Skoda Fabia 2012

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pires23
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.07.2014 17:43
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 2012

Príspevok od používateľa pires23 »

Zdravím,

Mám fábiu 1,2tsi 77kw, r.v. 11/2012 čiže stále v záruke, mám problém
- 1. s klepaním asi od riadenia, ked stojím na mieste a točim volantom trocha do jednej aj druhej strany počujem klepot. Mám najazdených 23tis. km. Myslíte, že mi to opravia v servise v rámci záruky???

- 2. pri vyhodení smerovky to je jedno do ktorej strany, počuť od venca volantu praskanie resp. pukanie... tá istá otázka či mi to uznajú v rámci záruky...

Ja viem že to záleží na servise, ale chcem vedieť či sa to dá poriešiť alebo na nich treba vrieskať ... a či je to možné v podstate je auto stále v záruke .....

Dakujem
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

To či ti to uznajú by si sa asi ani pýtať nemal !

Máš záruku na nový voz tak napíš reklamáciu na dané vady a hotovo.
pires23
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.07.2014 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pires23 »

To je jasne len, som cital po forach, že napr. stabilizátory a čapy sa beru ako spotrebný material resp. že to nepočitaju do záruky atd... po určitom počte km
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pri reklamácii sú dve strany sporu.
Zákazník by bol najradšej, keby mu zaplatili aj benzín do auta a predávajúci, resp. jeho servis má snahu pokiaľ možno nepreplatiť nič z toho čo vymýšľajúci zákazník žiada.
Podľa toho sa treba zariadiť a keď bežným rozumom usúdiš, že taký problém by sa u auta v záruke nemal vyskytovať, tak musíš na vymožiteľnosti svojej požiadavky trvať. A aj čapy a stabiilizátory by mali voľačo vydržať, predsa nie je akceptovateľné ich meniť po ujazdení pár tisíc km.
No a k tomu je nevyhnutne potrebné, aby každá tvoja nahlásená požiadavka na odstránenie závady bola zaznamenaná v servisnej knižke, s dátumom, presným popisom závady, vyjadrením servisu, vždy meno riešiteľa, jeho podpis, prípadne pečiatka servisu.

No a nedá mi poznamenať - nerozumiem, čo ťa núti na mieste pri stojacom vozidle točiť volantom na jednu aj druhú stranu. Vo vlastnom záujme, pre čo najmenšie poškodenie pneumatík, pri točení volantom by malo byť auto v aspoň minimálnom pohybe.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

podľa mňa je to individuálne, v jednej pobočke by si možno pochodil, v inej zase nie, rovnako záleží na argumentačných schopnostiach, takže je to relatívne či Ti uznajú aj stabilizačné tyčky a pod spotrebák, v dobe do 6 mesiacov od zakúpenia by podľa mňa mali ak tam nemáš taký nábeh km, že to hraničí so životnosťou dielov
branislav.s
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.01.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Fabia 2012

Príspevok od používateľa branislav.s »

Ahojte, čo tej fabii nakoniec bolo? ako to riešili? Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných