Seat Leon 1,9TDi FR, 110kW/150PS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michaltkac301280
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.09.2013 13:17
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 1,9TDi FR, 110kW/150PS

Príspevok od používateľa michaltkac301280 »

Dobrý deň, ak táto téma už bola preberaná vopred sa ospravedlňujem, vlastním vozidlo ako je uvedené v téme, rok výroby 2005. Auto je sériové, žiadne zvyšovanie výkonu ani nič podobné..

Mám problém so štartovaním, ak je motor studený je to ešte v pohode, akonáhle je zohriaty je to horšie, treba točiť dlhšie. O auto je starané pred dvomi mesiacmi bol menený olej, rozvody, vodná pumpa, komplet filtre..

Cca pre tromi týždňami, mi vyskočila chyba, auto bolo na diagnostike ukázalo tri chyby, snímač spätných výfukových plynov, regulácia otáčok a ešte nejaký ďalší.. Stalo sa to pri jednom z dlhších štartovaní.. Auto sa správalo normálne, nestratilo výkon išlo aj ide ako hodiny..

Chyby sa vymazali a funguje ako má..

Len to štartovanie..

Nemá niekto s tým skúsenosti?

Vopred ďakujem za odpovede..
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Snimac polohy klukovky
michaltkac301280
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.09.2013 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltkac301280 »

Ďakujem za radu, pozeral som nie je moc drahý, takže skúsim kúpiť a vymeniť, dám vedieť ako to dopadlo..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastik - pre toto sa už ja uja googla radšej nebudem pýtať nič http://www.aktuality.sk/clanok/300047/g ... -hlupneme/
Navyše aj iní si podla môjho vyhladávania na tejto adrese o mne môžu myslieť že som ............ :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco, moze byt, avsak je ironiou, ze o TDi a problemoch s teplym startom je toho popisane na mraky, hoci aj tu na fore a aspon dake nakopnutie k rieseniu pre neznaleho nezaberie viac nez par minut citania. Ziskat obraz problemu je mozno rychlejsie, nez zalozit novy topic. A potom sa uz len rozhodnut pre riesenie danej situacie.
Bud sa problem "riesi" upravou RJ, alebo novym akumulatorom a starterom. To je vsetko. Uprava RJ vyhrava koli cene, rychlosti, jednoduchosti... Avsak neriesi problem skutocne. Avsak funguje.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem,či to je arogancia, skalnych prispievateľov do diskusie, že odkazuju na staré témy

a pritom sa dá na otázku uspokojivo odpovedať dvoma vetami

Nepáči sa mi tento trend ,odkazovať zadavateľa témy na staršie články

napríklad ja chodím na fora o stavebníctve a stavebných postupoch a tam nie je takýto trend

odkazovať pytajucich sa na staršie témy...

jednoducho KTO CHCE ODPOVIE a VYSVETLÍ
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj ja sa hnevám ak automaticky mnohý odkazujú na hladanie v histórii.To má viacero úskalí.Názov témy......nezodpovedá obsahu,nenájde taktiež z dôvodu že sú tam brutálne gramatické chyby.Ak už niečo nájde,je to plné hlúpostí a tak sa treba prehrýzať cez tony balastu.Ale...považoval by som za hodné pochválenia ak by niekto pomohol odkazom na tému,ktorá tú vec rieši.Ak by som mal niekomu po xy tý raz vysvetlovať ako si má odchytiť hodnoty v VAG-u to ho rovno pošlem na danú tému ktorá je presne o tejto veci.Ale rozhodne je lepšie ak si každý rieši problém autonomne,a založí vlastnú tému.Ak ju nik nezanosí blbostami,je to len dobré čítanie aj pre ostatných.Len treba dať primeraný a hlavne VÝSTIŽNÝ názor a použiť hlavu pri skoncipovaný otázky aby sa dal predpklad že na ňu je možné odpovedať.Na hlúpe otázky z horko ťažko troma slovami je to nemožné a tak múdrejší tému úplne ignorujú,a hlupáci sa tam pohádajú
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Moj odkaz smeroval na google a hned prvy vysledok ponuka riesenie, s kontaktom a aj cenou za sluzbu. Co viac si priat???
Ak sa nepaci prvy vysledok hladania, tak su dalsie, ked sa ponukaju aj dalsie moznosti.
michaltkac301280
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.09.2013 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltkac301280 »

Dobrý deň prajem..

Takže ďakujem za podnety, problém vyriešený a ako?
Rozhodol som sa tou najdrahšou alternatívou, keďže autíčko si plánujem nechať, výmenou batérie a štartéra..

Dalo sa riešiť aj lacnejšou alternatívou a to úpravou RJ, ale ako niekto písal vyššie to problém v skutočnosti nerieši /len na určitú dobu/, pretože každá súčiastka má svoju životnosť aj štartér a ten už odštartoval 210000km..

Prajem pekný deň
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 9 neregistrovaných