, že som prišiel sadol štartlo na prvy šup, vypol som šiel znova štartnnuť a už opať nešlo. Neviem si s tym dať rady, teraz už som skušal všetko a nejde stale, pri otačani klučikom relatko v poistkovej skrinke cvaká.

dakujem,
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak je to klasika s karbecom tak najskôr rozbitý rozdelovač
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Relátko cvaká a štartér netočí? ak áno zameraj sa na poistkovú skrinku , Favo malo na rozdiel od Feldy ešte ten starý typ, kde sa zvykli po čase v nenormálnom množstve povytvárať studené spoje...Je to systém plošný spoj a v tom je všetko komplet zaletované konektory kontakty relátiek pätice a tak....Rozobrať a pozrieť vidno to aj voľným okom. Alebo máš zodraté uhlíky v štartéri alebo dakde blbý spoj...cievka čo pastorok vysúva na štartéri tiež necvaká ?
easton87
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.11.2013 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easton87 »

no ono furt mam taky pocit, že je dačo s tymi kablami :D bo neviem či som to dobre pospajal, stalo sa mi ,že ked som prehodil kable na svorkovnici čo ide do radia, otočil som klučikom tak ručička otačok sa vytočila 3/4 poľa. Ono ked otočim klučim tak počujem take zopnutie v poistnej skrinke, a nič sa nedeje. Poistky sa mi zdali všetky ok. Tej tvojej poslednej vete VLADY som nerozumel, nesom expert na elektroniku :). Este ma napadlo, že kablik, čo ide zo štartera do radia ma taku plastovu tubu a v nej by mala byť positka, ale nebola tam ani predtym, bolo to lepiacou paskou spojene, tak ma napadlo, teraz či to nebolo len tak tou lepiacou zrobene, že sa vytvril spoj a netrebalo poistku, a ked som do toho buchol sa to rozpojilo, mohol by som ešte vyskušať tam dať poistku, či to nepomože.
johns
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.11.2009 17:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johns »

Este ma napadlo, že kablik, čo ide zo štartera do radia
Oh boze, neuraz sa ale nevrtaj sa v tom a zober to k niekomu kto tomu trochu rozumie, skor nez ti nezhori auto aj s garazou/domom...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Do rádia môže ísť káblik jedine od spínacej skrinky a nie od štartéra....
A poistka čo tam je dakde na kábli priamo isto nemá nič spoločné so štartérom. Od spínacej skrinky ide z kontaktu - štart (neviem číselné značenie) káblik najskorej do poistkovej skrinky, kde spína relátko, (ak je v systéme použité) a relátko následne zopne plusku na štartérovú cievku ktorá vysunie pastorok a cez silové kontakty zopne silovú plusku od baterky priamo na prívod štartéra.
Inak zdielam názor v predošlom príspevku....Ak netušíš základy elektrotechniky tak sa do toho nerýp, lebo bude v TV zhorelo auto ..zrejme skrat v elektrike.... :-\
easton87
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.11.2013 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easton87 »

dobre borci, necham to na odbornu pomoc, diki ! :)
johns
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.11.2009 17:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johns »

...ako mozte niekomu radit strihat v aute kable a prikladat na bateriu? ludia sa trocha uvedomte, navyse ked ma podomacky dorabane, postacane kabliky natahane od neviem odkial do neviem kam... Starter sa da lahko oskusat bez demontaze, ak netoci, v drvivej vacsine pripadov je to cievkou startera, pripadne orech spinacky (ale neviem ci pojem "nestartuje" znamena v tomto pripade ze netoci starter). Ked uz sa vrtat do instalacie, tak aspon s nejakym merakom, minimalne ziarovkova skusacka!!! a pokial uz chcete prikladat nezname kabliky na bateriu, tak aspon cez ziarovku, v pripade skratu sa nestane nic okrem rozsvietenia ziarovky... Ale opakujem, bez zakladnych znalosti je lepsie to prenechat odbornikovi...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

zasa dalsi buchac, rype sa v skodovke a mysli si ze na fore su jasnovidci . favo o.i. nema ziadnu "elektroniku" mozno okrem modulu bezkontaktneho zapalovania
mihot
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 11.03.2007 19:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mihot »

Môže to mať súvis, ja som mal na starom favorite tak spravený imobilizér, že až po zapnutí rádia sa dalo naštartovať a bolo to cool....
Zober to k neakému autoelektrikárovi, kľudne aj dôchodcovi ten ti to opraví na počkanie.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neviem čo by si robil ak by Ťa zastavil orgán pri cestnej kontrole a po jej skončení by povedal: Pán vodič vypnite si rádio a mažte preč nech Vás už nevidím.... :4090: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rádio má funkciu MUTE . takže "vypnem" a padám. Tiež som mal jeden auťak takto prerobený. Jazdil len ak bol zapnutý ohrev zadného skla, vtip bol v tom že to bol Pickup ktorý žiadne zadné sklo nemal.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
johns
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.11.2009 17:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johns »

prosim ta a kde mas istotu kam mu ten kabel vedie??? ty si jeho auto videl? ty spoliahas na to co pise? Co ak ani netusi co "trepe" a ty mu poradis prilozit nejaky kablik na plus pol baterie?

Chlapec ani nevie poriadne opisat problem, radio ma pripojene cez nejaku svorkovnicu a namiesto poistky pospajane kable ktorych ked sa dotkne tak auto nestartuje alebo otackomer vyleti a neviem co este... ktovie kto mu to zapajal, ako zapajal a ako istil... a do toho prides ty a vies mu poradit kde co odstrihnut a kam napjit - pan kolega, to je naozaj chytreee...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 44 neregistrovaných