Skoda Fabia 1.4 Mpi - prevodovka alebo spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majoopica
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.06.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1.4 Mpi - prevodovka alebo spojka

Príspevok od používateľa majoopica »

Zdravim všetkych Prosim o radu mam fabiu 1.4 MPi 50 KW R.v.2002
Pri cca 190 000 km som daval menit spojku Sachs. Ale asi po 150 Km auto začalo hučať na neutrale ale v tom momente ak som spojku stlačil prestalo to. Minimalne traja mechanici mi povedaly že je to v prevodovke alebo mi nevymenily spojkove ložisko. Tak som kupil od znameho prevodovku ktora ma 70 000 Km tak sa vymenila aj so spojkovym ložiskom a zase asi po cca 150 Km zas to začalo hučať ta moja prevodovka bola rozobrata skontrolovana a nič je nieje je uplne v poriadku. Tak my mechanici povedaly že ak sa hluk nestupnuje tak si to nemam všimať a mam si Pustiť Radioo silnejšie. Tak s uplnou nechutou ale chodil som tak asi cca 3000 Km kym sa to nezačalo stupnovať a niekedy som počul ako keby kov o kov čuchal. Tak som bol potom za dvoma mechanikmi povedal som čo je vo veci a že mam skusiť vymeniť ešte ras spojku že možno prišla chybna z vyroby. Tak sa vymenila spojka ešte raz, skontrolovala sa ta "nova" prevodovka už som si myslel že je všetko OK ale po cca 500 km zase počujem že niečo huči ten zvuk je ako ked melie rozbyte ložisko ale ak spojku stlačim prestane to. A odpoved mechanikov je že si mam Pustiť silnejšie radio nikto nema šajnu čo to može byť. Jazdym denno denne s tym auto po SK CZ AT a nechcem aby som ostal niekde na dialnici vysieť alebo pri najhoršiom sa ta nenajdena chyba preniesla na niečo inčie a rozje..be aj to čo je dobre na tom aute. A ešte mi som si všimol že sa tlači olej do vody mechanik mi povedal že su utopene vložky valcou vraj je to u fabie normalne že už to par krat robil ... streto sa uz niekto s niečim podobnym ???
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to ti robi iba na neutrali? By som sa s tym nezaoberal.
majoopica
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.06.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majoopica »

Noo iba na neutraly a pri rozbiehani mam pocit jak keby motor tažko išiel ako keby sa mu nechcelo a niekedy z autom trhne ako by som pustil rychlo spojku. A keby to malo stale taky isty zvuk tak dako to pretrpym ale po cca 3000 Km sa to zase začne hučať ešte viac ked priložim hlavu k morotu a prevodovke tak ako keby boly vnutry kamienky ale ak dakto sedi vnutri a stlači spojku ide to ticho
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked si si isty ze spojka je cela aj s loziskom ok tak jedine ostava zas ta prevodovka.nic ine.a ked sa ti zda ze motor ide tazko tak prevodovka urcite.a tu cosi kupil videl si budiky ze ma 70?moc by som tomu neveril,toto tvrdia viaceri.a len otazka na telo.oplati sa ti vrazat prachy do toho?vratane aj motora myslim.neni to signal ze ma uz tu smotanu to auto zlizanu?pouvazuj co je vyhodnejsie je to len na tebe.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ja sa nerozumiem teda az tak motorom ale ked je spojka a prevodovka OK a aj menena .....neni problem na druhej strane spojky...teda v motore???? Na neutrale je to pocut preto ze hluk motora a okolia neni tak velky ako pri jazde. Co kuknut motor zo spoda? Loziska, kluka....atd.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no ja myslim keby to bola klukovka na motore klepalo by to stale ver mi aj by sa to zhorsovalo a pri mojej jazde by kluka alebo ojnica trcala cez blok.v motore to neni a ked mu voda ide do oleja tiez to neni ziadna vyhra,preto som odporucil zvazit ci ma zmysel nasypat do toho prachy.aj rok je taky akyje.mne za nedlho zasvieti na telefone rok 2015.viesprevodovka,spojka,motor,aj robota stoji nieco,potom pridu brzdy ,tlmice ,vyfuk atd.kolko ma taka fabia cenu? a stale sa bavime O 1,4mpi a je tam aj ten rocnik.tož moj nazor.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bolo skontrolovane,menene lozisko v klukovke?teraz nie som si isty,ci tento typ auta ma.Ked stlacis spojku je ticho,chybu treba hladat pri takych mechanizmoch,ktore sa "tocia" pri spusteni spojky.Lozisko,prevodovka,spojka nie lebo sa toci komplet.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skontroloval niekto axiálnu vôlu na kľuke ? Ak je vydretá výstelka axiálnych krúžkov tak behá klukovica (podľa tlačenia na spojku) dopredu a dozadu.tým sa zároveň mení nábeh reťaze na ozubené kolo
Ak niekto nebodaj menil reťaz a kolesá,tak nie je isté že vedel že sú tri tolerančné hodnoty.To už samé osebe je krok do problému ku ktorému stačí aby sa pridala axialna vôla kľuky ktorá vzájomnú pozíciu ešte zhorší,a mlynček je na svete
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

moze aj lozisko v prevodovke co kupil.moze aj nemusi mat tie km. :3020: kolko fabii ma na sk origos 70 tis km?velmi malo.ako si povedal co sa toci a toci sa aj hriadel v prevodovke ktora je na loziskach mozne je vselico nemam tak do detailu namakane embecky moc ma neberu ale štyl je vsade rovnaky alebo podobny.ci?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ložisko v prevodovke je zaťažené pri zábere v dôsledku šikmých ozubení.Aby na volnobeh ložisko vydávalo jasný zvuk musí byť úplne tropa,ale to potom za jazdy pod záťažou vyskočíš z auta
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mal by som dobehnut na skolenie do nevv zamkou uz mam medzery starnem niekedy som to robil no teraz mi na to neostava casu musim dobehnut na doucovanie tato moznost mi nedosla nejak.ale urcite dobehnem nekedy mrknut na doučko k odbornikovi len musim zistit vasu polohu dielne ak bude cas. :300f: teda ak to nevadi ovsem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niekedy by veru pomoc aj bodla
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

asi je to obojstranne ani ja neviem najst nejakeho sikovneho chalana.dnes sa mladsim nechce robit.len by love ratali a zodpovednost je na nule.to len moje skusenosti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ šikovný ide čo chvíľa na svoj grund,mne práve taký odišiel.Ale to už je raz tak,v kom niečo je,si kočíruje profesiu sám
majoopica
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.06.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majoopica »

V prvom rade sa ospravedlnujem zato ze som neodpovedal ale akosy sa mi stratil moj prispevok myslel som ze to je tym ze som sa neslusne vyjadril tak ho admin zmazal ale ked som googlil tak som to nasiel...... marko2 ta prevodovka je od znameho ktory ju kupoval od svojho kamarata takze dajme tomu ze ma tie kilometre a bola kontrolovana a nieje v nej nic zle loziska su OK dokonca aj vyzera ako nova .... a stym ci sa oplati vrazat do toho penieze mas pravdu ... mhlavaty to o tych axialnych loziskach ma napadlo hned ako sa vymenila prvykrat spojka a tak prevodovka lenze mechanici mi povedali ze nie jednoznacne ze z motorom to nic nema a ano rozvody boly menene cca tyzden nato ako sa prvy krat menila spojka ale ten zvuk rozbyteho loziska tam uz bol ... a ake su vlastne tie tolerancne hodnoty co presne to znamena ?? je to to ze rozvod na fabie sa dava myslim ze 12 alebo 21 kolikov ??

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných