Seat Leon - praskanie asi predna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondrejg
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.05.2009 16:51
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - praskanie asi predna naprava

Príspevok od používateľa ondrejg »

Zdravim pani. Skusal som nieco vyhladam o mojom ,dufam ze malom probleme. mam seat leon skoro 3 roky v maji sa menili gulove capy,gumy na tycke stailizatora....a silobloky ramien. posledne dva dni mi tam nieco divne praska.ked spomalujem...alebo ked stojim a tocim kolesami....typy ktore som si na fore precital boli vselijake..ale nic som sa nedocital o tom co moze praskat pri stati a toceni kolies. autom som nechytil ziadnu na slovenske pomery velku dieru...idem prezuvat autu topanky tak poprosim co by som si mal ohladom mojho problemu vsimnut dakujem
martinlm
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinlm »

ked to je pri otacani volantom tak horne ulozenia tlmicov, tam su loziska,ktore otacaju pruzinu ked tocis volantom,a tie sa casom zacnu rozsypat a potom to v nich praska, mal som taky problem na pezote 406
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Nech Ti niekto otáča volantom z jednej krajnej polohy do druhej na stojacom naštartovanom aute. Čupni si k prednému kolesu a počúvaj, príp. chyť rukou pružinu - keď budeš počuť od pružiny to pukanie resp. rukou cítiť také rany z pružiny, sú to axiálne ložiská vzpier McPherson - tzv. "otoče" - bežná vec a bežná oprava.

Ale občas sa podobne chová aj tzv. "kosť" - tyčka stabilizátora - ak má zatuhnutý niektorý z guľových čapov na koncoch, príp. guľový čap riadenia.
ondrejg
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.05.2009 16:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejg »

dakujem pekne za dotaz......je potrebne spravit diagnostiku po tejto vymene (oprave)?
ondrejg
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.05.2009 16:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejg »

ku a preklep....myslel som geometriu prednej napravy.....auto beha denne 100km....dufam ze ta oprava nie je casovo nejaka dlha...
lukas19hok
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.12.2014 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19hok »

Zdravím páni .....mam podobný problem a prosím o radu . Na leone mi pri točení volantu počuť na pravej prednej strane taky buchod a to sa stane aj ked prejdem po vatšej nerovnosti. može to byť axialne ložisko tlmiča, stabilizačne tyčky, uloženie tlmiča.....no mna by zaujimalo či na tom možem jazdiť a autu sa nič nestane su sviatky a ťažko mi to niekto spravi .....dakujem za radu .
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných