Seat Toledo - kontrolka EPC

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adrian208
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.06.2022 23:49
Zdieľať na Facebook

Seat Toledo - kontrolka EPC

Príspevok od používateľa adrian208 »

Dobrý deň, idem si sem pre radu... Kúpil som Seat Toledo 1.6, 12V, 77kw 2004 ročník.
A stáva sa mi, že keď jazdím tak mi to tak trhne a vypíše kontrolku EPC.. A keď s tým jazdím dlhšie zvyklo mi to hodiť ako keby do núdzového ale s tým, že vôbec nereaguje plynový pedál na pár sekúnd. Niekedy nereagoval ani po zhasnutí a opätovnom naštartovaní. Vtedy sú otáčky okolo 1100 až 1300. A neviem čo s tým. Akurát som menil plynový pedál, lebo som myslel, že to bude chyba ale prešiel nejaký čas a robí to znovu. Bol som s ním aj na počítači a blbne 1. Lambda sonda a niečo s tesnením nerozumiem sa tomu veľmi. Keby niekto vedel čo môže byť chyba tak napíšte. Za každú radu budem vďačný :)
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa martincichy »

Pán doktor, bolí ma noha a tažko sa mi na ňu stúpa. Bol som na röntgen a tam mi hovorili, že mám niečo s píšťalou.

Ak by si bol lekár, vedel by si stanoviť chorobu a liečbu? Asi nie. Chcel by si vidieť fotku z röntgenu.

Tak šup na diagnostiku a vyžiadaj si celý výpis a vycap ho sem.
adrian208
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.06.2022 23:49
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa adrian208 »

Máte pravdu. Ibaže ani diagnostika neukázala presnú príčinu, pretože to čo vypísala by nemalo robiť niečo také čo sa mi deje... A to som bol už na dvoch diagnostikách.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico a kedže ako kuchár čašník nemá šancu rozoznať dobrého diagnostika od zlého, tak sú to vyhodené peniaze.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale ano , vo februari som dostal termín na prelom oktobra a novembra - paráda, čo viac si želať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Škoda že nie je presnejší opis.EPC je závislé od kvanta vecí,nemá najmenší zmysel niečo meniť.Navyše má svoj testovací proces,len ho treba aktivovať a počkať si verdikt.Aj veci ako lambda majú súvis,kedže to súvisí zo sacím procesom a to už sme doma pri EPC.Stačí nepodstatné zakarbonovanie šktiacej klapky,a už ju musí menežment v záujme zachovania volnobehu vyše otvárať a hravo sa dostane do oblasti ktorej RJ nerozumie a prestane ju vedieť ovládať.V diagnostike sú veci ktoré proste treba poprezerať,nie chyby ale hodnoty.Chyba je iba smerovka,adresa kde rj vyčápala nejaký rozpor.Pôvod chyby je bežne na hony ďaleko odtiaľ kde ju rj uvidela.Je to dôsledok,ale hladať treba pôvod chyby,príčinu.To je trochu iná káva,lebo vyspelejší menežment má hravo tisícku hodnôt,takže treba vedieť čo je nutné vidieť (a môže súvisieť) stiahnuť si všetko najlepšie do protokolovej formy,sadnúť si,otvoriť pukance a naliať kávu a hodiny študovať,hlavne vypnúť telefon.Nehrozí aby akýsi nástrel problému z toho nevzišiel.Na tie veci sa už dá zamerať,testujú sa,loguje sa ich práca,ak nestačí OBD lebo je občas pomalé,robí sa z oscilom.Nikdy sa neopravuje len na základe výpisu chyby,80% opráv by šlo vedľa
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan vy určite zopár ludí čo toto vedia poznáte, kolko ich je na NR kraj a aké majú čakacie lehoty. Ja som napísal kolko mi dali v Mojmírovciach. :300f: Ja to vidím že je to rovnaké ako čakať na transplantaciu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
adrian208
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.06.2022 23:49
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa adrian208 »

V sobotu s tým pôjdem na kontrolu zase. Čítal som že niekomu to spôsobovali aj sviečky ale nejak sa mi tomu nechce veriť. Snáď sa príde na presnú príčinu.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa autolaik »

Od vyrieknutia ortielu ze som aktivny cakatel ,je to potrebne presli tri tyzdne a bol som na stole. Ako pasivny (zatial to zvlada,nie je to akutne) som cakal 2 roky... tolko k tej transplantacii
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa oco13 »

A kolko z nás si môže dovoliť čakať tri mesiace? pol roka? rok ??? na opravu auta? :4012:
Privela pokazených aut na primálo schopných mechanikov. Rovnako ako privela rozostavaných domov na primálo murárov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plný súhlas,čakať a vlastne existovať sa bez auta dosť dobre nedá.Práca je kopec km,nákup kopec km,deti do školy (samé pustiť si málokto trúfne) na plavanie na tanec atd. to proste rodina ak príde o auto je tragické hlavne v satelitoch bez občianskej vybavenosti ale aj pre sťahovanie národa východ - západ / zahraničie
Ale dielní myslím je dosť,a tak ide auto proste do najbližšieho,triediť nie je čas.
U jedného sa minie veľa dielov,u iného min.To je celý rozdiel na konci dňa.Mechanikov je dosť.Ak ich aj vytriedime na palec hore palec dole alebo nie,všetci sa v tom vrtajú a autá sa napokon opravia za málo či za veľa
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa autolaik »

Uz len z opisu je iste ze to nebude banalita ale nejaky oriesok... kupil som,skoro hned prva veta ..
Stary majitel presunul problem na noveho...

Oco ak mam cakat na opravu? Ci len diagnostiku vyse pol roka a zaroven na tom aute jazdim tak tu opravu potom vlastne ani nepotrebujem. A nemas doma klenoty ale ako sam vravis 500e auta tak potom mevidim ziaden problem dojazdit ho a rozobrat na druhotne suroviny... 2/3 nakupnej sumy dostanes nazad v kovosrote.
No predpokladam ze teraz nastupi pesnicka ze to nie tvoje ale zenine a ta ma drahe autá...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ako prvé by som podozrieval zapaľovacie cievky (VN transformátory) - na VW Group 1.6 16V možno už sú 4 samostatné valcovité - nasadené priamo na sviečkach. Ak by sa menili (dnes už kvalitné nestoja majland a vymenil by som hneď všetky štyri, ak má auto 150 a viac tis.km), tak rovno dať aj nové sviečky, ak neboli nedávno menené.

Každopádne dobrá diagnostika (stačí VCDS) určite musí vypísať chybové kódy, keď sa rozsvietila kontrolka EPC (Electronic Power Control = systém riadenia/ovládania výkonu motora od plynového pedála cez škrtiacu klapku, vstrekovače až po...) Iná kontrolka sa nerozsvecuje?

Ak neodpaľuje niektorý valec, RJ motora to zaznamená (zapíše chybový kód do pamäte závad) a môže redukovať dávku/y vstrekovaného paliva, aby nezničila katalyzátor. To by vysvetľovalo ten núdzový režim (stratu ťahu) auta.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa oco13 »

To autolaik - veru citron čakal pod plachtou na opravu pol roka - už bolo v jednaní aj odvoz do PO (jaroslavelektro). Závada bola že auto nerozpoznávalo RJ, pojazdné bolo len sa nedala robiť STK a EK. Gazdiná s frflaním drala Lagunu a ja asi červenú filcku či čo bolo vtedy na dvore. Ten citron už musí dožiť u nás lebo je to tak neekonomické auto že TCO sa vyrovná Dogde RAM 3500
A potom sa čuduješ že ja to musím dobiehať, nemal som sa dať ojekabatiť , tak mi treba.
2/3 nakupnej sumy dostanes nazad v kovosrote.
Vidieť že si nešrotoval už dlho - auto ako šrot ti nikto nevykúpi, lebo nemajú povolenie. Ak ho chceš šrotovať ako MV s riadnym vyradením tak zaplatíš 50eur za odťahovku a musí tam byť baterka , katalyzator a fotia si číslo kasne a kod motora. (Zelkov NZ) Ak ho šrotuješ ako dovoz bez papierov , tak motor a prevodovka musia byť čisté bez oleja a rovnako musíš očesať všetky plasty, čo je tiež dosť pakareň. Odskúšané obidve varianty a je to z dažďa pod odkvap.
Naposledy upravil/-a oco13 v 29.06.2022 16:17, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
adrian208
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.06.2022 23:49
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Toledo kontrolka EPC

Príspevok od používateľa adrian208 »

Škrtiaca klapka bola tiež menená.. a spolu s EPC mi ešte písalo "servis " na počítači. Môžem skúsiť ešte tie sviečky.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: maros000, tuninka a 13 neregistrovaných