Servis 10 ročného auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
75
97%
Nie
2
3%
 
Celkom hlasov: 77

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Servis 10 ročného auta

Príspevok od používateľa dekarbon »

Oplatí sa servisovať a vrážať peniaze do 10 ročného auta?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Dobrá téma, dobrá otázka...

Ak má auto slúžiť ďalších 10 rokov, prečo nie ;)

Možno by som však premýšlaľ, či by som vrazil peniaze do nákladnej opravy motora povedzme v hodnote 1/3 auta..

Drobne servisné náklady súvisiace s vekom auta idú ruka v ruke...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

10 rokov je menej, ako priemer vozoveho parku u nas...
strasne siroka otazka, filozofickeho razu, hraniciaceho s nezmyslom, to tu zase bude diskusia lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

No uvidime co to vyda lebo som odhovarany rodinou od servisovania auta ktore chcem este pouzivat aby mi vydrzalo dalsich 250 000 km najmenej nakolko teraz ma odhadom asi 250 000 km ide o seat ibizu 6L1 1.4 16V 55KW rocnik 2004 kopa veci sa tam porobila a je tam komplet predna naprav noav sa da povedat ale nemam do toho uz davat peniaze a kupit nove ale potom naco sa tolko do toho investovalo..:/
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Na túto otázku sa asi nedá odpovedať všeobecne. Je rozdiel mať desať ročnú Alfu a desať ročnú Carismu... Do jedného sa oplatí vrážať viac, do druhého menej, lebo vieš čo od toho auta ešte môžeš očakávať...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co spekulujes, urob si radost, podpor ekonomiku, kup nove :2f93:, 10 z 10 politikov a ekonomov odporuca :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

servisovat bude treba aj novsie, aj uplnu funglovku (minalne spotrebak a aj servisne prehliadky nie su zadarmo). Neviem k comu ta nahovaraju (jazdenka/funglovka) ale ak napr. vymenis svoje 10 rocne za 5 rocne moze ta servis stat kludne viac.
Moj osobny nazor - mam 9 a pol rocne mondeo, takze podobne. dokial ide, bude doma. Ked si zoberiem ze nove stalo 25+ tis., aj keby som donho nasypal 2 nasobok ceny za co som ho kupil, stale som v tazkom pluse.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

osobne si myslím že určite je to finančne menej nákladné, neviem si jednoducho predstaviť ako sa dá do auta nasypať koľko, aká by bola hodnota nového (zánovného) auta porovnateľnej triedy.
Aj keby si do auta za 3000€ nasypal ďalších 3000€ (čo považujem za nereálne) vždy to je menej ako aj to najlacnejšie nove auto na trhu.
napíšem za seba: P406 r.v. 2000 kupeny za 4000, investované spotrebný mat, dve sady komplet kolies, rozvody, brzdy asi 1400€ ale aj tak menej ako nový logan. Pri terajších 160 000 km ale ešte očakávam raz toľko.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Ja mám 15 ročné s vyše 300t km a určite ho budem držať pri živote pokiaľ to bude v rozumných finančných medziach...lebo keď vidím čo sa teraz predáva tak ma prejde chuť na nové :4090:
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

záleží od stavu, čo už je spravené a čo ešte nie, to vieš len ty, na druhej strane staré auto bude vždy len staré auto

pre porovnanie mám Octaviu I r. v. 2003 s malým nájazdom, teraz som dal vymeniť rozvody a pýta si ešte nejaké drobnosti, fakt prkotinky, mne sa oplatí nechať si ju
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

No behom troch rokov co ho mam tak nove letne gumy a nove elektrony,silentbloky prednej napravy 4 ks nove,ulozenie predneho stabilizatora nove,nive tycky stabilizatora,nove tycky riadenia a nove vonkahsie capy riadenia,nove brzdove kotuce a platnicky ate+ate,nova brzdova kvapalina,dvakrat menene rozvody,nova spojka,nove komplet tlmice aj s dorazmi a ulozeniami struny povodne,nove packy pod volantom,nove radio,novy termostat,dvakrat menene sviecky,dvakrat menena bateria lebo alternator ich odpalil,dvakrat repas alternatora,oprava po buracke zo zadu( vymena plastovych drxiakov zadneho naraznika+ lakovanie zadneho naraznika a rovnanie a lakovanie piatych dveri),lakovanie predneho narazniku,vymena ziaroviek,pravidelna vymena filtrov a oleja a pravdepodobne su uz vadne aj loziska ale to cakam na termin do servisu a hrdzavie mi predna kapota takze sa chysta vymena novej plus lakovaniea vynena oleja v previdovke pri vymene spojky a gufero za zotrvacnikom nove a toto vsetko za 3 roky.auto som kupil v katastrofalnom stave a behom trich rokov to poodchadzalo ako na beziacom pase a vsetci mi hovoria nech sa toho zbavim ale naco ked je tam prakticky vsetko nove nie?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

No tak teraz to už je asi jedno, zbaviť si sa ho mal keď tak pred troma rokmi :3906:

Resp. po takomto servise ti vybavím výnimku v inzercii: "Overený cukrík" :d :D
hondaaccord2
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 14.04.2012 22:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hondaaccord2 »

Určite oplatí. Veď sa moc nezmenilo za tých 10 rokov.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

ja som bol pred takuto dilemu postaveny, ked auto malo 12 rokov a okrem toho, ze som do neho vrazil raz tolko kolko stalo (skoro 3000e) napriek tomu si pytalo dalsie opravy, nie nutneho charakteru, to znamena, ze auto by jazdilo nadalej, sice spolahlivo, ale proste som si povedal, ze dost a kupuje sa nove.

Takze ak mozem poradit, ked proste opravy budu neznesitelne drahe, tak vtedy to predaj. Pokial autu nic nie je, to znamena, ze si pyta opravy, ale aj bez nich moze dalej jazdit, to znamena, ze je spolahlive, urcite sa toho nezbavuj. Auto s priehladnou historiou (aj ked odservisovanou a zaplatenou Tebou) je dost velka pridana hodnota, ktoru mozes, ale nemusis ziskat nahradou za Tvoje spominane auto.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Či nové, či si nechať hoci aj 15 ročné, musí každý vedieť podľa seba. Ja by som nové nechcel ani omylom... Nikdy by som nedal 60tis za F10. (uveziem sa aj na 7r. E60 za zlomok ceny nového)
Keď si človek uvedomí, že auto je čistý spotrebák - ceruzka vypíšeš vyhodíš, tak nie je o čom.
Mal som aj 15r. autá a nikdy nechceli toľko €, že by sa ich neoplatilo udržiavať pri živote... :coffe:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných