Skoda Fabia 1.4 mpi - chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikodeak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2015 14:21
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1.4 mpi - chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa mikodeak »

zdravim vas chlapi a ženy! Mam problem. Voda sa mi vytlaca cez expanznu nadrzku. Hadice mi tlakuje ale! Ale problem je vtom ze voda mi ide do expanzky no z expanzky nie a nie dalej.ked vypmen motor otvorim uzaver a zacnem zo spodnou hadicov ,,cvičit" tak voda pribuda no neubuda nechce cirkulovat. Dnes po dlhsej jazde chladic studeni vrchna hruba hadica priam vrela spodna z chladica taka letna studena. Voda v oleji a naopak nieje. Prosimo radu je v pi.. Termostat stale zatvoreni alebo upchati chladič? Dakujem za vase odpovede.
mikodeak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2015 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodeak »

Aj ked mi voda ide z vrchu ? Myslim z vrhnej tenkej hadicky do expanzky? Vodna pumpa je asi 3ročna. Voda do expanzky ide no nechce odtekat dolu. Teraz jak je to studene pekne voda ide aj prec dnu aj von. Može byt aj zavzdusneni system? Nedavno mi tiekla voda z chladiča z cidla, a dost, panko v setvise to dotiahol francuzakom a vycaloval som 20€ za 2minutky.
mikodeak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2015 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodeak »

lakinooo napísal:VODNÁ PUMPA!
dalej aj pri vypnutom motore vodna pumpa??? Mozno som sa zle vyjadril no aj pri vypnutom motore, otvoreni expanzky a cviceni z hadicou sa voda pokial je tepla sa nechce vracat, pri stlaceni hadice voda pribudne pri pusteni neubudne a tak dalej, teraz jak je voda studena voda pri cviceni hadicov mačkani hadice voda sa vracia mal som dole ten kryt takze pekne som to stlacal barz jak aj od termostatu voda do radiatora ide tiez, nepredpokladam ze pumpa kedze sa voda neprehrieva stale je v strede ,,ručicka" pomozte mi uz faktsineviem rady.
mikodeak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2015 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodeak »

pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

na tomto motore som vo veľmi krátkej dobe menil 4x termostat čiže spolu ich tam bolo 5ks.
mikodeak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2015 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodeak »

Cely vecer aj noc som nad tim dumal a podla mna na 80% to bude chladič respektive upchaty chladič, opravte ma ale voda do chladiča chce ist. Horna hadica vstup je horuca az vriaca a tvrda no akosi dalej to nejde, spodna vystup mekka alebo polotvrda a studena chladic to iste. Avsak ak by termostat bol k.o. Tak by vystup vody do chladiča bol studeny nie???? No dnes aj ked ma boli chrbat som na liekoch od neurologa pozrem sa nato lebo mi to berie spanok i naladu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hmmm, a dost mizerne to aj kuri, co???
Ale uz tu pisali, ze je potrebne vymenit vodnu pumpu, tak neviem preco sa zapodievat chladicom.
Voda ti cez chladic nejde pretoze tu horucu vodu nic netlaci. Na obeh je potrebne cerpadlo - vodnu pumpu a u teba je zjavne nefunkcna...
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

a pre istotu vytiahni aj termostat a budes mat svaty pokoj! :38eb:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pedro727 napísal:na tomto motore som vo veľmi krátkej dobe menil 4x termostat čiže spolu ich tam bolo 5ks.

Keď si menil toľko termostatov, tak asi musela byť príčina problému niekde inde ako v termostate. Alebo chceš tvrdiť že 4 nové termostaty v rade za sebou boli vadné ?
A v popisovanom prípade to termostat iste nebude, inak by horná hadica nebola horúca. Rovnako cez chladič nejaký prietok určite bude, to tiež signalizuje tá horúca horná hadica.
Naozaj to najskôr vyzerá na vodnú pumpu, to podporuje aj to tlakovanie, alebo nejaká taká zákernosť ako popisoval p.Hlavatý v svojom príspevku.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

nezatváral, zlomený, nezatváral, neotváral, a naposledy keď neotvoril tak motor sa skoro prehrial a hadica jak kamen ale na ručičke bolo vidno že už ide do červeného a to sa mi stalo v CZ, vodu som praskol na cestu vylomil termostat zložil , dal vodu z potoka a hajde domov.bolo to v kopcoch niekde v nejakom lese .bohužial inú možnosť som nemal(nebudem opisovať ako dopadlo volanie na asistenčku)
cca 1,5 roka a to som dokonca jeden aj úspešne vyreklamoval.
ešte takto dodám, keď som ich kúpil, boli všetky funkčné, ale nie dlho jeden nevydržal dokonca ani mesiac ak si dobre pamätám.a po montáži posledného som cca 4 roky nemenil ani jeden.
čo sa týka tej hadice môže byť horúca prečo nie,termostat sa zasekne až keď nastúpi teplo a niečo sa dostane aj do hadice, resp. nieje zaseknutý od začiatku ale sekne sa až v procese, ale tým nechcem tvrdiť že je to na 100% termostat, len opisujem svoju skúsenosť.
mikodeak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2015 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodeak »

Ano uz sa i ja priklanam k vodnej pumpe, kolko stoji praca vymeni v neznackovom servise. Dakujem. A este je bezne ze vydrzala cca 45tis. Km? Dakujem za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných