Škoda Fabia - ne/originálna páčka tempomatu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia - ne/originálna páčka tempomatu

Príspevok od používateľa feking »

Zdravím páni, chcel by som si dať do auta tempomat. Na internete som našiel origo páčku s kabelážou v cene cca 65,- EUR a aj neorigo za cca 20,- EUR bez kabeláže. Rozdiel v cene je dosť veľký, moja otázka znie, či sa oplatí priplatiť za originálny diel alebo rovnako poslúži aj neoriginálny diel.
Ďakujem

ŠKODA FABIA I, 1,4 16V, 59 KW, r.v. 2007
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

ORIGINAL. :41c2: :41c2: :41c2:

Este si prirataj k tej neoriginalnej packe za 20eur aj kabelaz a si na cene ORIGINAL TEMPOMATU komplet aj s kabelazou. :40bd: :d :D :41c2:
Radovantw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.01.2015 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Radovantw »

rozhodne Origo.
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Pozor na RJ

Príspevok od používateľa marianauris »

Chcem Ťa upozorniť, že onoho času som si chcel dať namontovať tempomat do Roomstra u garážového majstra. Povedal mi, že jasné, nie je problém. Mám si kúpiť páčky, kabeláž a on mi to namontuje. Jediné šťastie, že ma napadlo zájsť do origo servisu, kde som si chcel kúpiť potrebné diely. Techni kmi pozrel auto a skonštatoval, že moje auto nemalo potrebnú riadiacu jednotku (RJ) a ešte čosi. Aj to sa dá vyriešiť, ale na komplet by ma to vyšlo cez 600 Eur. Odporúčam informovať sa v origo servise, či máš v aute potrebnú RJ, palubný počítač, budíky a pod.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Palubny pocitac ani budiky nemaju nic spolocne s TEMPOMATOM. :41c2: :41c2: :41c2:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Packu kup origo, ale naj bude ju kupit z vrakacu, ci od niekoho kto rozpredava auta. Kludne aj z Passata.
Moja skusenost je taka, ze co predavaju tie "original", tak nikdy to nebolo ako packa z fabriky. Ten chod packy a tlacitka, proste fabricke je naj. Neviem o nikom, kto by mal problem s packou, hoci nalietane statisice kilometrov. No s tymi kupovanymi su v diskusiach problemy.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Tá alternatíva z vrakoviska napadla aj mňa.. čo som pozeral na nete tak niektoré páčky majú tzv. kolísku (neviem či sa to tak presne volá) na konci tej páčky, tie mi prišli ako originál a potom som našiel páčky, ktoré mali na konci také tlačítko a niekde predávali aj tie ako originál...keby mi niekto vedel povedať rozdiel bol by som vďačný :300f:
attitude
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.08.2010 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa attitude »

lakinooo napísal:V autorizovanom servise by kvôli tempomatu pomaly aj motor menili.

Netreba im veriť, oni tak prd vedia, či daná jednotka niečo podporuje.
Uzivatel "marianauris" v prispevku nad Vasim ma pravdu,znie to neuveritelne,ale ma. :42f9:

Od urciteho casu (1/2007) doslo k zjednoteniu RJ palubnej siete vozidiel Fabia I s vozidlami Fabia II/Roomster,kedy bola montovana do tychto vozidiel RJ palubnej siete NEpodporujuca tempomat ! Jedna sa o RJ 6Q2 937 049 F.
Takze ak ma zadavatel temy Fabiu I s r.v. 2007 (podla jeho podpisu) moze mat vo vozidle namontovanu spominanu RJ a aj napriek Vasim dobre mienenym radam,mu tempomat nepojde.
Je tu moznost okrem ETKY a fyzickej kontroly dielu este jedna moznost - ak ma spominana Fabia vo vybave aspon jednu z tychto veci (ostrekovace svetiel,el.ovladane a vyhrievane zrkadla,automaticku prevodovku alebo el.ovladane stresne okno) ma vo vybave RJ,ktora tempomat podporuje.
Jej cislo by malo zacinat s 6Q0 alebo 6Q1.

Zaverom len tolko,ze napriek mnohym Vasim skusenostiam hned sa vyjadrovat stylom "netreba im verit,oni tak prd vedia" nie je celkom na mieste a pokial s tym nemate prakticku a overenu skusenost alebo dostatocne info o danom probleme,radsej sa nevyjadrovat...peace and respect. :3906:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

feking napísal:Tá alternatíva z vrakoviska napadla aj mňa.. čo som pozeral na nete tak niektoré páčky majú tzv. kolísku (neviem či sa to tak presne volá) na konci tej páčky, tie mi prišli ako originál a potom som našiel páčky, ktoré mali na konci také tlačítko a niekde predávali aj tie ako originál...keby mi niekto vedel povedať rozdiel bol by som vďačný :300f:
Obe packy su original jak tlacitko tak koliska!!!

montovali sa do superbu,golfu,octavie,seatu, :41c2: :41c2:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

attitude napísal:
lakinooo napísal:V autorizovanom servise by kvôli tempomatu pomaly aj motor menili.

Netreba im veriť, oni tak prd vedia, či daná jednotka niečo podporuje.
Uzivatel "marianauris" v prispevku nad Vasim ma pravdu,znie to neuveritelne,ale ma. :42f9:

Od urciteho casu (1/2007) doslo k zjednoteniu RJ palubnej siete vozidiel Fabia I s vozidlami Fabia II/Roomster,kedy bola montovana do tychto vozidiel RJ palubnej siete NEpodporujuca tempomat ! Jedna sa o RJ 6Q2 937 049 F.
Takze ak ma zadavatel temy Fabiu I s r.v. 2007 (podla jeho podpisu)....
U fabie problem tempomatu bol snad iba u verzie Junior, kde seriova vybava pozostavala snad iba z imobilizeru a airbagu vodica... Inak tam chybalo asi uplne vsetko, vcitane nastavenia volantu, posilovaca a ba aj regulacie podsvietenia palubovky a pikoskou bolo otvaranie kufra iba z kabniny, zvonku sa nedalo...
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Ďakujem :2f93:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

do mojej dal predchadzajuci majitel origos tempomat v autorizovanom servise(KE, pri zimnom stadione). kolko platil nemam paru ale ide to bez problemov aj ked to moc nepouzivam. tiez F1 59kW benzin z 2007meho.... :40bd:
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

V juniorovi bolo za príplatok aj pravé zadné koleso :d :D :d :D
Radovantw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.01.2015 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Radovantw »

Zavolaj do servisu ktorý sa tomu venuje (mam overeny stači napisat ss )a tý presne povedia či sa to da alebo nie. činska pačka naprklad na moje auto stala 13e a original VW 40e . kupil som tu original aj mi to spravili a šlape v poriadku.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných