Servis pre automaticku prevodovku - recenzie, skusenosti?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Servis pre automaticku prevodovku - recenzie, skusenosti?

Príspevok od používateľa ladodgers »

V aute mam prevodovku tf-80, ktora sa vsak davala aj do roznych peugeotov, citroenov, alfa romeo, renault...a tusim aj mazdy a land roveru.

Hladam nejaky spolahlivy servis, ktory aj poskytuje zaruku na prevodovku v pripade opravy/repasu.

Zatial s nou nejake velke problemy nemam, ale ak sa nahodou nieco zomelie, rad by som mal po ruke kontakt na dobry servis...

Co som nasiel:

lubomt - skusenosti nemam, bohuzial k lubovi na zaklade ako ludi ktorych nepoznam, tak aj jedneho cloveka co poznam by som bohuzial nesiel.

auto comp (servisprevodoviek.sk) - nejake skusenosti? Nikoho nepoznam, pan je podla komunikacie celkom ok.

autoservis juricek, modra - vobec nemam skusenosti

Pripadne nejake dalsie kontakty na niekoho kto sa v tychto prevodovkach vyzna ?

Dost recenzii co pocuvam alebo citam su take, ze zbytocne vyhodili kopec prachov a problemy stale su...a akurat pozeram, ze komplet nova prevodovka tf-80sc vyjde na 2200eur z nemecka (+ 50doprava +montaz demontaz samozrejme...)..co je oproti repasu za 2000 asi jednoznacna volba ...
LS600h
XC90
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ano, je to repas, nasiel som aj nove drahsie ale dokonca aj o dost lacnejsi repas vymennym sposobom so zarukou...co pocuvam a citam skusenosti, zaruku nikto nechce davat...resp. ju da na 30tis. km za kompletny repas co je asi len tak zo srandy...

Ale toto sem neparti, toto by mala byt tema zo servismi a skusenostami.

Este pridavam zp-automatic v cechach.

Niekto nieco?
LS600h
XC90
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Noo problem je v tom, uz som to pisal v inej teme, ze repasovat prevodovky, a teraz myslim serioznu opravu robia tak styria-piati prevodovkari na Slovensku.


Nova prevodovka ide od 5 do 7 tisic.
Ak ta tvoja je rozbita na cimpr-campr, zober si z nemecka (1-3 tisic euro), nechaj si ju rozobrat do srobika a nech ti mechanik povie v akom stave je.


Vsetko zalezi od toho v akom stave mas prevodovku teraz a aka investicia ta bude cakat.
A o slovenskych poskytovateloch sluzieb si myslim svoje...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Skus ten spominany KAPS.
lubomt zavadza, slovickari. Povie plny repas, avsak skutocnost je mierne odlisna ako clovek od slovneho spojenia "plny repas" ocakava.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zbytočná debata,a verím že by lubomt sa vedel k veci vyjadriť že o kvalite repasu rozhoduje najviac sám majiteľ tým že hladá spôsob ako upliesť z ho..a bič.Môže byť niekto majster nad majstrov,ak nemáte volné ruky,je rozhodné,robia sa kompromisné veci,čo samozrejme nikto neuvádza.Repas sa na SVK dá robiť iba jediným spôsobom,ako nekomromisný,úplný a nech stočí čo stojí.Buď na to je,alebo nie je.
Ale je typické slovné spojenie ...čiastočná GO tak tak vyzerajú aj slovenské repasy.Slováci nemajú jasno ani len v pojmoch
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Re: Servis pre automaticku prevodovku - recenzie, skusenosti

Príspevok od používateľa markoimportauto »

ladodgers napísal:V aute mam prevodovku tf-80, ktora sa vsak davala aj do roznych peugeotov, citroenov, alfa romeo, renault...a tusim aj mazdy a land roveru.

Hladam nejaky spolahlivy servis, ktory aj poskytuje zaruku na prevodovku v pripade opravy/repasu.

Zatial s nou nejake velke problemy nemam, ale ak sa nahodou nieco zomelie, rad by som mal po ruke kontakt na dobry servis...

Co som nasiel:

lubomt - skusenosti nemam, bohuzial k lubovi na zaklade ako ludi ktorych nepoznam, tak aj jedneho cloveka co poznam by som bohuzial nesiel.

auto comp (servisprevodoviek.sk) - nejake skusenosti? Nikoho nepoznam, pan je podla komunikacie celkom ok.

autoservis juricek, modra - vobec nemam skusenosti

Pripadne nejake dalsie kontakty na niekoho kto sa v tychto prevodovkach vyzna ?

Dost recenzii co pocuvam alebo citam su take, ze zbytocne vyhodili kopec prachov a problemy stale su...a akurat pozeram, ze komplet nova prevodovka tf-80sc vyjde na 2200eur z nemecka (+ 50doprava +montaz demontaz samozrejme...)..co je oproti repasu za 2000 asi jednoznacna volba ...
Juríčkovcov odporúčam :2f93:
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 11.04.2015 19:24, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Tak co je potom uplny repas a co ciastocnycrepas ked sa bavime o AT? Ak niekto co s tym robi vie tak prosim o vysvetlenie. Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Repas hlúpo nahradil slovenské ...GO.tj generálna oprava.Už sa neslope v krčme ale v pube.
Ak teda použijeme slovenské označenie...nemáme čo vysvetľovať.
Nižšie stupne sú stredná oprava,čiastočná,bežná atd
Treba vysvetlovať to čo je už z názvu jasné ?! Teda asi treba,ale nie som tu pre idiotov
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

A co maju tieto prispevky spolocne zo skusenostami zo servisov automatickych prevodoviek?

Ale dobre, preco nie, zapojim sa aj ja....ked niekto nechce do opravy investovat, a chce upliest z h**** bic, mal by ho mechanik poslat inam, ked je mu jeho reputacia dobra.

Ja tiez vo svojom fachu odmietam zakaznikov, ktory nemaju rozpocet a chcu za sto eur aby im holuby do konca zivota do ust lietali, a takych odmietam, kvoli svojej reputacii.
LS600h
XC90
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

lakinooo napísal:Ja mam s lubomt len dobre skusenosti.
Ake?
LS600h
XC90
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Re: Servis pre automaticku prevodovku - recenzie, skusenosti

Príspevok od používateľa ladodgers »

markoimportauto napísal:Juríčkovcov odporúčam :2f93:
...Preco?
LS600h
XC90
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

cviro123 napísal:Este skus aj firmu KAPS v cechach to budu nejaky ty machri oni prevodovky aj vyrabaju ale len zavodne :)
Mas nejake skusenosti? Ja osobne nie, ale na nich som pocul aj negativne skusenosti, moj kolega - priatel u nich nechal cez 90tis kc - teda asi 3300eur za opravu presne tej istej prevodovky ako mam ja, a nakoniec to musel odviezt inam...Myslim, ze teraz to riesi uz "pravnou" cestou...O tejto firme tiez viem, ale pre toto som ju ani do vyberu nezaradil.
LS600h
XC90
vlado.m
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.12.2008 00:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado.m »

Len tolko s lubommt spokojnost,co som chcel to aj spravil a ziadne slovickovanie sa nekonalo.Treba pisat z vlastnej skusenosti a nie co kde kto pocul.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď ono hlavný problém vyjadrení na takomto fóre je predovšetkým to, že ide o subjektívne pocity, ktoré vznikali v rôznych situáciach a samozrejme jeden berie nejakú situáciu inak ako niekto druhý.
Platí aj to, že je snaha zo strany zákazníka ušetriť za opravu koľko sa len dá a nezávisle od toho aj dobrý mechanik nie je neomylný.
Ja sám som sa takto kedysi na základe doporučenia dostal s automatickou prevodovkou na Toyotu Corollu do Modry k Juríčkovcom a nebol som s opravou celkom spokojný, nevymedzili dobre vôle v diferenciali, keď som to zistil, som si to dorobil sám.
Ale zase, bolo to pred nejakými 15 rokmi, myslím že k dnešnému času to nemá žiadnu relevanciu, aj im odvtedy prešli rukami stovky prevodoviek a v tom konkrétnom mojom prípade možno mala vplyv aj zjavná snaha z mojej strany, aby to veľa nestálo.

Inak ak by niekto potreboval takú aut. prevodovku na Corollu, modelová rada 100, môžem ju darovať.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Audi A 4 tiptronic - repas u juríčkovcov
miesto tesnenia dali nejaký silikon. Ked som išiel k lubomt meniť olej v prevodovke po 30 000km aby som videl ci je ok, či v nom niesu piliny a tak, tak to nešlo ani poriadne odlepiť, šroby boli celé od toho, ťažko to všetko išlo dolu. Nakoniec to chalan spravil, vymenil olej a dal tam normálne originál tesnenie a filter. Ale to bolo cca 3-4 roky dozadu.
Inak menil som oleje a filtre v prevodovkách asi 3x u lubomt, všetko OK, s repasom u neho nemám skusenosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných