Skoda Fabia 1.4 MPi 50kw - klepanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1.4 MPi 50kw - klepanie motora

Príspevok od používateľa kapucaaa »

Po repase hlavy valcov vymene tesnenia, som najazdil tak 600 km zacalo mi nejak moc klepotat motor taky kovovy zvuk, ze som si to zacal vsimat, hlasnejsie to robi na LPG, ked prepnem na benzin tak to az tak neni pocut, no ale po case je uz aj na benzin pocut viac, tak nepravidelne. Mam podozrenie, ze mechanik mi nastavil ventily jak na favoritke a nevedel ze to ma hydrostely. Je tu niekto z okolia Bratislavy, kto by mi na to vedel pozret, pripadne to zosteloval ako to ma byt do zakladneho nastavenia? S tim co to robil to nemam chut riesit.
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

Obrázok

Pripadne ak by mal niekto cas, som odfotil ked som dal dole veko hlavy. Ak by mi niekto zakreslil co a ako + nejaky manual k tomu. Navod bez obrazkov som nasiel na to ale prvy krat vidim ako to vypada pod tim vekom, takze tomu moc nerozumim. dakujem
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

este sa spytaj toho mechanika, ci su vymenene a zabrusene sedla ventilov.... a este je tam zopar veci okolo ventilov, ci su urobene...lebo mne sa nezda, ze by si mechanik nevsimol, alebo nevedel, ze su tam hydostely.
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

Tie sedla to je zabrusene,gufera nove tusim atd..., takto on mi telefonoval nez som si dosiel pre auto s tim ze mu nejdu dotiahnut ventily ci tak nejak, ze to 2 krat skusal ale ze to este urobi. A uz pred tim nez som mu dal auto spominal, ze to je feldacky motor, tak ja len ci to nenastavoval ako na felde, ked mu to neslo nastavit. On je skor taky garazmajster nie uplne mechanik. Pred tou vymenou tesnenia tam nic tak silno neklepalo taky cinkavy zvuk, tak som rozmyslal ci to nahodou nebudu tie ventily.
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

Cital som na viacerCh forach, ze sa niekto pomylil, to vyzera rovnako ako na felde pod tim vekom hlavy. Len tam sa steluju manualne a na fabke ich treba dat do zakladnej polohy ked do toho bude nahodou niekto rypat. Takze asi to nebude nemozne.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

mne sa zdá hlava nejaká suchá, maže to dobre?
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

martin cichy napísal:mne sa zdá hlava nejaká suchá, maže to dobre?
ked som daval to veko dole auto pred tim bolo odstavene pol dna tak bol asi steceny, ci to ma plavat v oleji?
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

FUTURA 29 napísal:Jake hydrostely?Ja tam vidim klasiku hlavu z feldy a ta ma normalne manualne nastavovanie vole ventilou.Sam sa do toho nepustaj,musis to nastavovat podla strihania,nie ze by to bolo nejak nepochopitelne,ale ten co s tym robi uz aj podla ucha zisti kde je velka vola.
No vidis a mylis sa dufam, ze nejsi automechanik. Lebo potom ta robota aj tak vyzera ked to robia taky laici. Dat v dnesnej dobe auto do servisu je jak ppdat si sportku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom je práve tá zrada,pod zdvíhacími tyčkami sú hydrošteli a ventily nemajú vôle.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

to zakladne nastavenie je v x dielenskych priruckach k fabii, ak sa ti to nechce hladat skor tam treba trochu povolit
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Namiesto klasických hrnčekových zvihátok medzi vačkou a tyčkami sú tam hydroštelové zdvihátka, preto to z hora vypadá rovnako ako každá iná embéčka s OHV rozvodom. V tom je to že ak to niekto nepozná tak to netuší ...
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

VLADY napísal:Namiesto klasických hrnčekových zvihátok medzi vačkou a tyčkami sú tam hydroštelové zdvihátka, preto to z hora vypadá rovnako ako každá iná embéčka s OHV rozvodom. V tom je to že ak to niekto nepozná tak to netuší ...
Ty nemas nekde servis v Blave? potreboval by som to zostelovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných