Seat Toledo 1,9 d motor felicia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
capitan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 06.11.2008 19:16
Zdieľať na Facebook

Seat Toledo 1,9 d motor felicia

Príspevok od používateľa capitan »

Zdravím,

Zdedil som po dedovi Seat toledo 1.9 D 50 kw rok výroby 1993 bol prvý majiteľ, auto bolo vždy udržiavané a garážované bez náznaku korozie. Bohužial som ho zdedil už so zadretým motorom.

Mám možnosť s rodiny kupiť za dobrú cenu motor s dieslovej felicie. Moja otázka znie sú tieto motory totožné? Googlil som a väčšinou je napísané že by to malo pasovať ale chcel by som sa ešte poradiť s Vami. Nechce sa mi zbytočne isť pre ten motor a potom ho viesť naspať.

Ak nebudú pasovať a nezoženiem druhý motor tak auto pôjde do šrotu aj keď mi to bude lúto :D

Vopred ďakujem za Vaše odpovede
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Felicia bola 1.9 47kw, toto je 50, tak sa minimálne niečím tie motory líšiť budú, šťastný prípad by bol keby len riadiačokou...čo však pochybujem... pokiaľ to auto bolo v peknom stave tak by som ho do šrotu nedával... pomaly miznú všetky autá z 90 rokov.... ostanú nám tu len novodobé šroty....
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tam riadiaca jednotka tazko to ma lankovy plyn. Rozobrat motor a radsej zgeneralkovat povodny a mas istotu. Tak kupis macku vo vreci. Na tvojom mieste by som rozmyslal o 1.9 td my sme to mali doma spotreba do 5 litrov hrdza nikde garazovane cely zivot len sa to predalo z dovodu ze nemalo klimatizaciu.
capitan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 06.11.2008 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa capitan »

Dakujem za odovede,

Dúfal som, že by to s feldy mohlo pasovať ale nevadí Ja auto mám, čiže ho nepotrebujem len mi to je lúto dať do šrotu, pretože je fakt veľmi zachovalé. A dávať peniaze do generálky nebudem to by sa mi finančne neoplatilo. Najlepšie pre mňa by bolo vymeniť kus za kus.

Ak by mal niekto na predaj daný motor za slušnú cenu napíšte ss.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ako je zadrety ?? na kluke alebo piesty sa zadreli ?? Ked ten motor ma olej a vodu neni mozne aby sa zadrel
capitan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 06.11.2008 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa capitan »

nemám to auto ešte doma, tak ti neviem viac povedať, len viem to že s chladiča tiekla voda a ako to viezli do servisu tak to zadreli. (to je, ale škoda reči teraz riešiť ako to bolo možné zadrieť aj ja som sa divil ale stalo sa to teraz nie je podstatné)
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ked to dovezies domov daj hlavu dole mohlo tesnenie prasknut alebo hlava. Nemas co pokazit ked uz chces menit motor. Alebo nedavaj do servisu daj to urobit nejakemu domacemu majstrovi co sa v tom vyzna. Ja som robil jednemu tesnenie rovnanie hlavy vymena ventilov a oleja rozvodov a nejakych 300€ ma stali diely plus rovnanie.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ťažko robiť závery bez demontáže a pozretia čo je vlastne zle. Skúšal dakto pretočiť motorom? Motor sa dakedy dokáže pridreť aj len tak, tak že sa zastaví a sa tvári že je KO, a po vychladnutí behá ďalej....Základ je že tam bol olej .To je vždy lepšia správa.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, tatkotom, uwa0951920901 a 42 neregistrovaných