Senzory motora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hausro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.11.2014 13:57
Zdieľať na Facebook

Senzory motora

Príspevok od používateľa hausro »

Zdravím. Chcem Vás poprosiť o nejaké info týkajúce sa senzorov na motore. Senzory, ktoré obsahujú naftové aj benzínové motory poznám (MAF, MAP, IAT, tlakové, teplotné senzory atď). Zaujímalo by ma či sú nejaké senzory, ktoré obsahujú len naftové alebo len benzínové motory. Mám pocit, že žiadne také nebudú, ale radšej sa opýtam Vás, odborníkov. Za odpovede vopred ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate nie,merajú sa totiž tie isté veličiny,teplota,tlak,podtlak,uhol,pohyb čohosi
Určite by sme našli veci ktoré sa u jedného druhu už použili a u druhého ešte vonkoncom nie,ale to sú úplné extrasy.Jedno také čudo je žhavič ktorého prostredníctvom sa zároveň meria kompresný tlak
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

To s tym meranim vnutorneho tlaku nejako nechapem. V robote to menin ako na beziacom pase na 3.0 tdi ale iba tie co idu do ameriky to maju na 2 valci. Na kery oni to tam je ci to odpojim alebo nie takauto ide normalne aj startuje vsetko. Nova q7 to bude mat na kazdom valci :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dáva informácie o tlakoch vo valci do RJ a to zase umožňuje znížiť emisie kedže má viac informácií k presnejšiemu výpočtu.Treba si chvílu počkať,čochvíla to bude v každom ropáku.Ako blbosť to nie je,je to hudba budúcnosti
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

najlepsia kombinacia je, ked automobilka ktora nie je schopna montovat normalny termostat zacne montovat 100 snimacov kazdy z ineho kuta sveta a potom budu mechanici chytat za hlavy...
a idealne bude ked zavada hociktoreho uplne rozhodi cely management motora a to bude paradadicka.
ja by som si to jednoducho nekupoval...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Požiadavky sú nesmierne a mnoho z nich si vzájomne odporuje.To prináša riešenia ktoré sú často nesmierne zložité,a zorientovať sa v tej hierarchii signálov začína byť požiadavka č.1 a vyžaduje sa neustále učiť,hladať a ňúriť nové veci.
Na jednej strane sa často aj ja čudujem ochote ľudí vyhodiť nehorázne peniaze za kadečo,ale na strane druhej ich chápem že na výber vlastne majú iba kaluž a mláku.Čo ale žiaľ platí je to,že najslabší článok celej motorizácie je opravárenský sektor ktorému permanentne utečie každý vlak a niekedy mám pocit že o celé desaťročia.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nova audian ani termostat nemá teda má ako nudzovy ked sa poakzi tam ten ich vodny manger či ako to volaju :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných