Seat Leon - senzor tlaku v pneumatikach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Stava sa obcas (asi raz za rok a pol) aj mne. Hlavne ked idem z doliny do kopcov, alebo ked menim gumy. Cez palubny sa da ulozit momentalny stav nafukania pneumatik a tym ta uz nebude otravovat nejaky cas. No ale ako lakinooo povedal, najskor skontroluj a dofukaj.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ty si daval auto na diagnostiku len aby si zistil ktora guma potrebuje dofukat?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Dofukaj koleso, na strednom tuneli máš tlačítko, dlhšie podrž a máš to vybavené.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pane boze, ja len, ze to snad nie je mozne :suicide: :angr:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Snímanie môže byť že je v každej pneu samotný snímač, alebo že to RJ vypočítava z rozdielu otáčok kolies . Vždy v prvom rade skontrolujem tlaky a dofúkam ak treba a následne vyresetujem . A ak to bude pokračovať tak zisťujem problém.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Toto je ta najnovsia europovinna "vybava" ??? Autorizaky caka zatva v kratkom case lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Má to snímače vo ventiloch alebo to kontroluje rozdiel otáčok cez ABS? Asi nevieš, raz som mal takúto situáciu, presne to bol Leon ako máš ty, po optickej aj fyzickej kontrole vozidla som odporúčil zákazníkovi aby si prečítal manuál od auta, neviem či mu to pomohlo, na mieste som to nevedel "opraviť" ... vždy na každom aute som cez palubný vedel pomôcť zákazníkovi len v prípade Leona nie, a už vôbec nemá nejaké tlačítko na stredovom tuneli ako píše jankode.... jediný rozdiel oproti tebe, alebo si sa nepochválil, bol v tom, že chlapík trafil nejakú veľkú jamu a vtedy mu to zasvietilo, ale všetky kolá mal OK, keďže nedal žiadnu spätnú väzbu, doteraz neviem čo s tým mal...
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

V leone by mal mať na snímanie tlaku pneu snímač abs. Ten snímač je na všetko rýchlosť,tempomat,abs,aj ten tlak v pneu. V kolese nie je senzor, lebo ten snímač vyhodnocuje bočný tvar pneu. A v tom leone to tlačidlo set treba držať niekoľko sekúnd. Ja som mal napríklad s tým problém, ono tam zatečie voda a kontakt sa z oxiduje. A potom neni kontakt a svietí a nefunguje. Lebo zo snímača sa dá dať dole konektor.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tvoj jediny problem su svietiace kontrolky? Jazdi a neries.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len darceky skodaze nechodia lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Re: problem so senzorom tlaku v pneumatikach

Príspevok od používateľa apace »

eerik 001 napísal:Dakujem za odpovede,no problem je o trochu vecsi.s kontrolkou na ten tlak v pneu mi svieti este aj Esp a servo.diadnostika neukazala nic.
No ak ti svieti kontrolka tlak v pneu, tak automaticky bude svietit aj abs,esp a tlak v pneu. Servo to je podľa mňa blbosť. Tie tri kontrolky budú svietit , lebo ako som písal to ide všetko z jedného senzoru. A diagnostika ti prd ukáže, lebo ak sa rozsvietia kontrolky každý si myslí, že hneď treba ísť na diagnostiku a to je múdra blbosť čo učia a píšu všade. Lebo kto sa rozumie do áut tak trochu porozmýšľa o dôvode prečo sa to rozsvietilo. To hovoria, že treba dať na diagnostiku, lebo za to si účtujú a nie málo. Lebo za to, že počítač pripojím na konektor a ukáže dačo, alebo ako tebe nič. A aj som počul, že za to si vypýtajú aj 30eur tak už čo je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní