Skoda Fabia II - servo vypina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia II - servo vypina

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zdravím vas


Riešim nečakanu zavadu servočerpadla Fabia II(
Auto ked že bolo po nehode tak sa vymenilo kompletne servočerpadlo.
Konektor hlavny velky bol mierne poškodeny(plast) no drži tam aj zacvakol,všetko sa zapojilo a fungovalo.(Nahradny som nevedel zohnat ked že ludia nemali zaujem predavať take male prkotiny a mechanik to nezaizoloval..)

Na aute sa nabehalo asi 20km od opravy a dnes ked rano sa auto naštartovalo tak vyskočila kontrola servočerpadla.(TRW)
Pozrel som prve poistky na autobaterií(bola vyhorena posledna(žeraviace sviečky)no auto je benzin,tak neviem o ake sviečky ide)
Poistka bola vymenena.
Ked som menil poistku tak som odpojil bateriu na 22min.
Po zapojeni a naštartovani kontrola zhasla a servo išlo no nie dlho...ked som točil s volantom troška bolo počut iny zvuk,nič hrozne no keby jak malo prudu dostavalo..a pri vytočeni volantu do hocijakej strany som si všimol že stropne svetlo menilo intezitu svietienia(pred tym to nerobilo)
Vypol som a o 5sekund naštartoval..a už zase neišlo.


Na fore som našiel temy o tychto servočerpadlach no všetko fabie I a na II radu vela toho nieje.

Može byt vadny snimač natačania kolies? Mam cele pôvodne servočerpadlo len s poškodenou nadobkou(najazd 60 000km)
Alebo bude vada v elektrike? konkretne poškodeny konektor,kde sa mohla dostať voda a robi to problem,autobateriu som odpojil na noc a rano skusim čo to bude robiť.

Na diagnostiku sa cez sviatky velmi nedostanem,no znamy mi s tym pomože ked že ma doma jednu diagnostiku a pokusi sa vyčitať zavadu.No podla vas kde bude chyba? v kablovačke kde sa dostala voda alebo snimač na servočerpadle?

Dakujem vopred za odpovede a info.
Naposledy upravil/-a Mr.Marco v 01.01.2015 15:21, upravené celkom 1 krát.
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Keby to bol senzor uhlu n. tak by tuhšie išlo riadenie a to by aj vypisal VAG.
A senzor uhlu poistku neprepali tam bude skratovať servo tie dva krajne silove tranzistory.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

No tam praveze servk vyplo a islo strasne tuho...takze bud chybne servo alebo zadrbana elektrika od vody..
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Najdena 1 trvala zavada podla diagnostiky.

00566-posilovac rizeni-provoz

27-00 Neverohodny Signal
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Cerpadlo.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Pozriem prve elektriku...
Ak nič tak jedine servo druhe..sakra ved sa nanom nabehalo 15km a z nicoho nic ho drbne? tak to volam chlapikovy čo mi ho predal..

naštastie mam pôvodne servo z auta odložene,akurat ma len poškodenu nadobku no elektrika tam je funkčna,taže si to prehodim,som prekvapeny s pristupom..nieje to až tak zle namontovane.

Ešte taky detail..ked že vyrazilo poistku 50A tak na - kabli.
+ kabel kde je tak isto 50A poistka je uplne v poriadku.
No zatial čo som preštudoval fora tak tam fakt može byt hocičo čo može spôsobovat skrat a proble..od zleho kontaktu,zlej baterie,kablovačky,vody v elektrike až po samotne servo.
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Mam ešte tri nove nadobky TRW ak by si potreboval.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Dakujem ti za ponuku ale už som objednal z netu za cca 8€ nadobku,nemecka vyroba tak dufam že bude v pohode.

A som z Prešova..neviem odkial si ty,lebo ta pošta neviem či niečo teraz niečo vobec doruči :d :D
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

tempo mal si pravdu..servo k.o

Som dnes po 2dnoch išiel po auto..naštartujem a servo fungovalo,no asi len 15sekund a vyplo ho..Tak som išiel do garaže a rozmontoval to,cca 4hodiny prace ked že neišlo všetko jednoducho,vymenil som servočerpadlo..prehodil som nadobky,namontoval aj dolial kvapalinu a ono to nejde..tak som už nevedel čo s tym..poskladal a zavolal znamemu čo ma original vag VCDS..prišiel som k nemu,napichol..ukazalo sa že servobolo v nudzovom režime a trebalo len premazať zavadu po autonehode,takže toto stare servo funguje ako ma a toto čo som nahodil akože druhe(z druhej ruky) tak klaklo po 15-20km :3c90:
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

To poškodene vieš vratiť alebo ti ostane. Ak ostava tak otvor a urobime. (cez SS)
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zajtra budem kontaktovať predavajuceho a uvidim ako sa dohodneme.
Keby niečo ešte napišem ti spravu.
Dakujem ti za pomoc a info :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných