Škoda Fabia 1,4 Mpi - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

igorhs
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.02.2013 08:23
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia 1,4 Mpi - brzdy

Príspevok od používateľa igorhs »

Posledné 2 mesiace sa mi občas cca po prejdení 60 km stane, že chcem zabrzdiť a pedál prešlapím na podlahu, auto nebrzdí. Po uvolnení a znovu zošlapnutí, brzdí, ale menej ako normálne. Keď vypnem motor, po nejakej chvíli je všetko ok ,brzdí normálne! Potom napr. mesiac všetko ok (len krátke cesty do práce, cca 15km) a potom odrazu znova... a dookola. Stretli ste sa s niečím podobným, čo je na príčine? Ďakujem za radu!
Mimuska1422
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 20.09.2010 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mimuska1422 »

skontroluj ci ti netecu hadicky, skus odvzdusnit, ale aj tak vo vacsine pripadov brzdovy valec (znacka TRW okolo 60€)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je nutné sa opýtať koľko rokov má brdzová kvapalina ?
Nepíšeš či máš ABS alebo nie,preto predpokladám že nie a ako adepta na problém vidím hlavný brzdový valček tj ten pedálový.Skús kedykoľvek za voľnobehu jemne pomalinky stláčať brzdový pedál.Ak bude unikať slabému tlaku na pedál,ide do smetí,.Ak ho nadupneš silou,sa môže sa správať štandardne a unikne pozornosti. Vzduch sa tam nemá ako dostať,kde sa dostane vzduch dnu,tam sa dostane aj kvapalina von.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

si pan, ze na tom uz 2 mesiace jazdis :2f93: Masti do servisu.
Brzdovka je asi stara, spinava, vodnata, ma maly bod varu. Na kratkej trase sa ti nezahreje, na dlhsej ano. Po zahriati do bodu varu sa objavia bublinky, teda pedalom stlacas tento vzduch a nie brzdy. Tie ostatne veci, moj osobny tip, budu ok, lebo by teplota vplyv nemala, ale urcite daj skontrolovat. Ak by mu tiekti 2 mesiace hadicky, tak uz by bol dakde v jarku rozbity.
Skontroluj si aj kotuce a platnicky, ci ti nahodou prilis nesuchaju stale, cim by nadmerne ohrievali sustavu.
matejno
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 04.08.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejno »

A jak ti písal pán Hlavatý , keď máš ABS tak aj to to môže robiť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

žiadný vzduch ale špina v systéme , nejaká smietka sa dostane pod gumičku, trochu ju odchýli a preto pedál chodí voĺne ,kedže je tam aj druhá gumička,pri našliapaní to brzdí
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

zdravím majstri
keď že je tu téma o brzdách na fabiu tak skúsim pokračovať :-)

mám problém so zadnými brzdami na fabii 1,4 Mpi,r.v.01 50kw bez abs.
keď auto stojí, to je jedno dajme tomu z večera do rána tak keď vycúvavam z dvora tak mi pískajú zadné brzdy, to znamená že je jednoznačne opreté obloženie o bubon. ale keď idem čo ja viem 5km do roboty tak už to nerobí teda už niesú opreté. skúšal som to tak že som auto na dvore potlačil rukou a počúval či šúcha zadné obloženie. ako je to možné? auto má 123 tis.km a obloženie bolo menené pri cca 80 tis. km.
pravda je že som doštelovával ručnú aby nešla tak vysoko, ale štandardne zadok hore a aby nešuchali po povolení ručnej. potom som skúsil už aj tú ručnú povoliť viac ale nepomohlo, aj keď si myslím že to nemá spolu súvis, teda že sa to stalo v cca rovnakom čase náhodne.ale najviac ma na tom zaráža že za tepla teda po pár km je to OK a ráno resp. na studeno to šúcha.ručnú nechávam pre istotu na noc dole, ale dovtedy som vždy zaťahoval a aj na druhom aute zaťahujem a problém nebol.
pomohla by výmena komplet zadných bŕzd vrátane bubnov alebo by mohol byť vadný záťažový regulátor?dá sa tento regulátor nejako laicky skontrolovať či je vadný?
mimochodom kvapalinu mením každé 2 roky aj s odvzdušnením.
vopred ďakujem za každú radu
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

vzadu sú bubnové , hrdza tam nemá byť aká,min. 1x ročne rozoberiem a vyčistím od prachu, jemne prebrúsim a dám naspäť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pedro727 napísal:vzadu sú bubnové , hrdza tam nemá byť aká,min. 1x ročne rozoberiem a vyčistím od prachu, jemne prebrúsim a dám naspäť.
:300f: , pedro, tymto ta navrhujem na nobelovku v kategorii udrzba a servis !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

idem ich rozobrať a dám sem foto či sú tie styčné plochy na bubnoch hrdzavé?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

bajo777 napísal:
pedro727 napísal:vzadu sú bubnové , hrdza tam nemá byť aká,min. 1x ročne rozoberiem a vyčistím od prachu, jemne prebrúsim a dám naspäť.
:300f: , pedro, tymto ta navrhujem na nobelovku v kategorii udrzba a servis !
keby si radšej poradil ty...
ale admina nenavrhneš ty zbabelec ktorý si myslel že sú tam kotúče :d :D
ale v poho aj takých berem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co sa certis ? ved to bol cisty prejav obdivu a zavist v jednom, podla popisu ma tiez napadla hrdza ako prve, okrem toho nastavenie rucnej :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ach táák, pardon teda , ospravedlňujem sa, ja že si robíš kozacinu :d :D
ale kua serie ma to šak to nieje drevo že by to do rána napučalo :41c2:
mohlo by byť niečo vadné na tom samostave?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

písal si kotúč ... fešák ;-)
ale neva, nepíšem sem pre to aby som sa s niekým naťahoval alebo dohadoval. hľadám rozumnú radu.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

už mám , čo si mám s nimi celý dvor zapratať :4090:
ale nie to bol len vtip, tam malo byť že čo kradnem? :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných