Skoda Fabia Combi 1,2 HTP 47kw 2006 - vymena brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia Combi 1,2 HTP 47kw 2006 - vymena brzd

Príspevok od používateľa hellah »

Ahojte,

potreboval by som poradiť. Potrebujem vymeniť komplet predne brzdy na horeuvedenom aute. Auto ma najazdené 120 tisíc km a mam tam ešte originálne z výroby. brzdový systém je FS III. Bol som sa opýtat v autorizovanom servise, kde mi ponukali original kotuce a dosticky komplet s vymenou za 180 Eur (materiál cca 100 Eur).
Moj problem je, ze sa neviem rozhodnut, ci zobrat tie origalne, ci kupit nieco na internete. Pozeral som rozne eshopy a najviac sa mi pozdava ponuka na stranke skoda-diely.sk.
kotuc:
http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... tml#tabs-3
dosticky:
http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... 13374.html

Ktoré by ste odporučili? Neide mi o to aby som ušetril, ale chcel by som maximalizovať úžitok. Chcel by som vediet, ci sa za rovnaké peniaze, resp. za trosku viac daju zohnať lepšie brzdy?
Poviem príklad, ci si kupit Zimmerman sport za 10 eur viac (ked porovnávam ceny na tejto stránke) alebo radšej originál?

Dakujem
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

Originál by som zobral od autorizovaného predajcu, odtiaľto, resp. z inej stránky by som si objednal nejakú inú značku.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

za 180 kompletka... preco nie... ale ani s tym z netu nic nepokazis! ATE ci FERODO by mali patrit k top vyrobcom "brzdovych dielov" a je natebe co si vyberies... a ci ti ta uspora mozno 20 euro vobec stoji zato... :-)
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

80 Eur za vymenu kotucov a platniciek na Fóbii je hrozne moc, my berieme 30 Eur za robotu, dvacka za kotuce, 10 za platnicky :4090:
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

lakinooo napísal:Aký je to kotúč za 10EUR/ks a platničky za 10EUR???
cena za pracu spolu 30 Eur
vymena len kotucov 20 Eur
vymena len platniciek 10 Eur

chapeme?

a ked uz tak predny kotuc Ferodo za 20 Eur kus
predne platnicky Ferodo 30 Eur sada

takze dokopy s pracou 100 Eur lol :4012: :4012:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

na ate sme zatiaľ reklamáciu nemali, odporúčam
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Pre zadávateľa: A kde máš istotu že v škode ti dajú za tie peniaze originál z prvovýroby a nie nejakú atrapu???


Poznám prípad keď do x5 za xy peňazí na garančnej prehliadke dali nekvalitné platničky. Keď im to doniesol späť po 2000 km zničené, vyhorené až na železo, sám najvyšší priznal no name čínu... Koľká drzosť!!!

Bol to sk predajca...

Tak prečo by do mnohoročnej fabie dávali niečo dobré???

Keby ma aftermarket ale značkový vyšiel drahšie, tak by som to nelutoval. Mimochodom treba si dať veľký pozor na prebalovacie firmy. Na krabici niečo, vo vnútri iné... Už aj v ate, febi alebo ina krabici bolo vnútri inšie...
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

No, istotu nemám, môžem im jedine dôverovať. do tohto servisu sa chodí s autom od novoty, doteraz neboli s nimi žiadne problémy, ale je pravda, že nebolo treba ani nič extra opravovať, či niečo meniť.

inak chcel som vás opýtať, či neviete, kto je dodávateľ tých originálnych kotúčov? Zabudol som sa na to opýtať piatok v servise.

ale teda hovorite, že s ATE mate dobre skúsenosti.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Aj mojim známi chodili z 3 vozidlami do servisu (značkového), kde boli nadmieru spokojný. A keď som na ich doporučenie išiel zo svojím, zistil som prečo. Oni si totiž po prevzatí vozidla nikdy neskontrolovali čo im spravili resp. nespravili. Taký zákazníci sú najvďačnejší. Zaplatia za nič, doslova, a preberú vozidlo v neporiadku. Keď som si vozidlo preberal zistil som nevymenený olej, nevymenený kabínový filter, strhané šróby, otrhané úchyty na plastoch!!! Pritom všetko vyfakturované akoby nič. Tak na toto som neskutočne zúrivý.

Netreba dôverovať ale preverovať!!!
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

to je zase diskusia akokeby sa vyberali brzdy na audi r8 ,je to uplne jedno daj ate a mas pokoj aj tak fabia ma na hovno brzdy,ked chces lepsie tak chod po 288 kotucoch vpredu a diskovych vzadu ale musis menit aj barany a drziaky baranov+sirsie gumy.
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

tému som založil, keďže sa vôbec nevyznám, nevedel som, či sú aftermarket brzdy lepšie, alebo minimálne také dobre ako originálne, či sa oplatí kupovať drahšie brzdy alebo ktoré značky sú kvalitne.

tie originálne mi teraz vydržali 120k kilometrov, tak sa chcem vyhnúť značkám, ktoré by nevydražili povedzme ani 20k, ale zároveň by som nebol proti, ak by som ich musel meniť po 60k, ale brzdili by lepšie ako tie, ktoré mam teraz. (pri zachovaní ale veľkosti 256mm).
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

ferodo,trw,zimmermann,ate su dobre znacky ani s jednou nespravis chybu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laki a nebude to skorej kvalitou montaze :) ?

u takych bateriek to pravda rozhodne je :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sused
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.01.2007 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sused »

Mam taky pocit,ze pre Skodovku a VW vyraba do prvomontaze brzdy ATE.Na konci linky ich balia bud s oznacenim ATE do svojich krabic ,alebo s koncernovym oznacenim do originalnych.

ATE predavam dlhe roky a zatial s nimi nebol problem.
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

ďakujem za vaše rady. Porozmýšľam ešte a potom sa rozhodnem.

@mensahservice: môžem sa ešte opýtať, kde je ´my´ kde to meníte za 30 eur? ja som z BA. dik

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných