Skoda Fabia 1,4 tdi 2004 - porucha elektriky

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1,4 tdi 2004 - porucha elektriky

Príspevok od používateľa cibo226 »

Zdravim vas, potreboval by som pomoc ohladom fabie 1,4tdi 2004... vzdy po nastartovani mi nefunguju hmlovky, ventilator kurenia, klima a automaticke zatvaranie el. okien, rucne ked drzim tlacidlo tak idu... po asi cca 1-2 minutach po nastartovani zalezi podla toho ako dlho auto stoji sa vsetko spusti... motor vypnem a zase ten isty cyklus... predchadzajucemu majitelovy vytiekla baterka a poskodila trochu dva hlavne kable co idu z baterky, myslite ze to moze mat daky suvis? je tam aj mensia baterka tak nemoze to byt tym ze na zaciatku nevladze? dakujem za kazdu radu, neviem co s tym uz robit
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je možné že tam je príčina nejaké nižšie napätie a to môže byť buď tým že je dakde dačo zoxidované prívodné svorky priamo na baterke alebo baterka je už po zenite. Treba aspoň premerať napätie. Naprázdno po noci ak auto stojí by mala mať aspoň 12,5V a po naštartovaní by to malo bez zapnutých spotrebičov vcelku rýchlo vystúpať na cca 14,5V . merať aj na pólových nástavcoch čo trčia z baterky a aj na svorkách čo sú na kábli aby bola istota že tam nieje nejaký prechodový odpor.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Tak baterku som bol hned vyskusat inu ale bez vysledku... skor to vidim na to nizke napätie co si spominal, kedze po case sa vsetko rozbehne... uz len prist na jeho pricinu, ale aj tak Dakujem
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

nahodou sa tu nenajde niekto kto ma schemu elektrickeho vedenia na fabku? Podla mna tie nefunkcne veci musia mat niekde nieco spolocne ako napriklad kabel a tam by mala byt pricina chyby pretoze zvysok auta ide bez problemou...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Originálny servisný manuál ti do 2 sekúnd nájde každý treťotriedny vyhľadávač...
martinmerjavy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.01.2008 23:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinmerjavy »

Zdravím,ja som mal podobny problem a chyba bola v kábloch od spínačky-dať dole kryt pod volantom a pozrieť tam tie káble,také hrubšie červené.
Problém bol asi spôsobený od nastavovania volantu.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

mal si ich povolene? a ako presne sa to prejavovalo u teba? Dakujem
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mpze to mat suvis aj s tym vytecenim baterky a poskodenim kabelaze a moze tam niekde byt studeny spoj. Asi premerat u autoelektrikara.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných