Seat Leon Cupra R 2005, 1.8 T165KW kod motora BAM 180 000km

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Že by olej? My nie sme pri aute aby sme ich mohli obliznúť...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved to bolo zoparkrat napisane hore... to mas robit. Nechat auto skontrolovat niekomu kto rozumie. Kto vie spravit diagnostiku. Kto vie odmerat kompresne tlaky vo valci, pozret ci nie su ventily podpalene, zlomene zdvihatka...

proste daj to niekomu kto vie opravit auto. A nejazdi 200 nabuduce.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

david1208 napísal:hej ale co moze spôsobovať tie cierne kvapky nad vyfukom a prečo ich to robí kde môže byt chyba
pokiaľ to sú kvapôčky vody z obsahom sadzí (overiť) tak to má do činenia zo spalovaním aj ochladzovaním spalín vo výfuku.Pokiaľ auto správne páli tak produkuje spaliny ktoré sa volajú - inertný plyn,tj je to vzduch neschopný ďalšej chemickej reakcie.Ak sa tam objavuje kvapka vody tak si treba pozrieť vzorec vody a prečítať ako vzniká.
Olej to asi bude ťažko,kým by kvapka oleja doputovala na koniec výfuku,musí prejsť všetkými mimoriadne horúcimi častami a to je potom iný rachot,kilometer za autom iba biela clona
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

ako overim že to su kvapôčky vody s obsahom sadzi? a pokiaľ by to bolo toto tak co ma na starosti ochladzovanie spalin vo vyfuku? :D


voda je z vodika a oxidu nie? h2o :D ako sa da zabrániť tomu internemu plynu?

a je tam cítiť benzin takže môže to vôbec byť kvoli tomu co si napísal?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mám niekolko zásad, tie prvé nechajme mimo a jedna z dalších vraví že si kupujem auto s takým výkonom aký sa mi žiada, samozrejme je tým myslený seriový výkon!!!

To ako to funguje a či to funguje správne nikto nevie, ty ani nevieš či nedošlo k upgradu niektorých komponentov, či sa niečo nepodcenilo...
Ono ten čip chvílu fungovať môže, ale potom prichádza k rýchlejšiemu opotrebeniu niektorých komponentov

Skrátka celé zle
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

chod na emisnu kontrolu a daj sem vysledky. emisna napovie velmi vela o tom, v akom rezime pracuje tvoj motor.
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

a ked mi vyhodnotia ze zle tak nebudem mat z toho nejaký problém ze mi zakazu chodit autom? :D a aky poplatok tam je ci ako to funguje
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

povies, ze nechces robit klasicku emisnu kontrolu, len chces vediet, v akom stave mas emisny system. cenu emisnej si vygoogli, nie je to drahe.
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

hej len ked vyjdu katastrofalne emisne vysledky tak mi nedajú tu 60 dnovu ze musim dovtedy opraviť auto?


a myslim ze je zbytočné ísť na emisnu keďže na videu môžeš vidieť čierne kvapky niečoho takže logicky to bude zbytočné lebo už teraz všetci vieme že nedopadnu dobre :D lepšie by bolo keby ste mi pomohli nájsť chybu nejaké nápady či sa s tym už niekto stretol atď lebo fakt ísť na emisnu nemá zmysel :D
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

PO993EF veľmi dobre vedel prečo sa toho zbavil. Presne takýmto autám má zlomiť krk sprísnená EK. Užívaj 200 km/h kým môžeš a niečo nevystrojíš.
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

akože ked pojdem na emisnu tak dovtedy to opravím atď to mam známosti ale potrebujem najprv nájsť tú chybu a odstrániť ju
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

ale ved mne netreba motor :D mozno ze je chyba v čipe ze fakt je spraveny tak ze lambda je vynechana a vzdy to dava plny vykon a preto to je cítiť alebo neviem
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ignoruješ TOP automechanikov zo Slovenska, ktorí ti tu poradili a to si zaslúži tvrdé ponaučenie do budúcnosti. Začni čítať tému od začiatku a premýšľaj !
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

ja ich neignorujem ale ja som z Levoče a v Levoči nenájdeš jedného mechanika ktorý by ti to dokázal zistiť z diagnostiky :D sam to mhlavaty napísal :D jedine že by som za nimi došiel osobne cez cele slovensko kvôli diagnostike

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný