Skoda Fabia - voľnobežné otáčky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - voľnobežné otáčky

Príspevok od používateľa lukynoo »

Zdravím páni,
obraciam sa na toto fórum so žiadosťou o erudovanú radu k riešeniu môjho problému. Vlastním Fabiu Combi 1,4 16V 55kW, kód motora BKY - bez EGR, r.v. 2005, najazdené mnou cca 300 000 km. Auto stále slúži, vyše dvoch rokov je tam aj LPG - Tartarini. Môj problém je voľnobeh, nestále otáčky a občasné zdochnutie motora. Skúsim opísať čo sa s autom deje a čo už bolo porobené, napriek tomu problém stále pretrváva.
Ráno, keď auto stálo celú noc, v pohode sa dá naštartovať a niekedy kolíšu otáčky medzi 1000 a 1200, niekedy si drží 1200. Neviem od čoho to závisí. Keď sa auto zohreje, voľnobeh je niekedy kľudný - ako má byť a niekedy otáčky kolíšu medzi 500 a 1000. No a niekedy to proste zdochne. Dá sa to zase normálne naštartovať a tak stále dookola. Na LPG sú o veľmi malý kúsok príznaky markantnejšie, ale robí to aj na benzín. Na plyne keď to stojí a drží si voľnobeh tých 1000 tak cítiť trasenie, na benzín trasenie zmizne.
Vymenené:
- nová škrtiaca klapka, (nastavená SuperVAGom)
- nové obe lambdy,
- snímač otáčok kľuky,
- snímač otáčok vačky,
- čidlo teploty
- sviečky - také aké majú byť NGK
- spojka komplet
- pretesnené veko ventilov
- skontrolovaná hadica podtlaku z posilovača bŕzd
- skontrolované sanie na falošný vzduch
Diely sú všetko buď originál, alebo značky ako FEBI, MEYLE atď,žiadna Čína a pod. Samozrejme na aute je robená bežná údržba, vždy keď si auto vypýta, olej+filter mením po 10 000 km. Auto nemá problém s ničím ,akurát ten voľnobeh. Štartuje studené, teplé na brnk, spotreba a výkon v normále.
V servise vždy niečo vymenia a keďže to robí sporadicky, tak zaplatím, odídem a na druhý deň to zase zdochne. Už ma nebavia opravy typu vymeňte toto a keď nie, tak zase niečo iné.
VAG neukazuje žiadnu chybu.
Mám k dispozícii VAG 304, bezprostredne po zdochnutí, to napichnem na kábel a v pamäti závad nie je nič. Nie som automechanik, len ma autá trocha zaujímajú. Auto nechcem predať, ani vymeniť za nové, zatiaľ mi postačuje. Trocha som sa rozpísal, dúfam že som na nič nezabudol. Skúsim sem neskôr nahodiť aj video, ako sa to správa. Vie niekto poradiť?
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten motor EGR má
Obrázok
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Hm, zaujímavé. Dvaja servisáci mi tvrdili opak. Určite sa s ním ešte nič nerobilo. Mohol by spôsobovať uvedené problémy?
Najprv ho ale budem musieť nájsť v motore...
edit: Našiel som motor BKY, kde vidno v prednej časti motora EGR ventil. Ja mám tiež BKY a EGR nepřítomen.
Skúsim sem dať fotky, kde to bude vidieť.
Naposledy upravil/-a lukynoo v 07.05.2014 20:11, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Ja ti Karle nevĂ­m
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Môj motor - vid link
http://imgupload.sk/viewer.php?file=y2p ... 2zo70n.jpg

EGR je kde?
edit: k tomu videu, kde čistia sanie pod škrtiacou klapkou, ja tam mam len dieru. A navyše to vyzerá ako 74kW verzia s kovovým sacím potrubím, čiže to nebude BKY motor.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ja čítam iba to čo píšeš,ak píšeš BKY tak z toho vychádzam.Ja mám iba klávesnicu a tvoj opis
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

To je v poriadku, v dokladoch od auta je BKY. Mám sem dať sken techničáku? Ako sa posunúť ďalej k vyriešeniu problému?
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ak ideš vyrovnanou rýchlosťou, necítiš trhanie?
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Nie, aj pri jazde na tempomat je to OK. Mám aj video pri jazde aj pri stáni na volnobeh, ale neviem, jak to sem zavesit :-(
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ja čítam iba to čo píšeš,ak píšeš BKY tak z toho vychádzam.Ja mám iba klávesnicu a tvoj opis
Snáď toto rozhodne
[img]http://i.imgur.com/1qtF5Q7.jpg[/img]

Aby si veci správne pochopil,mne je šumafuk čo máš kde zapísané,ale ako chceš riešiť niečo na nete,kde treba (a nie je iná možnosť) ako vychádzať z presných vecí.To ako tláchať by sa dalo tri dni,ale to nepomôže,je nutné vedieť čo sa rieši.
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Obávam sa, že nerozhodne. Proste mám síce Fabiu 1,4 16V 55 kW BKY, ale EGR ventil nemá. To, že prečo tam nie, netuším, ale viem, že auto nabehalo 280 000 bez nejakých problémov s otáčkami a určite mi nikto EGR z auta nevymontoval.
Nie je možné, že sa robila táto verzia aj bez EGR ventilu?
Našiel som starú diskusiu z iného fóra, odkiaľ pochádza aj foto mojho motora. Už tam sa riešilo či ho tam mám, alebo nie. Užívateľ MartinD uvádza, že verzie BBY a BKY EGR nemajú.

http://forum.skodahome.cz/topic/12371-e ... cha/page-3

to mhlavaty: snažím sa byť presný, ako sa len dá. Naozaj neviem, ako by som ešte mohol prispieť k objasneniu toho, o čom sa tu bavíme. A na tliachanie naozaj nemám čas, ani chuť.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ahoj.Na dekli rozvodoveho remena mas nalepku a po achtung mas kod motora.Sem s nim.Egr moze robit ten problem.
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Rano skočím k autu a dám sem aj foto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To čo som zavesil je servisný manuál presne BKY..leda že už ani tomu sa nedá veriť,ale robiť detektíva sa mi nechce.Bolo by to prvý raz keby manuál až takto "kecal"
Je nezvyklé aby po výmene takmer kompletného menežmentu bol takýto výsledok,ale to som nemal v úmysle komentovať
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných