Sikovny lakyrnik

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Sikovny lakyrnik

Príspevok od používateľa camerone1 »

Zdravim vospolok.

Hladam sikovneho lakyrnika z okolia Nitry +-50km. Ide mi o to, ze potrebujem prestriekat zadny naraznik, predny naraznik a kapotu. Ale chcem niekoho kto to spravi tak, ze to ani vlastna mať nerozozna, ze to bolo striekane. Samozrejme diely chcem demontovat, nakolko vidim tie expresne striekania bez demontaze a lak je potom zateceny potom kade tade. Len viem, ze niekedy je domaci majster sikovnejsi ako lakovna. Preto sa obraciam na vas, ci viete niekoho poradit.

Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spraviť to v lepšej kvalite ako originálny lak nieje problém.Len musíš rešpektovať ceny špičkových prác je cca 100 - 130e.-/panel
Problém bude že ten zbytok auta bude ako grcanica
Odhadujem že ide o striebornú
camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camerone1 »

Ano ide o striebornu, Seat Leon 2009. Nechapem politiku cien, niekto strieka 80eur/kus, niekto strieka 130eur/kus, ale nikto si nepripusti, ze lacnejsie ti to nastriekam, ale bude to horsie. Kazdy trvdi, ze strieka vo vysokej kvalite. Alebo inak sa opytam - idete niekto do lakovne s tym, ze Vam kedze je to lacnejsie tak sa uspokojite s tym, ze to nebude kvalita? Ved ja ked idem do obchodu a rozok stoji korunu, idem do druheho a rozok stoji 70halierov, tak nepredpokoladam, ze ten lacnejsi je zly. Ci mylim sa?


Preto sa bojim dat to nastriekat niekomu aj za 130eur/diel, lebo najdem tam zastriekany prach a majster mi povie, ze sak co cakas za 130eur.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Politika ceny je jednoduchá.Ak je cena panelu 100-130 e.- tak buď bude výsledok špičkový,alebo tá lakovňa nenalakuje ani jediný kus.
Lebo otázka na cenu pred zadaním práce zaznie,a ak je jasné že je takto vysoká,tak iba ten ktorý vie že je aj kvalita vysoká,si tam dá auto aj naozaj robiť.Ale Slovák ?? Ten musí mať istotu v tej kvalite absolutne zodpovedanú a ak už na také miesto ide,je mu všetko jasné prečo. To skôr platí že každý žiada kvalitu aj pri 30 e.-/panel samozrejme vrátane materiálu.
Kto má iba trocha predstavu o nákladoch lakovne,vybavenia a prevádzkovej réžie,o samotnej práci sa ani nebavme,tak sa musí z chuti zasmiať a mávnuť rukou,príp. si ťukať na čelo
Poznám x počet prípadov kde sa aj tri razy robil niektorý panel opätovne lebo si to zákazník neprevzal,čo je pri danej cene ale absolutne prirodzené a ani zhotoviteľ sa necukal lebo je to zákazníkové sväté práve žiadať pri špičkovej cene špičkovú prácu
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

no u nás v KE čo poznám tak lakujú od 80 do 120 eur a každý s úbohou kvalitou . Ja by som si chcel kúpiť Alfu 156 JTS je strieborná ( jodretá vodičova strana - treba striekať zadný blatník , zadne dvere a možno aj vodičove ) - chcel by som to mať tip-top len nepoznám nikoho kto to v KE vie urobiť ozaj pekne :-(
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Hyundai1 - môj kamarát z KE dával lakovať auto niekde v Seni len neviem presne u koho. Komplet celolak, jedná sa o toto auto:
http://www.skoda110r.cz/gallery.php?aid=935&pid=99 videl som na vlastné oči je to dokonalé. Ak chceš zistím kde mu to lakovali
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak napr. kapotu nemas pekne rovnu a treba ju rovnat budes rad ak najdes niekoho kto ju nastrieka za 150 eur
narazniky takisto, ak sa ti na nich lupe/praska farba v zahyboch za 100 eur ti to nikto nebude brusit a vyrovnavat (vsetko rucne)
k tym garazovym majstrom, nez u nich nieco nechas zopar krat si pozri ich robotu, ci aspon dokazu nastriekat rovny povrch bez pomarancu, a vacsich chyb (co sa nedaju prelestit).
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

preco by nedokazali? lebo moze byt napr.: gramblavy, slepy, ozraty, nevyspaty, domysli si dalej
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Pre camerone: 100% istotu nebudeš mať nikdy, ale ja by som na tvojom mieste riešil lakovňu, už som videl zopár katastrofálnych výsledkov domácich majstrov, hlavne ak to robia ako doplnkovú prácu po večeroch a víkendoch a času nieje nikdy nazvyš, vtedy sa skôr niečo odfušuje ako keď to robí lakýrnik vo svojom pracovnom čase (nehádžem všetkých do jedného vreca). A vidím aj perfektný výsledok, v lakovni za 100€ striekané piate dvere, pri objednávaní cez telefón si vypýtali aj viečko nádrže kvôli odtieňu (tmavomodrá metalíza), keď som po ne došiel, ešte boli upevnené úplne odstrojené v držiaku, oďtieň sadol presne a dodnes (4 roky) sú bez jedinej vady.
camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camerone1 »

Mne nejde o sumu. Ale volakto vypyta 130eur za kus a bude to vypadat horsie ako keby to striekam ja. A nieko to spravi mozno za 80 a budem prekvapeny.Len samozrejme ked niekto vezme 130eur, tak by som cakal, ze vie aj vybrusit na narazniku nejake tie odreniny. Cital som par tem na forach a naklady na taky naraznik ze byvaju od 30-40 eur. Ked niekto vezme cisto za lakovanie 130eur tak ma cisti zisk skoro 100eur. A to je podla mna prehnane.Keby to bolo aj s opravou dielu, beriem.

Este otazka mimo.Dava sa vzdy plnic pod lak? Alebo iba ked je to nutne. Lebo podla mna ten plnic dost vyrovna povrch.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V tých 30-4 € nákladov je započítané čo? Len farba + lak, alebo aj energie, odpisy a pod.? Lebo takéto krčmové počty mám najradšej, veď neh to idú robiť keď je to taká ryža...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

dnes je dielni ako hnoja len hladaj a vypytuj sa - zato nic nedas,,pozri si ich robotu a mas to,,su dielne kde ti diel vyrovnaju - opravia, aj nastriekaju 70-80e diel uplne bezne,,ked je diel velky ako kapota na sope A6 a dobuchana 100e,, v boxe ,, viac by som nikdy nedal ani sam sebe ,, a po druhe - ked je mantak s pistolou v ruke moze mat pistol aj za 2000e a box za milion ,,aj tak bude vecer lestit pomaranc a zabrusovat sople a prach,, to si mozes fuknut aj sam doma a lestrit mozte spolu ,, poznam x robot striekania v dielni bez boxu a vysledok suprovy - dnes su tie farby a laky na inej urovni - ten clanok co strieka je dolezity ,,
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Takychto zakaznikov posielam do krcmy, diskutovanim s nimi stracam cas za ktory by som si vedel zarobit viac resp. ho venovat realnejsim zakaznikom...

ps., nie nemam autolakovnu ani nic podobne s autami, absolutne iny odbor...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

27 rokov robim nepretrzite v dielni po vojne,pred nou tie pokusy neratam,, striekam a striekal som ked tu niektori ani nezili,,v dnesnej dobe diely striekam od 60e,,platim prenajom,ekonomku,odpady,smeti,odvody,atd,atd,,je pravda ze uz viac menej len na poistky,lebo nemam na to uz cas a tam sa uctuje 4x tolko a potom si cas najdem,,ale je vela dielni co robi tak isto a 70-90e aj s opravou dielu je uplne normalne a nemam probl.im dat spravit a fuknut diel ked mam ine roboty a boxov je tiez dost aj ludi co to radi a dobre urobia,,,
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camerone1 »

Dobre vidim, ze sa da vyzit aj z tych 80-100eur za diel. Podla niektorych by pri pomere 30 eur naklady 100 eur zisk (cena striekania 130eur) mal byt pomer 1 ku 4 aj pri autoservisoch, to znamena spojkova sada+zotrvacnik 500-600 eur, tak za vymenu zaplatim 2500?? Autoservis potrebuje prenajom, energie, dvihak, profi naradie, naklady na reklamacie.
To na margo tych, ktory sa do mna obuvaju, ked si amatersky vyratam zisk lakyrnika.

Nikdy som nepovedal, ze to je vela 100-130eur za diel. Ale ked ma jeden lakyrnik naklady 30eur strieka za 80eur, druhy lakyrnik ma naklady 30eur a strieka za 130€ tak preco by som to nedal tomu za 80?

Od zaciatku temy sa nechapeme, ja som sa pytal, ci ma niekto skusenosti s lakovnou, kde vedia perfektne (bez zastriekaneho prachu, ryh po smirgli) nastriekat diel.
A samozrejme sa to tu zase zvrhlo proti mojej osobe.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných