Seat Leon ST - čakacia doba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jolo99
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.04.2014 23:52
Zdieľať na Facebook

Seat Leon ST - čakacia doba

Príspevok od používateľa jolo99 »

Zdravím, aký je Váš názor. Pred 3 mesiacmi som si objednal SEAT LEON ST 1.4TSI , predajca povedal že to bude za 8-10 týždov. Po 10 týždnoch som mu volal predajca povedal že do 2 týždov to určite bude. Prešli 2 týždne a stále nič (sú to už presne 3 mesiace)
jolo99
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.04.2014 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo99 »

Ja len neviem či je to normálne alebo tam mám zavolať a urgovať to alebo čo robiť...V zluve žiaden termin nie je , ale predsa nemožem čakat na auto polroka.

to P.S. som nepochopil...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V zmluve nieje žiadny termín? čo vypovedanie tejto zmluvy - čo tam máte napísané? Inak to je starý lacný trik - objednáte, dajú nejaký termín aj keď vedia že to bude dlhšie a potom po troške naťahujú.... 3 mesiace nie je veľa, seaty teraz idú takže asi nestíhajú.... už ostáva len dať termín z vašej strany a potom zobrať spať zálohu a odstúpiť - ale nebudete mať seata... a nájsť si nejaké formulky od právnikov ako to "podporiť"...
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

a ja ze uz je 25 rokov po zmene rezimu.. poniektori si to ale stale nevsimli
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež si myslím že odstúpiť od zmluvy by nebolo jednoduché. Jediné tvoje riešenie je tváriť sa nasrano ale zároven slušne a tým si tak nejak "vyžobrať" nejaké doplnkové príplatkové príslušenstvo ako trebárs sadu pneumatík na zimu
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

3 mesiace

Príspevok od používateľa dreamwalker »

no na mazdu6 cakacka 6-8 mesiacov, takze 3 mesiace na seat leon ST, ktory je dost ziadany teraz je podla mna spoko.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... to že v zmluve nieje dátum znamená že budeme čakať rok? dva? čiste teoreticky...
záloha sú peniaze uložené "zadarmo"... pre mňa mrtve peniaze, pre dovozcu čistý príjem.... takže aj keď v zmluve nieje dátum neznamená to že pre takúto zmluvu neplatia isté všeobecné právne predpisy....
25 rokov po zmene režimu ... to je najvyšší čas aby to tu vyzeralo inak.
Dovozca presne vie ako bude trvať dodanie auta, len to zamlčí aby klient neprešiel niekde kde sa tak dlho nečaká....
Bol som raz v jednom salone keď volal klient ohľadom dodania auta a videl som ako sa celkom na ňom slušne bavili - ako mu ťahajú motúziky popod nos... už je v Europe, ešte pár dní.... určite do týždňa a usmievali sa jedna radosť...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

niečo som našiel, či to stále platí neviem...

Podľa § 613 Občianskeho zákonníka - veci (teda aj auto) možno predávať aj na objednávku. Predávajúci je povinný obstarať objednaný tovar v dohodnutej lehote, a ak lehota nie je dohodnutá, v lehote primeranej okolnostiam. Ak sa tak nestane, objednávateľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť. Odstúpením objednávateľa od zmluvy nie je dotknuté jeho právo na náhradu škody.
Ak sa rozhodnete, oznámte písomne predajcovi že odstupujete od zmluvy a žiadate ihneď vrátiť peniaze zaplatené ako zálohu v hotovosti alebo na účet č. .... . Tiež oznámte, že v prípade ak Vám peniaze do 24 hod. nevrátia peniaze, dáte na príslušný súd návrh na vydanie predbežného opatrenia na zablokovanie majetku predajcu z dôvodu ohrozenia vrátenia vašich peňazí, pretože je tu veľká pravdepodobnosť neschopnosti predajcu splácať svoje záväzky. Situáciu môžete aj medializovať, aby sa podobnej situácii s neserióznym predajcom vyhli iní občania.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ktory predajca?

V kazdom pripade je to pekny hajzel. Nie preto, ze to dlho trva, ale preto, ze to nepovedal.

Kazdy, kto s pohybuje v automotive vie, ako sa auta vyrabaju.

Ked si to spocitame:
Kapacitu vyroby SEATu v sucasnosti
Sucasne predaje
Specificky trh (socialkari z vychodu vs. zvysok sveta)
Typ vybavy (zaklad,vs. kopa doplnkov)

tak pomerne lahko vyjdne finalne cislo.

A obavam sa, ze prave v pripade taaziskoveho modelu, navyse, ktory sa dobre predava, zaroven predosle prepustania atd, tak 3 mesiace by som povazoval za uplny zaklad cakania. Uplne bezne to moze byt aj pol roka - napr. na Sportage zo ZA sa bezne caka aj pol roka, ked clovek chce nejaku speci vybavu
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ta ci povim , sebe dumam že dobre chlopik robi... ta ty sebe kupuj jazdenky bo na nove nemaš, gramatiku neznaš dobre i kus zavidziš...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

FUTURA 29 napísal:povec ....Vydel ... neposlaly .. barcelony ... domou :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

FUTURA 29 napísal:Ehm a povec my co za viedlo k tomu aby si si kupil seata ...
Ked napíšem že velkú váhu na výber malo denné svietenie ktoré sa najviac podobá na to čo používa Audi tak ani možno nebudem daleko od pravdy. Inak samozrejme štandardne tvrdý podvozok, zadná lavica na ktorej sa len ťažko obsedí no a potom nejaká tá akože vyhlásená kvalita koncernu je akože bonusom naviac

Dokedy tu bude vládnuť taká myšlienka akože koncern je vrchol kvality a všetko ostatné sú len jeho odvodeniny, dovtedy budú ludia kupovať tieto autá
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Kolega kupoval nový Golf v plnke a čakačka 7 mesiacov...
Takže s prehľadom rátaj ešte mesiac, dva...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Robím vo firme , ktorá dodáva sedačky pre Recaro. Ford v nemecku má teraz celozávodnú dovolenku , aj naša Kia. Takže my nadbiehame aby mali sedačky do ST verzií, pre Kiu robíme zase Pro Ceed. Pre japonský Juke sme pozadu skoro tisíc kusov, rovnako hodne dlhujeme aj oplu do insignie a mercedesu do AMG.
Takže aj keď sa to nezdá naozaj je možné že tie fabriky potom nestíhajú vinou subdodávok. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kilec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.10.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kilec »

Na margo otázky prečo seat...



síce som sa aj zasmial na argumentoch, ktoré uvádzajú, nuž ale tak marketing funguje.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných