Servis VW Tiguan - rozdiely

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa Moonshine »

Potom už len nájsť dobrý servis, kde to auto pred kúpou zdiagnostikujú a prezrú kolko si v blízkej dobe vypýta.
Vaculík má na YT dobré video s jazdeným tiguanom
niccots
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.03.2016 16:52
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa niccots »

Ja zase poznam pani co pri 50tisic menila dvojspojky a pri 100 mechatron, iste bol to ten horsi typ dsg, ale obecne tam plati, ze kto meni olej po 60tisic a ma ten lepsi a hlavne jazdi dlhe trasy, kde zaradi posledny stupen, tak ten moze dat aj 500 tisic, vacsinou su to ludia, co si to kupia za svoje a chcu to mat najdlhsie. Vacsinu tychto aut maju ale firmy alebo leasingovky, ktore na servise setria a isto nechodia menit olej skor, ani nacas, ale aj neskor.
Ten Cruze 1.8 bol najspolahlivejsi motor Oplu tej doby a tam sa ani nemalo co pokazit, oproti tomu Tiguan je uz kozmicka lod.
Ludia ale aj take ojetiny kupuju, tak asi su spokojni. Ja skor suhlasim s tymi z diskusie ze prvy majitel to rychlo streli pri 150-180tisic. Preco asi, ked niektory diesel sa zacne vracat az po 100? Ale je pravda lahsie najst opravara na VW, nez na nieco ine. A ked cloveka auto bavi, paci sa mu a proste ho chce, tak tie peniaze da a je spokojnejsi, nez v niecom co ma maly vykon, strasny dizajn, ale nekazi sa.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tento problem som so zenou riesil pred rokom,tiez sme hladali SUV / Tiguan bol tiež v merku/,nakoniec vybrala Nissan Qashqai 2-liter ,benzin,104 kW,7-miestnu verziu,4x4...Nafta u nas odpada,preferujeme len benzin,motor original Nissan/žiadny renooo/,pohodlne auto,pravidelny a nie drahy servis,kusok odomna na Panonskej.Doporučil by som aj alternativu Nissan X-trial...
jmichalko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.09.2005 07:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa jmichalko »

pacho17 napísal: 22.01.2022 19:05 Podľa položenéj otázky, zrejme nemáš veľkú predstavu o autách. V takom pripade, keď chceš roddiné auto , a nie šporkasu pre servis, tak nekupuj vw. Radšej si kúp novú dáčiu, alebo niečo zmysluplnejšie, máš pokoj, na dlhú dobu. Ale kto chce kam pomôžme mu tam. No a dsg pri 200 000km je zrejme pred smrťou.
Keby si radšej netrepal sprostosti asi by to bolo rozumnejšie ako týmto spôsobom odpovedať a radiť niekomu čo sa slušne pýta a čaká rozumnú odpoveď.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa oco13 »

Jmichalko ak niekto povie pravdu na plnú hubu tak trepe sprostosti. Asi preto jeden z naj mechanikov tu na fore nejazdí značku ktorú opravuje, ale hlúpeho američana. že??? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jmichalko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.09.2005 07:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa jmichalko »

oco13 napísal: 27.07.2022 13:13 Jmichalko ak niekto povie pravdu na plnú hubu tak trepe sprostosti. Asi preto jeden z naj mechanikov tu na fore nejazdí značku ktorú opravuje, ale hlúpeho američana. že??? :40bd: :40bd:
To či je jeden z naj mechanikov na fóre hovoríš ty a možno ďaľší tvoji kamaráti. Ja mám na celú vec iný názor a ten mi ty ani naj mechnik tu na fóre nevyvrátiš. Poznám mnoho naj mechanikov a aj na rôzne značky aut.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ti nič nevyvraciam - len tvrdím, že pesimista je len dobre informovaný optimista. Ak gruppa robí naj-najvyššie premiovky črepy, potom čo to može byť v nižších kategoriach. :40bd: :40bd: Ale kupujte kupujte , lacnejšie a lepšie už nebude. Jedine Renault Zoe a Dacia Springer alebo podobné, Prípadne to najsamlepšie fau vé ID3 šakfolcvágen.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi tak.dnes som bol z Voy-om EK +STK.Predomnou chlap Passat 2,0Tdi (09 na sklách) tak som si tak obzeral motor a pochválil som mu,ozaj pekný zvuk.Km...440 tis,vnútry vidím páku...DSG. Tak som utrúsil že slušné.A on že včera tu mal ženin SuperB tiež toto samé ale 125 kW a 470 tis. Tak som sa už iba spýtal či na pôvodnýc vstrekoch.Tak že SuperB boli menené dva a tento tu je pôvodný.Na oboch dvojhmota menená.Tak sa pýtam na olej.Hovorí,ja behám strašné km tak mením po 10 tis. EK bola ľavou zadnou. Takže to asi bude skôr tak,dobré je tam,kde môže byť dobré,gazda asi bude kľúčový prvok.
oco...netreba si popliesť pojmy a dojmy.Voy (CRDi) mám preto lebo....jakživ ode mne nic nechce (mimo paliva) a keď príde na to jediné trocha drahšie (vstreky) tak si ich repasnem sám za 4x50 e.- a ide sa ďalej.Žiadna dvojhmota,žiadna variabilita na turbe,žiadne DPF.Ale najzávažnejší dôvod ho vlastniť je kolosálny priestor,královské sedačky,nesmierne výkonná klíma a to isté kúrenie.Do iného mi nevojdú štyria ľudia plus štyri bicykle,z iným neprenesiem OSB dosky (na podlahe) ani 800kg železa do šrotu ak na nazbieral.Takže preto.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa srtdemon »

Zeby bol sharan mensi ako kratky vovyo? To su mi veci… obaja maju cca 4800 mm na dlzku.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa oco13 »

netreba si popliesť pojmy a dojmy.
Milan ja si nič nepletiem - práve tým všetkým čo ste vymenovali predbieha 20 ročný Voyo aj najnovšiu Caravelu. A hlavne Voyo nemá na plechoch a bezpečnostných dieloch - made in PRC :300f: o tom to je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa mhlavaty »

srtdemon napísal: 27.07.2022 13:50 Zeby bol sharan mensi ako kratky vovyo? To su mi veci… obaja maju cca 4800 mm na dlzku.

Predbieha ho vo všetkom.Sharanov mi prešlo rukami ozaj dosť aby som poznal rozdiel.Ten závažný je v riešení.Sedačky von je dielo sekund.El.ovl. posuvu šúpačiek je fajn.Ešte jedna maičkosť ich od seba vzďaluje...Voy sa nedá lupou nájsť hrdza,u Sharana naopak,podaktoré už iba ona drží pokope.Sú po technickej stránke veľmi fajn,ale kadečo pánom u grupy akosi ušlo.Proste je to neporovnávateľné odpredu dozadu,aj pri tom že mám Sharana medzi tým čo sa grupe ozaj podarilo veľmi dobre (až na spomínané).Ale stále sa bavíme nie o poslednej generácii,o tú nestojím ani ak by bola dar.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa srtdemon »

Cize dakujem za uznanie, ze vw je dobre iba ak ho ma sused a ja mu ho mozem iba servisovat. Vw je super na zarobok, kedze sa tam vsetko serie…
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale stále sa bavíme nie o poslednej generácii,o tú nestojím ani ak by bola dar.
- platí pre všetky značky modely a vlastne nielen autá, pre všetky výrobky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Servis VW Tiguan - rozdiely

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ja napr. proti poslednej generacii osemnastiek nic nemam.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných