Skoda Fabia ll pred.facelift - chyba airbagov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia ll pred.facelift - chyba airbagov

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zdravim vas mam problem s airbagmy na aute fabia 2 2009,auto bolo burane na predok a buchli airbagy predok,po vymene bagov a rj podla cisla naskocila zvada bocnych snimacov narazu,nevieme to zmazat ani zistit preco to vypisalo ked ze ma bok rana nebola.
Prosim pomozte..dakujem.
kovi69
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.09.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

fabia II airbagy

Príspevok od používateľa kovi69 »

Su dve typy riadiacej jednotky 1 typu je vyrobený v nemecku a jeden typ je vyrobený v rumunsku podľa toho musís zohnať aj riadiacu jednotku ak tam dáš riadiacu jednotku ktorá bola vyrobená v nemecku a pri tom aute bola taká bola vyrobená v rumunsku tak to nebude fungovať a bude vypisovať bočné snímače
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Vyriešene.

V aute nemam bočne airbagy.
Moja chyba mal som si to zistiť no robim to len auto pre jednu rodinu a nemal som ani čas zistit čo všetko ako vybavu obsahuje..
pan od ktoreho som kupil RJ mi hned posiela druhu ktora nieje na bočne airbagy,preto si dam do buducna pozor na taku debilnu chybu :41c2:
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

mohol si si dat v tej svojej [opravit] upravit software a mal by si o problem menej
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

aj to ma napadlo ale nemohol som najst chlapika nejakeho z okolia co to vie,ale uz aj som ho nasiel :) nevadi,dalsia jednotka je na ceste...moja fabka ma 4x airbag.. 2x sofer/spolujazdec a 2x sedadla,no RJ bola taka ze z auta kde boli bocne bagy v stlpikoch..no nic stava sa :)

A tie rumunsko/nemecke si dam pozor..povodna prva je rumunska..nl druha neviem aka,snad ta tretia bude spravna,podla poctu bagov v aute sedi tam musi to ist :)
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

tušim ano,v bočnom stlpiku tak isto čo som videl po nete boli airbagy.Tam kde je bez.pas a vyžšie nad nim je štitok "Airbag"

sedadla vraj maju vlastnu RJ ale su napojene na tu jednotku čo som menil,najskor mi prišla zla RJ..mohla byt už po nehode ale len na bok.Neprichadza do uvahy že by na fabke ktoru opravujem mohli sa poškodit bočne čidla narazu,ved ani jeden bočny bag nebuchol.
Naposledy upravil/-a Mr.Marco v 11.12.2014 14:53, upravené celkom 1 krát.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

pozrel som jednotky a vsetky su Romania.
Takze jedine co ma napada ns chyba v jednotke ktora mi prisla...dufam ze ta tretia uz bude spravna.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Tak že neuspešne...ta dalšia RJ bola uplne na prd..vypisalo všetky airbagy zle..

Dal som tu prvu(pôvodnu RJ) prepaliť nech ma tam novy soft.
No otazka na vas..pokial bude zavada dalej trvať že bude pisať chybu snimačov bočnych airbagov,tak ich mam kupiť nove alebo použivane? lebo niekto mi spominal že vraj musia ist nove.
A dalšia vec..ako je možne že su poškodene(možno) ak bočne airbagy neboli vystrelene? ano snimače su umiestnene na podlahe a auto vletelo do priekopy..mohol nejaky naraz/otras zo spodu o podlahu poškodit snimače?
Podlaha je nepoškodena,neohnuta..preto je to zahadou pre mna..
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Počkal by som na tu povodnu prepalenu či vypiše zavadu. Ked nebuchli bočne nemalo by pisať zavadu. (sledujem toto je to zaujimave)
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zvedavy som aj ja,auto je poskladane už všetko ide..až na tie airbagy..ak nahratie noveho softu neodstrani závadu..tak som asi jeden z mala čo rieši túto zavadu...poškodenie snimačov otrasom od podlahy :d :D
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Takže na zaver?

Jednotka po premazani/novy soft.
A chyba stale tam..

Treba kupit nove snimače narazu ktore su pod sedadlom vodiča + spolujazdca.
Tie snimaju každy naraz a určuju aky airbag ma vybuchnut no bohužial su tak isto jednorazove tak že musim kupit druhe a najskor asi nove od vyrobcu.Tym si niesom isty..možno budu fungovat aj použite z druhej ruky,ale to je ešte v štadiu riešenia.

Dufam že moja odpoved niekomu pomože do buducna ak bude riešit taku istu zavadu.
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Maš čislo toho snimača?
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Tak že zmena...nedalo mi to a auto som bol napojit na VAG diagnostiku,zobral som kamarata k autu a nech pozrieme chyby...

samozrejme chyba serva,ked že nejde a tak chyba airbagov no všetko len sporadicke chyby(aj tie snimače bočneho narazu)

Všetko sa premazalo,airbag zhasol a je POKOJ.
Konečne to ide ako ma,do teraz nechapem tie snimače..no možno niesu jednorazove,dali sme moju RJ ktora mala NOVY SOFT(Crash data zamazanie) a ono to funguje.Medzi tym som vymenil 2x jednotku a nič nepomohlo.Keby som vedel ja že treba len dat premazat jednotku tak to dam a vybavene...no aspon viem že to už funguje.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dosť veľká, keďze sa to robí bežne...
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Robi to vela ludi a kazdy je spokojny,nahraje sa novy soft a je ako nova :)

mne to spravil chlapik za 35euri..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných