Škoda Fabia SDI - rozvod posunutý o 1 zub

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia SDI - rozvod posunutý o 1 zub

Príspevok od používateľa dusane03 »

ahojte,dal som na fabia 1,9 sdi rok 2000 vymenit rozvod.večer mi vola mechanik že je stary rozvod posunuty o jeden zub na zotrvačniku a pital sa ma či ma novy rozvod dat ako ma byt alebo ako bol stary. s autom nebol žiadny problem,už ma vyše 300000km motor 47 kw žiadne žihadlo.bal som sa že ked to da ako to ma byt tak by to už asi tak nehungovalo"môj nazor".ako to vidite vy bolo to spravne rozhodnutie?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Toto je velmi blba itazka od mechanika/prepac od takzvaneho mechanika/.Rozvod musi nasadit podla pripravkov,ak nema smola.Motor sdi a o jeden zub?tak by si to citil aj na vykone aj pri startovani,ale na 99 percent je to obrovska blbost.Co znam,ena o jeden zub?Je to velmi vela?Ako vie ze je presne o jeden zub presunuty?Ved prave u tohoto motora sa pri vymene rozvodu musi povolit rem,enica vackovky,naspanuje sa a az potom treba zaistit remenicu.Nechapem postoj tohto "mechanika".
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež tomu nerozumiem o akom zube je reč.V okienku na prevodovke nastaví kľuku,do vačkovice zozadu vloží prípravok (koleso na vačkovke je volné)),do čerpadla tiež a zatiahne sa ozubené koliesko vačky.Nakoniec podla TDi grafu doladí predvstrek napresno.Aký zub je vôbec spomínaný by ma celkom zaujímalo.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ten rekvalifikovaný cukrár bol najlacnejší alebo je to tvoj sused alebo prečo si dal robiť auto práve jemu? :41c2:
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

ten mechanik pracuje v servise a cez vikendy doma ako každy iny,ceny ma rovnake až na predražene sučiastky od ...... .na prevodovke je otvor kde bola riska a riska na kluke bola o jeden zub dalej.mal tam pripravky ale ja som tam nebol ked to menil.auto stale štartuje na šupu ako u bendzinu.auto je staršie s ...km takže jazdim v klude neviem to posudit ako to ma jazdit a čo mam od toho čakat.Podla Vas to ma dat tak ako to ma byt!!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tam je to jednoznačne zle,odchýlka môže byť pol zuba aj 1 1/2 kedže je to výsledok toho,v akej polohe sa zatiahne vačkové kolo.ňsamozrejme že to treba dať presne,a ešte nastaviť predvstrek
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

klukovka

Príspevok od používateľa dusane03 »

Ked v predu sedi remenica na riske čo je namontovana na kluke,prečo nesedi spoj.zotrvačnik vzadu. čo je tiež na kluke? tak tomu nerozumiem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vpredu je to malinkom priemere takže tam pár desatín mm nevidíš,kdežto na obrovskom kole zotrvačníka sú to už možno 2 zuby.ň
Vpredu je to čistá informatika aby si týždeň nehladal v malom okienku kde je značka na zotrváku
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných