Seat Leon II - abs čidlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Seat Leon II - abs čidlo

Príspevok od používateľa apace »

Ahojte chcel by som sa opýtať, že na leone r.v.2011 sa roztrhol na pravom prednom kolese snežná reťaz a, roztrhol na abs senzore kábel a, dnes som tie káble spojil ,ale kontrolky zhasli ,aj kontrolka tlaku pneu, ale tá kontrolka by mala svietiť, lebo na zimných diskoch nemám senzory.Ako som tie káble spojil tak po asi 10km sa kontrolky rozsvietili potom zhasli a, zase rozsvietili a, chvíľu aj padol tachometer. Takže ak dám do auta nový abs senzor tak by mala chyba sa odstrániť,alebo treba aj počítač vynulovať? Ďakujem za odpovede. A, ešte auto je v záruke a, k tomu aj ďalšia otázka môžem to vymeniť aj ja doma?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vymen a v servise nikomu o tom ani muk.
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

A, ten daný problém my nemôže robiť preto, lebo treba vynulovať chybu v počítači? Alebo sa to vynuluje po určitých kilometroch?
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Je tam zelený káblik a čierny.Čierny s čiernym a zelený so zeleným. Oblankoval som ich a,zmotal tie kábliky a, potom so spajkovačkou zacínoval.A sú obe káble od seba odizolované.
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Je to možné,lebo ako som dnes parkoval hore dole vo dvore tak my to zas blikalo raz bolo dobré potom zas nie. A, to ma ani nenapadlo ,ale je to možné ,lebo ktovie kam to ešte tá reťaz dala tomu káblu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A hlavne dobre zaizolovať ...izolačka nestačí, lepšie je zmršťovacia bužírka a najlepšie taká čo má na vnútornej strane lepidlo .
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

ešte uvažujem nad tým,ale asi by bolo najlepšie vymeniť komplet senzor. Lebo to káblovanie je robota jak neviem čo,ale možno,že ani nenájdem to ,kde je to narušené.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pri novom je istota že je OK...Aj keď v poslednej dobe sa tiež dá kúpiť kadečo
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných